Bulvár

Čtenářka Iveta H. má vzpomínky na antické Řecko

Zajímavý příběh mi k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Ivata H., která si docela přesně vybavuje příhody z antického Řecka. Domnívá se proto, že déjà vu souvisí s minulými životy...

Teorii, že déjà vu souvisí s minulými životy, mi k dnešnímu tématu napsala čtenářka Iveta H. Co myslíte vy, milé čtenářky?


Dobrý den, jmenuji se Iveta, a ráda bych se podělila s mým zážitkem, respektive, se zážitky s deja vu. Zaujalo mě, že jste předpokládal, že málo kdo deja vu prožil, protože mě se to stává poměrně často. Pokaždé mi to vyrazí dech. Jeden z posledních zážitků byl například, když mě na ulici zastavil pán a ptal se na cestu, v tu chvíli jsem na něj jen bezeslov zírala, protože bych přísahala, že se to už stalo. Stejný pán, stejná věta, stejné místo. Prostě všechno už jsem zažila. Zajímavé na tom je, že jsem tam nikdy předtím nebyla. Docela bych ráda věděla, jestli se to dá také tak snadno vysvětlit jako Váš případ s Mont Blanc.
Nevím jistě, jestli to s tím souvisí, ale já si myslím, že nejde o časové smyčky, ale o zkušenosti z minulých životů (já vím, pro někoho hloupost), ale moje maminka mi kdysi říkala, že jako malá jsem se koukala na film z dob antického Řecka. Byla jsem ještě malinká, něco okolo tří let, seděla jsem před televizí a říkala jsem, že jsem tam byla, že to tam znám, a dokonce jsem i věděla, co v jaké ulici je atd. Připomínám, že jako tříleté dítě jsem v Aténách nikdy nebyla.

S pozdravem,
Iveta H.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

 • Prožila jste někdy déjà vu?
 • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...

   
31.01.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [7] telepatie [*]

  Sml30 OlgaMarie — #1 Mam dojem,ze zazivate a prozivate veci a udalosti jako ja.A opravdu to neni vzdy prijemne,nekdy to jde tak rychle ze nevim v ktere jsem dobe..no sranda.A jeste veci kdyz se dotknu,plno informaci....lenkaSml16

  superkarma: 0 06.02.2011, 23:43:20
 2. avatar
  [6] daddyska [*]

  děti toho napovídají Sml16

  superkarma: 0 31.01.2011, 20:12:58
 3. avatar
  [5] Léthé [*]

  Déja vú Sml37

  superkarma: 0 31.01.2011, 15:06:15
 4. avatar
  [4] mineralka7 [*]

  Ještě dodávám, že před pár lety jsem byla ve Verssailes na výletě a představte si, že ty dveře s nápisem tam byly - kde se tam vzaly, to teda fakt nevím, ale musela jsem je opravdu vidět v nějaké fimu - že by Angelika? Sml58

  superkarma: 0 31.01.2011, 13:43:33
 5. avatar
  [3] mineralka7 [*]

  Já tohle prý zažívala ve snu - nepamatuju si z toho nic, jen z vyprávění tehdejšího přítele vím, že prý jsem v noci mluvila ze spaní a to ho probudilo. Chvíli mě poslouchal a pak se mě začal vyptávat. Naprosto suvereně jsem mu sdělila, že jsem služka na dvoře Ludvíka XIV. Sml30 Začal se vyptávat na podrobnosti - jak to tam vypadá, kde jsem, co dělám, jak vypadá "Ludva" a dokonce nelenil a v encyklopedii mi prý ukazoval nějaké fotky - a když prý mi ukázal nějaký portrét Ludvi, tak jsem řekla, že je "ňákej divnej, že tak staře nevypadá". Na služku jsem ale asi byla hodně iniciativní, protože jsem mu přečetla nějaký nápis nade dveřmi i s letopočtem, moc služek tehdy asi číst neumělo Sml30 . A prý jsem tvrdila, že ten letopočet tam namaloval nějaký pán před dvěma dny a úúúúdajně to byl rok 15 let před datováním toho Ludvova portrétu - no jo, aby se mi pak nezdál na obrázku starší Sml52Sml52 .

  Božínku, mně se zdají takovéhle ptákoviny co chvíli, ale osobně to přičítám knížkám, televizi...a mému chorému mozečku, který je schopný spojit dohromady kde co. Sml16

  superkarma: 0 31.01.2011, 13:41:33
 6. avatar
  [2] karinečka [*]

  Můj sedmiletý synek mi naprosto přesně popsal místo,kde nikdy nemohl být,dodnes nechápuSml80

  superkarma: 0 31.01.2011, 12:12:51
 7. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Takhle jsem vedla v zámku Chenonceau při mé 1. návštěvě manžela na WC. Bohužel ale do míst, kde tato místnůstka byla v 16. století, což se mi potvrdilo, když jsem si dohledávala podrobnosti o přestavbách. Kuchyň jsem znala, včetně toho, jak se nakládalo s odpadky. Předloni jsem tam zašla znovu a to mi dokonce změnili ložnici! Při mé 1. návštěvě byla ještě celkem správně. Kým jsem byla a jak jsem tam žila ani vědět nechci. Ono to courání v minulosti je i bolestné.

  1. na komentář reaguje telepatie — #7
  superkarma: 0 31.01.2011, 11:55:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme