Také se nimráte v jídle? Rozkládáte ho na prvočinitele a teprve pak konzumujete? Potom si jistě budete rozumět se čtenářkou Heligonou, která rozvrtávání jídla povýšila na rituál!


Hezký den!

Dnešní téma jsem jako vždy konzultovala s přítelem: „Zítra je téma rituály, poraď, o čem mám napsat?" „No to je jasný, hned po ránu udělat pořádný..." ... tak o tom snad radši psát nebudu.

Moje rituály se týkají jídla. Co se dá rozvrtat, rozvrtám. Lepené sušenky, plněné čokolády, bonbony s náplní nebo s oříškem, všechno pěkně na jednotlivé složky a ty potom konzumuji v pořadí, jak mi chutnají. Ty nejlepší si nechávám nakonec. Posléze následuje rituál vyhledávání a odstraňování čokoládových fleků ze sebe, z oblečení, z pohovky a z koberce. Když se mi dostanou do rukou oříšky nebo semínka, žmoulám je v puse tak dlouho, dokud z nich neodstraním tu tenkou šlupičku a teprve potom je můžu sníst.

U obědů a teplých večeří složených z více komponentů, např. maso+příloha+zelí, jím zásadně tak, aby mi to na konci vyšlo. Takže zhruba v půlce začnu dělit na hromádky. Každé sousto na jednu hromádku a pak to v poklidu sníst. Kdyby mi na konci nedejbože něco pochybělo, nebo mi snad někdo z hromádky něco uzmul, měla bych zkažený celý oběd. Přítel o tom pochopitelně ví a tak se naše obědy občas stávají adrenalinovou záležitostí.

Heligona

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Každodenní rituály

Dnes i budeme povídat o vašich každodenních rituálech, milé čtenářky. A netvrďte mi, že žádné nemáte! Takže jednoduchá otázka...

Jaký je váš každodenní rituál?

Své odpovědi (dlouhé alespoň jako tento odstavec), mi posílejte na redakční e-mail. A abyste si nemyslely, že pro vás nic za odpověď nemáme, vězte, že jedna z vás přispěvatelek obdrží krásný dárek. Jaký? Sadu PICKVICK Kouzlo Ovoce se třemi druhy čaje a krásným hrnečkem. K rannímu čajovému rituálu je jako dělaná!

lupa

Reklama