Další příspěvek přišel od čtenářky z Kolína, která se podepsala jako maminka Iva. Je to krásný příběh, plný citu a lásky, ale bohužel také smutku a bolesti.

Milá redakce,

Zajímavé téma. Když jsem byla malá, chodila jsem dva roky do náboženství, pak tento předmět ve škole zrušily. Tehdy jsem věřila v Boha, věřila jsem v Ježíška, věřila jsem, že svět je spravedlivý.

Pak jsem se seznámila se svým budoucím manželem, hodnějšího chlapa byste na světě těžko hledali. Narodily se nám dvě děti, dvojčata, chlapeček a holčička. Dnes se rodí dvojčátka většinou z umělého oplodnění, nám se narodily klasickou cestou, z obrovské lásky. Byli jsme ta nejšťastnější rodina na světě, ale štěstí trvalo bohužel jen krátce.Děti ještě chodily do školky, když můj muž tragicky zahynul při dopravní nehodě, jel v noci na motocyklu a kamion mu nedal zprava přednost v jízdě, byl na místě mrtvý. Zhroutila jsem se a nebýt mých rodičů, kteří mi velmi pomáhali, nebyla bych schopna  ani dětem uvařit. Když šly děti k zápisu a potom i do první třídy, všichni u toho měly tatínka a maminku, moje děti tam měly maminku, dědečka a babičku. Jako by mi chtěly ulehčit situaci, jako by věděly, jak je to těžké, neměla jsem s něma skoro žádné problémy, dobře se učily, pomáhaly mi, pak ale přišla puberta a dospívání, u dcerky probíhala dobře, ale se synem jsem měla velké problémy. Nějakou dobu jsem žila s jiným partnerem, ale syn ho nikdy nepřijal, možná tady začaly ty počáteční problémy. Když mi nechodil v noci domů, když se začal opíjet, když přestával chodit do školy, nevěděla jsem co mám dělat.

S partnerem jsme se nakonec rozešli, nedělalo to dobrotu . Zůstala jsem s dětmi zase sama a čím dál častěji jsem začala prosit o pomoc „jejich tátu“. Chodila jsem na hřbitov k manželovu hrobu a prosila: „Václave, prosím, ať se ten náš kluk vzpamatuje, ať dodělá školu, ať se nedá na drogy…“. Chodila jsem tam často a podvědomě věřila tomu, že to s pomocí „vlastního tatínka“ nějak zvládneme.

Vloni syn napodruhé odmaturoval, pořád to není žádný svatoušek, ale snaží se, snad máme to nejhorší za sebou. Kdyby zase něco přišlo, snad „táta pomůže“.

Maminka Iva z Kolína

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Milá Ivo, Váš manžel „žije“ ve vašich dětech. Pokud to byl ten nejlepší muž na světě, věřím, že jeho syn není špatným člověkem.Vezměte ho někdy s sebou na hřbitov a „poproste tatínka spolu“. Uvidíte, jak to na něj zapůsobí.

Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama