Zdraví

Čtenářka Eva se nám k něčemu přizná

Osoně brýle nenosí, dokonce ani ty sluneční, protože se domnívá, že jí nesluší. A to by měla už nějaký čas brýle nosit, protože na dálku už toho moc nevidí...Jak se dá ošálit vyšetření zraku, to se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den, milé ženy-in, já osobně brýle nenosím, ani si je nedokážu na sobě představit. Nenosím ani sluneční brýle, jelikož mi žádné nesluší :( Ale musím se Vám k něčemu přiznat. Už dávno bych je nosit měla, jelikož na dálku toho moc nevidím.

Asi před 5 lety mě můj praktický lékař poslal k očnímu, jelikož se mu nezdál můj výkon při preventivní prohlídce. Moje maminka byla tak hodná a nabídla se, že tam zajde se mnou a nechá se také vyšetřit. Do ordinace jsme šly spolu. Dokonce nás také vyšetřovali dohromady.

Rozkapali nám oči a čekali jsme na další vyšetření. Pak si nás zavolali a mamka šla první. Já stála vedle ní a čekala, až ji vyzkouší ze čtení na dálku. První řádky přečetla bez problémů a uprostřed se nějak začala zasekávat. A já ji pozorovala a viděla, že to čte špatně. V duchu jsem si říkala: „No, vždyť to je jasné: H, S, D, K, O, P, ....“

No a pak jsem přišla na řadu já. Jasně, že jsem to přečetla bez chyb, i když jsem to viděla úplně rozmazané, ale už jsem věděla, co tam je. Nebudu přece ze sebe dělat blba, když vím, jaká tam jsou písmenka.

A tak se stalo, že mamka vyfasovala brýle, kde měla dvojky dioptrie, a mně řekli, že mám zrak ještě dobrý :)

Takže tak jsem se vyhnula brýlím. Časem bych si asi měla zajít znova na vyšetření, ale dokud to není zas tak strašné, tak je opravdu mít nemusím. Nedokážu si představit, že bych je musela mít nebo si strkat do očí čočky. A i kdybych je musela teda nosit, tak já jsem náročná a musela bych mít fakt nějaké krásné a ty bývají většinou drahé, takže jsem ráda, že zatím můžu ušetřit :)

Přeji hezký den

Eva

No, já nevím, jestli jste si tím malým „podvůdkem“spíš neuškodila, ale každý si za své zdraví odpovídá sám.

Co vy na to, milé ženy-in? Také si myslíte, že oddalováním brýlí se nemůže zrak zhoršit? Také máte takovou panickou hrůzu z brýlí? Řešiy byste to podobně jako Eva, nebo byste se s brýlemi smířily? Co byste jí doporučily?

Napište nám svůj názor nebo příběh na dnešní téma na: redakce@zena-in.cz

   
07.11.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] marcela-1 [*]

  Sama nosím brýle odmalička,zvykla jsem si,i když jako dítě jsem to měla těžké. Dneska je ale veliký výběr pěkných rámečků,myslím,že i Eva by si vybrala takové,které by jí slušely.Rozhodně bych to nepodceňovala a pořídila si je co nejdřív.S očima si není radno zahrávat. Sml80

  superkarma: 0 30.11.2011, 11:22:29
 2. avatar
  [6] átéčko [*]

  Sml68

  superkarma: 0 08.11.2011, 07:13:54
 3. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Znám spoustu lidí, kteř mají oči na brýle a stejně je nenosí. Svět se kvůli tomu nezboří a pokud nikoho neohrožuješ kupř.na silnici, je to jen a jen tvoje věcSml67

  superkarma: 0 08.11.2011, 01:02:39
 4. avatar
  [4] Altamora [*]

  Tohle jsme dělaly jako děti na základce při preventivních prohlídkách. Od dospělých mi to připadá hloupé. Nejvyšší čas, aby ta světelná tabule s písmenky byla nahrazena takovou, ve které se bude pořadí písmen generovat náhodně. Zvlášť při prohlídce kvůli řidičáku bych to uvítala.

  superkarma: 2 07.11.2011, 15:35:29
 5. avatar
  [3] Ferdas [*]

  doufám že nemáte řidičák Sml24

  superkarma: 1 07.11.2011, 14:28:39
 6. [2] Karo Líná [*]

  Tak to jsi asi jediná na světě, komu údajně nesluší ani sluneční brýle Sml57 Panečku, to ti nezávidím. Zaprvé je asi těžký život s takovým obličejem Sml26 a zadruhé až se ti ta krátkozrakost zhorší (jakože zhorší, když nenosíš dioptrie ani si nechráníš oči před sluncem), to aby sis rovnou došla pro slepeckou hůl. Akorát nevím, jestli je slušivá, no uvidíš. Totiž moc toho neuvidíš Sml52

  superkarma: 1 07.11.2011, 14:20:56
 7. avatar
  [1] andelskalufi [*]

  Sml28

  superkarma: 1 07.11.2011, 14:08:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme