Z jakého důvodu není spokojená s naší demokracií čtenářka EvaH, to si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Jak píše, prožila doby předrevoluční i porevoluční a nic by nevracela, jen změnila...

Co se nelíbí čtenářce EvěH na naší demokracii, to si můžete přečíst níže...


Milá redakce,

jelikož jsem zažila stav před i po revoluci, můžu porovnávat. V době předrevoluční se mi určitě nelíbilo, že nemůžu nikam vyjet kromě socialistických států, nebyla jsem spokojená s tím, že téměř všechno zboží bylo nedostatkové, že bych mohla podnikat mě ani ve snu nenapadalo. Všichni jsme naráželi na socialistická hesla, která nedávala smysl, naší republikou se léta hemžili sovětští vojáci, vše jsme měli nalajnované včetně toho jak budeme chodit oblékaní a jakou hudbu budeme poslouchat, co budeme číst. Tento výčet by mohl pokračovat. Zato jsem měla práci, ta byla jistá vždy, jen těch peněz také nebylo nazbyt.

Revoluci jsem jedině uvítala a vítala jsem i změny, které s ní přišly. Krásná byla ta prvotní euforie, otevřely se hranice, začalo se podnikat, opravilo se a postavilo mnoho domů, dovezlo se zboží, které jsme obdivovali v zahraničních katalozích ...a opět by mohl navázat předlouhý výčet. Lepšího bylo oproti dřívějšku mnoho. Ovšem když jsem pak přišla o práci, ty změny k lepšímu se mi už tak lepší nezdály... a jen jsem žasla, jak se rozprodávají na- še podniky a nedělá se u nás už nic z toho, co jsme tak dobře uměli - boty, sklo, textil ... A když sleduji, co dělají naši politici a jak se chovají, jak doslova bezostyšně kradou ze společného a dál jsou u svého korýtka, tak to už nechápu vůbec. Od vrchu to začíná a tak jen s údivem sleduji, jak ta naše morálka klesá a už jsem alergická poslouchat to, že na nic nejsou peníze - na zdravotnictví, na školství, na důchody. Podle mě by se penízky našly, jen se špatně hospodaří a náš stát vedou špatní lidí, kteří se snaží si nahrabat zas jen pro sebe, než odejdou.... Ano, mohli jsme si zvolit lepší, ale nějak tedy nevím, kde jsou .... Takže shrnuto, s naší demokracií zas tak spokojená nejsem, vloudila se do ní nějaká závažná chybička. Nechtěla bych se vrátit do dřívějších časů, ale přála bych si, aby se lidé nemuseli obávat o práci, valná většina pracovat chce, ale také si vydělat, aby se nebáli být doma, když dostanou chřipku, aby odešli do důchodu ve věku, kdy si ho ještě užijí a měli na to, aby lékaři léčili a nechtěli být nadlidmi.. atd. Napadá mě otázka, proč se tedy chováme jako ovečky a nic pro to neděláme? Jsme unavení, bojíme se, rezignovali jsme? Kdo ví? Pokud nějaké protesty proběhly, moc se o nich v médiích nemluvilo - že by to byl úmysl? Ani ty oslavy nebyly tak velkolepé, jak by „sametová revoluce“ zasluhovala. Ale je to jen můj názor...

EvaH

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 18. listopadu 2011: 17. Listopad

  • Posílejte mi své fotky ze včerejšího svátečního dne!

Doufám, že jste si volno náležitě užily, milé čtenářky, a něco pěkného vyfotily. Zajímá mě, jak jste volný den trávily. Posílejte mi proto fotky a doplňte je krátkými příběhy. Vezmu i příběhy bez fotek, ale s fotkou máte větší šanci, že je uveřejním, když bude příspěvkový přetlak. A pokud chcete, zavzpomínejte i na 17. listopad 1989, ale zde opravdu jen s fotkou! Docela mě zajímá, jestli na tento den máte nějakou fotovzpomínku.

Za svůj příspěvek můžete získat Knihu o kávě od Petry Veselé a krásný kávový set dvou hrníčků ZESPRESSO CAFÉ. Abyste si mohly lépe vychutnávat volné dny plné pohody.

Příspěvky očekávám 18. 11. 2011 do 15.00 hodin na následující e-mailové adrese...

hrnekkniha

Reklama