Určitě znáte, milé čtenářky, tento termín, který definuje nevýraznou barvu vlasů. Ale podle mého názoru, vzato doslovně, počůraná sláma má barvu nádhernou. Tak nevím, odkud se tento termín vzal a proč je považován za něco hanlivého

Já a moje vlasy. Já vím, že závist je hodně ošklivá vlastnost. Ale já se přiznávám : závidím ženám, které si ráno jen tak kartáčem či hřebenem  projedou „hřívu“, zatřepou hlavou a krásně „učesané“ vyráží z domova. Já bohužel jsem takové štěstí na genetickou vlasovou výbavu neměla.

Moje vlasy jsou nevýrazné, neidentifikovatelné barvy - u nás se říká s prominutím „jako počůraná sláma“. Navíc jsou úplně rovné a dost jemné, takže není šance bez použití litrů tužidla a laku na nich vytvořit něco koukatelného.
Ale naštěstí dnes existují velmi účinní pomocníci, po kterých  jsem s velkou radostí sáhla. A to je hlavně odborná péče. Takže 2x ročně chodívám na lehkou trvalou. Já vím, že trvalá už není moc in, ale já jen s její pomocí vlasy upravím do přijatelného stavu a když je vyfoukám, tak vlastně ani není poznat, že nějakou trvču mám, ale účes drží.....a to je to hlavní. S úpravou mé přirozené barvy také nemám problém a 1x za šest týdnů se chodím barvit ke kadeřnici, ono už je to třeba už vzhledem k přicházejícím šedinám.

No a zanedbatelná není ani domácí péče, abych vlasy trošku zregenerovala po stálých kadeřnických úkonech používám pochopitelně pravidelně kvalitní  kondicionér a masku na vlasy.

Takže když to vše spočítám ta snaha o přijatelný účes, který by zdobil mou ustaranou hlavu mně vyjde na pěkných pár peněz. Ale to nevadí, hlavně , že můžu vyjít mezi lidi bez čepice. :-D

glady

Milá glady, já myslím, že trvalá zažívá renesanci a s tou z minulosti nemá už moc společného

Text nebyl redakčně upraven

Reklama