Vlasy

Čtenářka Heligona: Vyzkoušela barvu na vlasy Perfect Mousse

Krásný den přeji redakci i všem recenze-chtivým čtenářkám.

Právě jsem vyzkoušela jednu z vyhraných barev Perfect Mousse, takže první odstaveček věnuji aplikaci. Inzerovaná snadnost nanášení ve mně po vyzkoušení vzbuzuje rudé vidění a nabíhání vzteklé žíly na hlavě. Možná jsem jenom nešikovná, ale stará dobrá klasická barva. Takhle zmatlaná jsem snad v životě nebyla.

První nedostatek vidím v nemožnosti barvu rozdělit. Samozřejmě chápu, že výrobci chtějí, aby ženy používaly barvu najednou a kupovaly ji o to častěji. Téměř polovinu barvy jsem vyhodila do koše a přebytky z vlasů mi ozdobily dekolt i záda. Jistě by šlo polovinu emulze a barvicího gelu odlít a použít jindy, ale obě lahvičky jsou neprůhledné a tekutin je v nich sotva čtvrtina, takže jakýkoliv odhad poloviny je nemožný. Leda použít odměrku.
Nanášení je dále ztíženo neustálou nutností pumpovat lahvičkou, takže pokud nenanášíte jednou rukou a druhou nepoužíváte pouze k pumpování, je za chvíli lahvička celá omatlaná a s ní i všechno okolo. Jediné pozitivum tedy zatím vidím ve snadném umytí barvy z těla i koupelnového nábytku.
V balení je přiložena i tubička s balzámem na vlasy. Docela pěkně voní a svůj úkol splnil. Ale asi aby nějakou spořilku náhodou nenapadlo použít ho opakovaně, je proveden s odlamovacím uzávěrem, tedy bez možnosti uzavření. A málo ho určitě není. Nechala jsem si ho otevřený a použila nakonec třikrát.

Po usušení hlavy jsem byla velmi příjemně překvapena barevným výsledkem. Barva je skutečně výrazná, lesklá a hlavně - opravdu fialová. Posoudit můžete na obrázku, vlevo je původní barva, vpravo těsně po obarvení a vysušení vlasů.

vlasy

Co mě však zajímá nejvíc, je výdrž, tedy rychlost vymývání barvy. Mám problém s tím, že každá barva fialového odstínu mi do pár týdnů „vyrezne“ nebo se úplně vymyje. Na následujících obrázcích je vlevo vždy barva těsně po obarvení, vpravo v týdenních intervalech od tohoto úkonu.

Jeden týden od barvení, celkem 2 mytí vlasů a 1 hodina v bazénu:

vlasy

Dva týdny od barvení, celkem 4 mytí vlasů a 2 hodiny v bazénu:

vlasy

Tři týdny od barvení, celkem 6 mytí vlasů a 3 hodiny v bazénu:

vlasy

Čtyři týdny od barvení, celkem 8 mytí vlasů a 4 hodiny v bazénu:

vlasy

Pro srovnání ještě obrázek před barvením a po čtyřech týdnech:

vlasy

Hrubým odhadem mi po pouhých osmi mytích a čtyřech návštěvách bazénu na hlavě zůstala asi polovina barvy. Další nepříjemnost byla, že i při šestém mytí vlasů mi z nich tekla růžová voda. Vážně bych s touto barvou na vlasech nechtěla zmoknout ve světlém tričku.

K nanášení:
- Obrovským vylepšením by bylo použít na tekutiny průhledné lahvičky, případně i se stupnicí, aby si každý mohl vytvořit pěny, kolik potřebuje.
- Na pumpování si zavolejte kamarádku nebo pořiďte třetí ruku.

Barevný výsledek:
- Překvapivě dobrý

Vymývání:
- Zbytečně rychlé, takto si permanentní barvu nepředstavuji.

Moje celkevé hodnocení je přibližně 35 %.
I tak děkuji za možnost vyzkoušení této žhavé novinky.

Zástupkyně společnosti Henkel, paní Radka Šimánková, okomentovala výsledky testování:

Dobrý den, Heligono,

za Vaši recenzi děkuji. Ceníme si každého názoru našich spotřebitelek. Samozřejmě přikládám také reakci. Nejprve bych reagovala na věc, která Vám nejvíce nevyhovovala - tedy příprava. Tato barva není koncipovaná na opakované barvení, opravdu musí být spotřebována při prvním použití. Jelikož při odlévání různých ingrediencí by mohlo dojít k jejich znehodnocení, není v zájmu spotřebitelek, aby jim byla taková manipulace umožněna. Nemůžete ani spoléhat na poměrové míchání ingrediencí. Zkrátka a dobře - abychom jako výrobce mohli garantovat správný barevný výsledek, je potřeba použít přesně definované množství všech složek.
Jak jsem již zmiňovala u minulé recenzi - velké množství pěny v balení vyhovuje dlouhovlasým spotřebitelkám, naopak ty krátkovlasé mají pocit plýtvání, případně použijí barvy příliš ve snaze spotřebovat jí co nejvíce.

Pumpičkový aplikátor je u naprosté většiny spotřebitelek velice oblíbený a jeho použití je velmi snadné. Barva se nanáší rukama jako šampon, je potřeba pouze mačkat pumpičku. Nicméně i z výzkumů vychází, že mnoho žen stále upřednostňuje „tradiční“ způsob přípravy pomocí štětce a misky. Možná nové aplikaci po několika vyzkoušeních přijdete ještě na chuť.
Těší nás Vaše spokojenost s barevným výsledkem. Pokud bych měla zhodnotit vymývání barvy - návštěvy bazénu s chlorovanou vodou mohou samozřejmě velmi ovlivnit vymývání barvy. Nezdá se, že by byla polovina barvy vymytá. Nejdůležitější je však samozřejmě pocit spotřebitelky, tady Vás. Červené odstíny se obecně vymývají rychleji než např. černé či hnědé. K prodloužení intenzivního výsledku barvy je naprosto zásadní použití balzámu jako následné péče. Mnoho spotřebitelek neví, že balzám má naprosto nezbytnou funkci při použití určitých druhů vlasových barev. Vlasy uzavírá, a tím v nich barvu uzamkne. I proto by s ním spotřebitelka neměla šetřit a uchovávat si ho na několik dalších týdnů, ale měla by ho spotřebovat při barvení, kdy je ho nejvíce potřeba.

Věřím, že mnoho stržených procent z Vašeho hodnocení bylo způsobeno tím, že jste se s touto barvou setkala poprvé.

Děkuji a přeji hezký den, Radka Šimánková

   
11.10.2011 - Vlasové barvy - autor: (red)

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [32] martina.marna [*]

  maruska.kolaj — #31 tak to je super! dekuju za doporuceni :)

  superkarma: 0 25.05.2016, 12:51:55
 2. [31] maruska.kolaj [*]

  martina.marna — #30 jojo nekde jsem cetla i ze tam jde dat do objednavky kod METRO38 a ten plati na 10% slevy z prvni objednavky

  1. na komentář reaguje martina.marna — #32
  superkarma: 0 24.05.2016, 09:22:02

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] martina.marna [*]

  maruska.kolaj — #29 no jasne mrkni se na ageo.cz je to internetova drogerka a ja jsem s ni moc spokojena, maji tam i dobre ceny a slevy atd

  1. na komentář reaguje maruska.kolaj — #31
  superkarma: 0 23.05.2016, 10:37:16
 2. [29] maruska.kolaj [*]

  Ja jsem hrozne moc spokojena se syossem, ale jde videt, ze kazdemu sedi neco jineho no. :) nevite zda se muze ta barva na vlasy objednat i nejak z internetu?

  1. na komentář reaguje martina.marna — #30
  superkarma: 0 17.05.2016, 09:31:45
 3. avatar
  [28] poldinka [*]

  pěna možná dobrá na dlouhé vlasy ale já mám velmi krátké a uvítala bych buď poloviční dávku nebo aby se to dalo oddělit což tato nejde proto jsem jen zkusila a víckrát nekoupím.

  superkarma: 0 28.12.2011, 13:45:40
 4. [27] ova9 [*]

  jsem s ni take spokojena, koupila a vyzkousela

  superkarma: 0 20.12.2011, 12:42:56
 5. [26] bubulína [*]

  monkee — #25 mě taky vyhovuje Syoss, ale kamarádka má ráda pěnové barvy, prostě co komu vyhovuje.

  slunečnička — #23 Už jsi někde četla od výrobce, aby to lidi nekupovali? Jsi asi spadla z Marsu ne?  Mě se náhodou ta reakce líbí, je dobře, že se k tomu vyjádřili Sml67

  superkarma: 0 14.10.2011, 10:49:08
 6. avatar
  [25] monkee [*]

  Vyzkoušela jsem různé aplikace a souhlasím s Heligonou - upatlaná lahvička barvy Perfect Mousse se mi nelíbila, klouzala v rukách, barvu jsem použila zbytečně v nadměrném množství (jen, aby se zužitkovala!) a pak mi kapala za krk...Sml15

  Pro mne ideální způsob aplikace je u barvy Syoss - aplikátorem na lahvičce vytláčím barvu přímo do pěšinky a klidně "rozpatlávám" prsty, bez štětečku. Myslím, že snad i pěna by šla takto aplikovat, pumpička mi nepřijde jako nejlepší řešení.

  1. na komentář reaguje bubulína — #26
  superkarma: 0 14.10.2011, 09:56:59
 7. avatar
  [24] peetrax [*]

  slunečnička — #23 nic proti, ale ona je zřejmě loajální ke svému zaměstnavateli. Ty bys svého veřejně na netu pomlouvala? Sml24

  superkarma: 0 13.10.2011, 18:49:31
 8. avatar
  [23] slunečnička [*]

  ten obranný komentář pod čtenářkou je opravdu směšný. Sml31 Jistě, že zástupkyně společnosti nepřizná, že barva je opravdu na prd (i kdyby byla..nebo spíš HLAVNĚ, kdyby taková byla). Takže napsat to hlavně tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá...Ach jo, tenhle konzumní svět...Sml80

  1. na komentář reaguje peetrax — #24
  2. na komentář reaguje bubulína — #26
  superkarma: 1 13.10.2011, 17:26:59
 9. [22] Ryor [*]

  Super recenze, akorát teda ta třetí fotka-ta jedna půlka je úplně ohnivě červená narozdíl pak už od těch dalších, ale to bylo nejspíš světlem...jinak superSml22

  superkarma: 0 12.10.2011, 18:22:16
 10. avatar
  [21] heligona [*]

  tudlik — #19 proč ne, někomu to vyhovuje. Já jsem jela podle instruktážního videa, kde slečna nanášela oběma a tak jsem dopadla Sml30 Pro mě nejlepší barva v misce, normálně si můžu nabrat, oběma rukama nanášet a nic neopatlám.

  twisster — #17 tak system toho šamponu je ideální Sml67 Ještě mě napadlo tekutiny dát do více takových těch igelitových sáčků, co se do nich dává vyvíjecí emulze u normál barev. Ono je možností spousta, stačí jen jedno - chtít.

