Krásný den přeji redakci i všem recenze-chtivým čtenářkám.

Právě jsem vyzkoušela jednu z vyhraných barev Perfect Mousse, takže první odstaveček věnuji aplikaci. Inzerovaná snadnost nanášení ve mně po vyzkoušení vzbuzuje rudé vidění a nabíhání vzteklé žíly na hlavě. Možná jsem jenom nešikovná, ale stará dobrá klasická barva. Takhle zmatlaná jsem snad v životě nebyla.

První nedostatek vidím v nemožnosti barvu rozdělit. Samozřejmě chápu, že výrobci chtějí, aby ženy používaly barvu najednou a kupovaly ji o to častěji. Téměř polovinu barvy jsem vyhodila do koše a přebytky z vlasů mi ozdobily dekolt i záda. Jistě by šlo polovinu emulze a barvicího gelu odlít a použít jindy, ale obě lahvičky jsou neprůhledné a tekutin je v nich sotva čtvrtina, takže jakýkoliv odhad poloviny je nemožný. Leda použít odměrku.
Nanášení je dále ztíženo neustálou nutností pumpovat lahvičkou, takže pokud nenanášíte jednou rukou a druhou nepoužíváte pouze k pumpování, je za chvíli lahvička celá omatlaná a s ní i všechno okolo. Jediné pozitivum tedy zatím vidím ve snadném umytí barvy z těla i koupelnového nábytku.
V balení je přiložena i tubička s balzámem na vlasy. Docela pěkně voní a svůj úkol splnil. Ale asi aby nějakou spořilku náhodou nenapadlo použít ho opakovaně, je proveden s odlamovacím uzávěrem, tedy bez možnosti uzavření. A málo ho určitě není. Nechala jsem si ho otevřený a použila nakonec třikrát.

Po usušení hlavy jsem byla velmi příjemně překvapena barevným výsledkem. Barva je skutečně výrazná, lesklá a hlavně - opravdu fialová. Posoudit můžete na obrázku, vlevo je původní barva, vpravo těsně po obarvení a vysušení vlasů.

vlasy

Co mě však zajímá nejvíc, je výdrž, tedy rychlost vymývání barvy. Mám problém s tím, že každá barva fialového odstínu mi do pár týdnů „vyrezne“ nebo se úplně vymyje. Na následujících obrázcích je vlevo vždy barva těsně po obarvení, vpravo v týdenních intervalech od tohoto úkonu.

Jeden týden od barvení, celkem 2 mytí vlasů a 1 hodina v bazénu:

vlasy

Dva týdny od barvení, celkem 4 mytí vlasů a 2 hodiny v bazénu:

vlasy

Tři týdny od barvení, celkem 6 mytí vlasů a 3 hodiny v bazénu:

vlasy

Čtyři týdny od barvení, celkem 8 mytí vlasů a 4 hodiny v bazénu:

vlasy

Pro srovnání ještě obrázek před barvením a po čtyřech týdnech:

vlasy

Hrubým odhadem mi po pouhých osmi mytích a čtyřech návštěvách bazénu na hlavě zůstala asi polovina barvy. Další nepříjemnost byla, že i při šestém mytí vlasů mi z nich tekla růžová voda. Vážně bych s touto barvou na vlasech nechtěla zmoknout ve světlém tričku.

K nanášení:
- Obrovským vylepšením by bylo použít na tekutiny průhledné lahvičky, případně i se stupnicí, aby si každý mohl vytvořit pěny, kolik potřebuje.
- Na pumpování si zavolejte kamarádku nebo pořiďte třetí ruku.

Barevný výsledek:
- Překvapivě dobrý

Vymývání:
- Zbytečně rychlé, takto si permanentní barvu nepředstavuji.

Moje celkevé hodnocení je přibližně 35 %.
I tak děkuji za možnost vyzkoušení této žhavé novinky.

Zástupkyně společnosti Henkel, paní Radka Šimánková, okomentovala výsledky testování:

Dobrý den, Heligono,

za Vaši recenzi děkuji. Ceníme si každého názoru našich spotřebitelek. Samozřejmě přikládám také reakci. Nejprve bych reagovala na věc, která Vám nejvíce nevyhovovala - tedy příprava. Tato barva není koncipovaná na opakované barvení, opravdu musí být spotřebována při prvním použití. Jelikož při odlévání různých ingrediencí by mohlo dojít k jejich znehodnocení, není v zájmu spotřebitelek, aby jim byla taková manipulace umožněna. Nemůžete ani spoléhat na poměrové míchání ingrediencí. Zkrátka a dobře - abychom jako výrobce mohli garantovat správný barevný výsledek, je potřeba použít přesně definované množství všech složek.
Jak jsem již zmiňovala u minulé recenzi - velké množství pěny v balení vyhovuje dlouhovlasým spotřebitelkám, naopak ty krátkovlasé mají pocit plýtvání, případně použijí barvy příliš ve snaze spotřebovat jí co nejvíce.

Pumpičkový aplikátor je u naprosté většiny spotřebitelek velice oblíbený a jeho použití je velmi snadné. Barva se nanáší rukama jako šampon, je potřeba pouze mačkat pumpičku. Nicméně i z výzkumů vychází, že mnoho žen stále upřednostňuje „tradiční“ způsob přípravy pomocí štětce a misky. Možná nové aplikaci po několika vyzkoušeních přijdete ještě na chuť.
Těší nás Vaše spokojenost s barevným výsledkem. Pokud bych měla zhodnotit vymývání barvy - návštěvy bazénu s chlorovanou vodou mohou samozřejmě velmi ovlivnit vymývání barvy. Nezdá se, že by byla polovina barvy vymytá. Nejdůležitější je však samozřejmě pocit spotřebitelky, tady Vás. Červené odstíny se obecně vymývají rychleji než např. černé či hnědé. K prodloužení intenzivního výsledku barvy je naprosto zásadní použití balzámu jako následné péče. Mnoho spotřebitelek neví, že balzám má naprosto nezbytnou funkci při použití určitých druhů vlasových barev. Vlasy uzavírá, a tím v nich barvu uzamkne. I proto by s ním spotřebitelka neměla šetřit a uchovávat si ho na několik dalších týdnů, ale měla by ho spotřebovat při barvení, kdy je ho nejvíce potřeba.

Věřím, že mnoho stržených procent z Vašeho hodnocení bylo způsobeno tím, že jste se s touto barvou setkala poprvé.

Děkuji a přeji hezký den, Radka Šimánková

Reklama