a tomu přizpůsobuje i své domácí oblečení. Ale právě touto dobou, kdy se listopad chýlí ke konci, u ní nastává zlom. Odhazuje teplý svetr, lyžařské ponožky, převléká se do zástěry a staví se k troubě. Zřejmě tušíte, čím se zahřívá. Máme i obrazový důkaz

Můj soutěžní příspěvek na téma - domácí úbor: Nepatřím mezi ukoptěnky úklidové ani nejsem kuchařivá pilňucha. Jsem zmrzlík domácí teplomilný. Tomu odpovídá i skladba mého oblečení na doma:  ač vytahaný, přesto hřejivý svetr, pod ním bavlněné tričko s nápisem, který je už společensky docela dost „out“. Svoji garderóbu doplňuji kvalitními tepláky a tím hlavním  - lyžařskými ponožkami, čím silnější tím lepší a nejlepší hnedle dvoje, neboť moje ťapky neustále připomínají rampouchy a mohly by kamarádit s jinovatkou.

Ovšem jakmile venku začnou podzimní mlhy a vlezlé větrné dny se střídají s dešťovými plískanicemi, tak nějak  v polovině listopadu, nastává u mně zlomový okamžik. Sundám vytahaný, hřejivý svetr a ponožky odhodím v dál. Zachumlaná v zástěře se  postavím k troubě.

V následujícím období se dostatečně zahřeju u pečení vánočního cukroví - vážím, sypu, míchám, šlehám, vykrajuju, peču a... a taky si stěžuju, že letos jdou zázvorky špatně sundávat z plechu, chlubím se, že hvězdičky jsou jako od cukráře  a poučuju, že na Masarykovo cukroví je dobré namočit ořechy přes noc do rumu.

Když je napečeno, kuchařskou zástěru strčím do pračky, obleču jiné bavlněné tričko, s nápisem, který právě frčí a slušivé domácí oblečení. Svetr a ponožky uložím do skříně, neb se zahřívám vánočním punčem, svařeným vínem a pochvalnými slůvky přátel, kteří se rozplývají nad chutí mého svátečního cukroví.       

cukroví                                                                                  

hannah58     

A pak že nejste pilná hospodyňka. Péct vánoční cukroví s takovým předstihem...   

Co vy na to, milé ženy-in? Také se už zahříváte pečením vánočního cukroví? Nebo se raději zachumláte do teplého svetru a tepláků? Co nejradeji doma nosíte? Je to speciální domácí úbor, nebo oblečení, které už dosluhuje?

Napište mi na dnešní téma: redakce@zena-in.cz

Reklama