  Gabka — #20 kdysi dávno Palette vyráběla černofialovou barvu. Ta zůstala na hlavě beze změny do úplného odrostení nebo přeražení černou. Pokud výrobci vědí, že se barva vymývá, nechápu, jak ji mohou nazvat permanentní. To znamená trvalá, ne? Sml58

  superkarma: 0 12.10.2011, 08:48:40
 11. [20] Gabka [*]

  Hezká recenze, červené barvy se opravdu vymývají rychleji, nezáleží na značce. Takže bych to neviděla jako chybu výrobce. Sml16

  1. na komentář reaguje heligona — #21
  superkarma: 1 12.10.2011, 08:23:42
 12. [19] tudlik [*]

  heligona — #10 Já to dělám skoro stejně jako femme, obě ruce použiju v závěru, kdy barvu promasíruju do všech konečků a pěkně vlasy promatlám. Mě tenhle způsob vyhovuje. Lepší, než nanášení štětcem. Sml67

  1. na komentář reaguje heligona — #21
  superkarma: 0 12.10.2011, 08:10:01
 13. avatar
  [18] twisster [*]

  twisster — #17 oprava   ....přírodní báziSml57

  superkarma: 0 11.10.2011, 23:26:28
 14. avatar
  [17] twisster [*]

  Taky mě hrozně vadí,když musím smíchat obě složkya potom polovinu vyhoditSml68nosím vlasy nakrátko,tudíž by bohatě stačila polovina barvy.bylo by dobré,kdyby výrobce obě složky rozdělil na dvě poloviny a zákazník by sám zvolil množství podle potřeby.Pamatuju si,že se kdysi vyráběl šampon,který byl barevný,pouze se vytlačil z tuby a rovnou se nanášel na vlasy jako normální šampon,myl a zároveň barvil.Vlasy jsem si dobarvovala kdy jsem potřebovala,podle intenzity barvy.Šampon se jmenoval  Zit  a byl na přírodní bázy.Škoda,že se dnes něco takového nevyrábí (vše v jednom)Sml80 Jinak na ustálení barvy oplachuju vlasy octovou vodou Sml67

  1. na komentář reaguje twisster — #18
  2. na komentář reaguje heligona — #21
  superkarma: 0 11.10.2011, 23:24:15
 15. avatar
  [16] mio [*]

  Heli, super recenzeSml22Sml67

  superkarma: 0 11.10.2011, 20:43:30
 16. avatar
  [15] femme [*]

  heligona — #10  já jsem nejdřív pumpovala jen jednou a druhou jsem si matlala vlasy, ale pak jsem přešla na obě ruce, bylo to rychlejší a zaprasenou lahvičku jsem stejně pak vyhodila Sml80 Sml58

  superkarma: 0 11.10.2011, 19:17:33
 17. avatar
  [14] Rybulka [*]

  heligona — #12 No ruku mám v rukavici a na lahvičku se barva určitě dostala, ale jelikož nestéká, tak to nezašpiní nic v okolí a pak ji v tý rukavici vezmu a hodím do koše. 

  superkarma: 0 11.10.2011, 16:22:19
 18. avatar
  [13] peetrax [*]

  Hezká recenze! Takové by měly být všechny! A líbí se mi, že na to reagovala i druhá strana. Sml16

  superkarma: 0 11.10.2011, 16:14:33
 19. avatar
  [12] heligona [*]

  Rybulka — #11 Takže používáš k roztírání obě ruce? A jednou z nich potom pumpuješ? Pak vážně nechápu, jaktože se ti barva z ruky nedostala na lahvičku Sml54

  1. na komentář reaguje Rybulka — #14
  superkarma: 0 11.10.2011, 16:06:02
 20. avatar
  [11] Rybulka [*]

  heligona — #10 Já ti ani nevím... Když o tom tak přemýšlím, tak si asi pumpnu na hlavu, položím lahvičku na umyvadlo, rozetřu, pak zas pumpnu... Barva vůbec nestéká.

  Ale určitě je to hodně tím, že mám teď krátké vlasy, s těma je to určitě mnohem jednodušší. Když jsem měla dlouhé, doma jsem si barvit netroufala.

  1. na komentář reaguje heligona — #12
  superkarma: 0 11.10.2011, 16:01:58
 21. avatar
  [10] heligona [*]

  femme — #6 tudlik — #8 Rybulka — #9 Holky, můžete mi některá přiblížit, jak jste to udělaly? Nanášely jste barvu jen jednou rukou a druhou jen pumpovaly, nebo vám někdo pomáhal? Neumím si představit, jak je možné nanášet oběma rukama, jednou z nich pumpovat a nic nezamastit. Díky moc Sml16

  1. na komentář reaguje Rybulka — #11
  2. na komentář reaguje femme — #15
  3. na komentář reaguje tudlik — #19
  superkarma: 0 11.10.2011, 15:58:01
 22. avatar
  [9] Rybulka [*]

  Jako bych používala jinou barvu, já jsem z ní totiž nadšená!Sml67 Aplikace perfektní, jednoduchá, čisťoučká, neumažu si vůbec nic. Barevná voda z hlavy mi při dalších mytích neteče, narozdíl od jiných barev.Výdrž barvy taky slušná, minimálně srovnatelná s ostatními. Rozhodně můžu všem doporučitSml22

  1. na komentář reaguje heligona — #10
  superkarma: 0 11.10.2011, 15:50:38
 23. [8] tudlik [*]

  Mě pěnová barva vyhovuje. Sml67

  Také mám vyzkoušeno, že se červené barvy vymývají rychle, stím se asi nic neudělá.

  1. na komentář reaguje heligona — #10
  superkarma: 0 11.10.2011, 12:44:43
 24. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Sml67Takhle si představuji recenzi. Já po jiné aplikaci nekoukám, protože mi ta stávající vyhovuje a barvu používám na dvakrát aniž bych měla pocit, že jsem díky nedodrženému přesnému dávkování došla k jinému výsledku. Mám vlasy o něco kratší než Helča. A dokonce jsem si všimla, že má oblíbená značka přestává čím dál tím více smrdět a je opravdu příjemná.

  superkarma: 0 11.10.2011, 12:38:27
 25. avatar
  [6] femme [*]

  taky jsem ji vyzkoušela, ale mně aplikace naprosto vyhovovala Sml22

  1. na komentář reaguje heligona — #10
  superkarma: 0 11.10.2011, 09:37:53
 26. avatar
  [5] wtipna [*]

  Njn, každý je zvyklý na něco jiného, naštěstí si v dnešní době můžeme vybrat ze spusty druhů. Sml58 Já jsem si našla oblíbenou zesvětlovací barvu od jiné firmy a jsem s ní naprosto spokojená. Sml59

  superkarma: 0 11.10.2011, 09:30:06
 27. avatar
  [4] Eliana [*]

  Heli, úžasně a detailně popsané. Tobě tyhle barvy moc sluší!

  Ale s permanentíma barvama musím souhlasit, že se vymývají značka neznačka i barvené v salónu, celkem brzoSml80

  superkarma: 0 11.10.2011, 09:20:48
 28. [3] Jasmína [*]

  Díky za pěkné foto Sml22 to je opravdu dobrá recenze Sml67

  Pro mne je nejdůležitější, že je barva pěkná, že chytla dobře a že vlasy vypadají opravdu hezky. Červená nebo fialová barva se mi vždy vymyla rychle na rozdíl od hnědé. Někde jsem četla, že se prostě ty červené pigmenty nedokáží uchytit na tak dlouho jako ty tmavší. Tak to je asi úděl těch, co nechtějí černou barvu, že si ji musí barvit častějc Sml59

  superkarma: 0 11.10.2011, 08:51:08
 29. avatar
  [2] enka1 [*]

  Způsob provedení recenze je naprosto puntičkářsky dokonalýSml22

  superkarma: 0 11.10.2011, 07:26:16
 30. avatar
  [1] selinka [*]

  Barvu jsem taktéž testovala a s lítostí musím konstatovat, že trička mám zabarvená rovněž a po měsíci mi vesele prosvítají šediny Sml31 způsob přípravy a nanášení barvy mi naopak vyhovoval, ale zápory to bohužel nepřebije.

  superkarma: 0 11.10.2011, 07:18:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme