Domácnost

Čtenářka Gábina: Měnit vyzvánění se nevyplácí

Vzpomínky čtenářky Gábiny na dobu, kdy mobilní telefony byly něčím výjimečným a vzácným, působí dnes možná trochu úsměvně, ale ti, co pamatují, vědí... více v této novince.

Další z dnešních příspěvků k tématu dorazil od čtenářky Gábiny...


Dobrý den, milé ženy

Jen v krátkosti se chci zmínit o svém trapasu s mobilním telefonem, stalo se to dávno...
Když začaly frčet v naší vlasti mobilní telefony, bylo mi devatenáct let, pamatuji si na takové velké krabice, které by puperťáci dnešní doby považovali za velký omyl. Byla jsem mladá a mobil jsem prostě musela mít. Všude jsem se s ním chlubila, kamkoliv jsem přišla, hned jsem vytahovala mobil a myslela jsem si, jaká jsem frajerka.
Dost často jsem si střídala zvonění, tak to bylo, člověk musel být in a předhánělo se kdo jaké zvonění má.
V práci jsem měla mobil vždy u sebe, aby každý, ale opravdu každý viděl, že mám mobil. Ráno se ozývalo halou neustálé zvonění a já si v duchu říkala, kterému (píp) zvoní tak dlouho mobil a proč ho nezvedá. Za chvíli zase zvonění..... ten člověk, kterému to zvoní musí být snad hluchý či co. Už jsem se začala rozhlížet, kdo má takové trapné vyzvánění. Spolupracovníci koukali po mě a já po nich. Při rozhovoru se šéfem zase to zvonění a já si konečně uvědomila, že je to můj mobil za opaskem, který se tak rozčiluje, že ho nikdo nechce zvednout. No jo, to je tak, když si člověk každý den střídá zvonění, potom na něj jaksi nereaguje.
Už je to pár let od mého prvního mobilu, kterým jsem se náležitě chlubila, časy se mění. V dnešní době má mobil opravdu každý. Jsou tenčí, menší, s foťákem a kdoví čím vším ještě. Můj první mobil už je na smetišti starých a nepotřebných věcí, nahradil ho modernější krám, na který se poslední dobou jen práší. Člověk stárne a už nepotřebuje vystavovat věci na obdiv. Mobilní telefon používám opravdu jen ve stádiu nouze a to je u mě tak jednou za čtrnáct dní.

Přeji krásný den všem.
Gábina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2011: Mobilní telefony a vyzvánění

 • Zažila jste nějakou veselou historku s mobilem?
 • Máte specifické vyzvánění? A jaké?

Posílejte mi své příspěvky na toto téma dnes (11. dubna 2011) do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Posílat můžete buď své vyzvánění nahrané na server YOUtube a okořeněné nějakým vysvětlením, proč právě toto vyzvánění máte, anebo humorné historky s mobilním telefonem. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku: oranžová mini USB dálkovou myš Saitek a modrá podložka pod ní značky DATALINE. Do předmětu vašeho mailu nezapomeňte napsat heslo (také níže).

mys

   
11.04.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Tak té první fáze jsem byla ušetřena, přeci jen už jsem byla notně postarší a do té druhé jsem vpadla hned

  superkarma: 0 11.04.2011, 15:05:15
 2. avatar
  [1] kometa [*]

  No teď doufám, že to napsala ta Gábina, kterou si myslím že to napsala, pokud ne moc se omlouvám.

  To je jasný, když člověk potřebu tak se tě nedovolá, ještě že existuje pevná linka. A to taky není jistý, že tě zastihne, pokud ti děti schovají sluchátkoSml57Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 11.04.2011, 14:28:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme