Téma dne tentokrát zní: Kousky, které mi zvedají náladu! Příběh čtenářky Jany vypráví o ženách a mužích. Ženy v něm jsou bohyně a muži k nim jen obdivně vzhlíží, tak trochu buransky si pomlaskávají, hvízdají na ně a pokřikují: „Slečno, vám to ale sekne!“

kozacky

E-mailem mi přišlo zajímavé vyprávění čtenářky Jany. Uvědomil jsem si, že taková věc se jistě již stala nejedné z vás, milé čtenářky. Tak jsem se rozhodl uveřejnit ho...

Černé kozačky - můj „posilovač sebevědomí“

Jsem taková obyčejná česká holka. Mám pár svých mindráků, několik tělesných partií, které raději schovávám, a obecně jsem raději, když moc nevystupuji z davu. V práci se navíc docela naběhám, tak tomu i přizpůsobuji svůj šatník - povětšinou černé kalhoty, nějaké to tričko nebo halenka a pohodlné boty. Nedávno jsem však měla s kamarádem hned po práci domluvenou návštěvu vernisáže, a tak jsem své oblíbené pohorky vyměnila za černé kozačky na vysokém podpatku a vyrazila do zaměstnání. Už na nádraží jsem si všimla několika zkoumavých pohledů, na které nejsem zvyklá, ale nevěnovala jsem nijak zvláštní pozornost. Když na mě ale začali pokřikovat a hvízdat ukrajinští dělníci, nešlo to více ignorovat. Jasně, že mi jako první vlétla do hlavy myšlenka typu: „Co si o sobě, sakra, myslí? Jsem snad nějaká..., aby tady na mě pohvizdovali? Co úcta k ženám, gentlemanství?“ Ale ke svému překvapení jsem se přistihla, že se usmívám. Usmívám se, protože si konečně někdo všiml, že jsem taky ženská k světu, která se umí líbit, když chce! Tak jsem narovnala záda, zdvihla hlavu, vypnula hruď a hrdým krokem, který mi vydržel celý den, odešla za prací.

Jasně, večer mě z těch zatracených podpatků bolely nohy jak ďas a odplatily se mi několika puchýři, ale zatímco bolest rychle odezní, vzpomínka na, byť krátkodobě, nabyté sebevědomí zůstává. Teď už vím, co si vzít, až se budu potřebovat cítit dobře. Už znám svou tajnou zbraň - mé oblíbené černé kozačky!

Tak co myslíš, Jakube, je to zajímavé téma? Zdraví věrná čtenářka,
Jana


Milá Jano, ano - vida, napsal jsem verš - jako nápad na téma dne se mi tento příběh líbí, řekl bych totiž, že snad každá žena má nějaký ten „posilovač sebevědomí“. Tedy, dámy, pište!

A dlužno dodat, že jsem Janě za hezký příběh poslal drobný sladký dárek.

Téma dne: Kousky, které mi zvedají náladu!

Máte v šatníku či ve šperkovnici nějaký kousek, který Vám zaručeně zvedne sebevědomí a náladu?

Pokud je vaše odpověď na tuto otázku kladná, vyfoťte tento kousek a pošlete mi snímek na redakční e-mail! Připojte k němu krátký popis (dlouhý alespoň jako tento odstavec) s příhodou, při které vám daný kousek zvedl náladu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravený malý dárek, totiž luxusní čaj „Africký podzim“ v plechové krabičce a k němu přidám hrníček seriálu Hledá se táta.

Reklama