Bulvár

Čtenářka Hanula a její zážitky z Bolívie

Vysněná dovolená čtenářky s nickem Hanula nebyla bez komplikací, Napřed zpoždění letadla, pak trochu zklamání z památek a nakonec krádež pasu. Ale i tak to prý byl úžasný zážitek, o který se s vámi podělí ve svém příspěvku

Letos jsem jela na svoji vysněnou cestu s cestovní kanceláří Livingstone - Peru, Bolívie. Našetřila jsem penízky a vydala se na cestu. Cesta začala trochu dramaticky - letadlo v Praze mělo poruchu a v Madridu nám uletělo letadlo do Limy.

Tak jsme zůstali o 1,5 dne déle v Madridu - nikdy jsem tam nebyla, tak okružní jízda Madridem byla příjemná. Letecká společnost se o nás dobře postarala, tak zle nebylo... Po 11 hodinovém letu jsme se do Limy dostali, kde nás přívítala velice milá průvodkyně a program jsme stíhali.

Program byl dost náročný a nadmořská výška kolem 4000 m mě zmáhala - ještě, že tam byla všudy přítomná koka, která nás nabíjela energií.

Incké památky mě tak trochu zklamaly (jsou to ruiny - Španělé, když tam přijeli, tak vše srovnali se zemí a postavili tam své kostely). Nicméně při troše obrazotvornosti a díky naší průvodkyni, jsme si mohli představovat, jak to kdysi vypadalo.

La Paz - hlučné město, i když nádherně položené - v restauraci stačily dvě minuty, aby mi zloději ukradli batoh - s pasem, mobilem. Nastal horor - v Bolívii není česká ambasáda - takže telefonní  linka - Livingstone, Lima, Praha - byla dosti vytížená. Nebylo moc času na vyřizování.

Nakonec mi německá ambasáda vystavila náhradní potvrzení a já se dostala do Peru. Tam na ambasádu v Limě a nový náhradní pas - pracovnice konzulátu byla velmi ochotná a přijela kvůli mně v sobotu na konzulát.
Uf, jak jsem si oddechla, když jsme přistáli v Ruzyni na letišti.

Z této cesty jsem si odvezla zdravotní zažívací problémy( už je zase dobře), trochu stresu - který se díky průvodkyní brzy vytratil a hlavně důvěru v lidi, že vám v těžké situaci dokáží pomoci. Jinak vozím hlavně kamínky.

Proto radím, cestujte s cestovkou - nikdy nevíte, co vás může potkat.

Ještě jednou moc velké díky cestovní kanceláři a jejím pracovníkům.

Hanula

Je pravda, že do takové země, jako je Bolívie bych se asi na vlastní pěst nepustila. I když znám takové případy a nic se nestalo. Člověk musí mít štěstí.

V jaké nejexotičtější zemi jste byly vy, milé ženy-in? Co jste si přivezly? Také takové dramatické zážitky jako Hanula? Jste raději pro cestování po Evropě? Co si vozíte z cest? Jaký suvenýr jste si z dovolené přivezla letos?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

 

   
25.08.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Makova_panenka [*]

    u mě jsou země, kam bych jela na vlastní pěst, ale pak zase takové, kde bych asi cestovku využila - a to asi hlavně ty země, kde se vůbec nedomluvím...ale člověk nikdy neví...

    superkarma: 0 25.08.2011, 19:37:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme