V létě si nebereme dovolenou jenom my tady, v redakci, ale dovolenou samozřejmě využíváte i vy, naše čtenářky. Cestujete a poznáváte. O své dojmy z nejnavštěvovanějšího italského letoviska Caorle se s námi krátce podělila čtenářka Inka.

Letos jsme se s manželem rozhodli pro dovolenou v Itálii, oba máme rádi takovou tu typicky italskou bezprostřednost a lehkomyslnost, Italové si prostě s ničím nelámou hlavu, zdánlivě působí zcela bezstarostně a uvolněně, nenavalují na vás žádné jejich problémy a pořád se jen smějí. I proto jezdíme do Itálie tak rádi.

plaz

Jako místo naší dovolené jsme zvolili malebné historické městečko Caorle, ležící ve středu severoitalského pobřeží Jadranu. Je tu dlouhá rovná pláž s písečným povrchem a velkou řadou typických apartmánových domů a hotelů.

V Caorle se krásně kloubí historie spolu s moderní architekturou. Po historické části města jsme se procházeli pořád, je kouzelná. Můžete si zde dát výbornou zmrzlinu, pizzu, kávu, nebo jen tak posedět. Každou chvíli se u vás někdo zastaví a má chuť si povídat. I když to možná na fotografiích nevypadá, v Caorle nejste nikdy sami, to jen informace pro ty, kteří by vyhledávali spíš samotu a soukromí.

Když nevíte, co s penězi, tak tady je rozhodně utratíte. Novější, modernější část města je plná luxusních butiků a restaurací. My se však raději procházeli po historické části. Pokud jsme tedy nebyli na pláži. Já osobně jsem byla unešena barevností atypických domů města Caorle. Tak dost řečí a posílám pár fotografií.

Inka

domy

domyoo

budova

ja 

Čtěte také:

Reklama