První příspěvek k dnešnímu tématu o domácích financích dorazil od čtenářky Evy. Než vstoupila do manželství, byla finančně závislá na rodičích, kteří ji s penězi moc zacházet nenaučili...

Tématem jsou dnes domácí finance. Níže si přečtěte stížnost čtenářky Evy...


Dobrý den milé ženy-in,
konečně si můžu nahlas postěžovat :o) I ta svíčka vypadá lákavě, manžel pořád o ni mluví, tak mu ji stejně budu muset koupit na svátek, pokud na to budu mít :D
No, u nás mě to už začíná pomalu štvát, jak jsem si to blbě zařídila. Jako studentka jsem neměla účet u žádné banky. Rodiče mi moc kapesné nedávali, když jsem na něco potřebovala, tak jsem na to dostala. Takže žádná karta mě netrápila. Můj manžel, ale kapesné dostával pravidelně, pak byl i na brigádě, takže on účet už měl. Když jsme se vzali, tak jsem taky nepotřebovala mít nějaký účet. Výplatu jsem napsala na jeho kartu, a když jsem potřebovala, tak mi dal peníze, nebo mi dal kartu. Ze začátku mi to vyhovovalo, ale teď mě to začíná štvát. V peněžence mám věčně prázdno, a když vidím něco pěkného a levného, tak stejně na to nemám.
Teď nedávno se mi stala taková věc. Sháněla jsem kabát. Ale ne ledajaký, když něco chci, tak se do toho musím opravdu zamilovat, abych si to koupila. Se spolupracovnicí jsme obcházely krámky, a v jednom obchůdku měli opravdu nádherný kabát. Přesně takový jsem si představovala, že si pořídím. Mně se líbil takový kratší, a spolupracovnice si koupila takový delší. Neměla jsem u sebe ani floka, a tak jsem si řekla, že se pro něho zastavím odpoledne s manželem. No, a když jsem tam šla odpoledne, tak zrovna tu moji velikost už neměli. Jak já byla naštvaná, a jak na potvoru, v Praze mají jen jeden krámek a velikosti mají jen po jedné. Doteďka jsem žádný kabát za přijatelnou cenu nesehnala.
Je to hrůza, když manžel sedí na penězích, jak slepice na vejcích. Člověk, aby se furt doprošoval. Je fakt, že manžel má obavy, abych všechno hned neutratila, ale já si myslím, že bych to zvládla. Ale zas na druhou stranu, nakupovat stejně chodíme spolu, takže já zas ty peníze tak nepotřebuju. Jenom je horší, když přijde taková věc, jak s tím kabátem.
Asi s tím budu muset něco udělat.

Přeji hezký den.
Eva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama