Má ráda levanduli a všechno, co s touto drobnou vaňavou květinkou souvisí. To znamená i barvu. Přečtěte si její krásné levandulové vyznání a možná dostanete chuť pustit si písničku Petra Hapky a Hany Hegerové

Krásný den. Miluji fialovou barvu. Vím, že je to pro barvu mé oblíbené kytky, levandule. Vůně jejich květů okouzlí  snad každého. Keříky s fialovými klásky jsou půvabné.Tuhle nádhernou květinu miluií a  vše s ní spojené. Barvu vůni a místa, kde roste.

Je to moje oblíbená bylinka, která  překrásně voní. Kdysi jsem tuhle rostlinku neznala. Probrala jsem literaturu o květinách a zjistila jsem, že to je levandule. Od té doby mě  všude provází.  Domov mám provoněn levandulí. Pytlíčky, věněčky, polštářky, levandulovou zahrádku  i bytový parfém je levandulový.  Kabát nosím  fialové barvy, přestože je podzim.

Aspoň nesplývám v šedém davu.  Levandulově se oblékám celý rok i náušníce se mnou ladí. Mě ta moje levandulová uklidňuje.

Lidé, kteří odmítají fialovou barvu, bývají náladoví. Chybí jim duchovní komunikace a podléhají depresím. Světle fialová barva je symbolem obětavostí a sebezapření. Obliba k této barvě narůstá až s přbývajicím stářím. O tom jsem se sama přesvědčila. V mládí bych na sebe fialové hadry nevzala.

Lidé v nich, by pro mne byli fialoví blázni.

Iva

Myslím, že se teď mnoho čtenářek zasní a vzpomene si na svoji zahrádku. Už jsem také osříhala levanduli, která kvetla podruhé, svázala ji do kytičky a nechal uschnout.

A co vy, milé ženy-in?

  • Máte také nějakou oblíbenou barvu, vůni, nebo něco, co vám zvedne náladu?
  • A co barvy vašeho podzimního šatníku? Raději splýváte s davem, nebo ráda vynikáte? Jste pro nudnou praktičnost, nebo máte odvahu být vidět?
  • Co barevného jste si letos koupila? Napište nám o svých oblíbených barvách podzimního oblečení, nebo doplňků.

Na vaše příspěvky, ale třeba i fotky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama