Osoně brýle nenosí, dokonce ani ty sluneční, protože se domnívá, že jí nesluší. A to by měla už nějaký čas brýle nosit, protože na dálku už toho moc nevidí...Jak se dá ošálit vyšetření zraku, to se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den, milé ženy-in, já osobně brýle nenosím, ani si je nedokážu na sobě představit. Nenosím ani sluneční brýle, jelikož mi žádné nesluší :( Ale musím se Vám k něčemu přiznat. Už dávno bych je nosit měla, jelikož na dálku toho moc nevidím.

Asi před 5 lety mě můj praktický lékař poslal k očnímu, jelikož se mu nezdál můj výkon při preventivní prohlídce. Moje maminka byla tak hodná a nabídla se, že tam zajde se mnou a nechá se také vyšetřit. Do ordinace jsme šly spolu. Dokonce nás také vyšetřovali dohromady.

Rozkapali nám oči a čekali jsme na další vyšetření. Pak si nás zavolali a mamka šla první. Já stála vedle ní a čekala, až ji vyzkouší ze čtení na dálku. První řádky přečetla bez problémů a uprostřed se nějak začala zasekávat. A já ji pozorovala a viděla, že to čte špatně. V duchu jsem si říkala: „No, vždyť to je jasné: H, S, D, K, O, P, ....“

No a pak jsem přišla na řadu já. Jasně, že jsem to přečetla bez chyb, i když jsem to viděla úplně rozmazané, ale už jsem věděla, co tam je. Nebudu přece ze sebe dělat blba, když vím, jaká tam jsou písmenka.

A tak se stalo, že mamka vyfasovala brýle, kde měla dvojky dioptrie, a mně řekli, že mám zrak ještě dobrý :)

Takže tak jsem se vyhnula brýlím. Časem bych si asi měla zajít znova na vyšetření, ale dokud to není zas tak strašné, tak je opravdu mít nemusím. Nedokážu si představit, že bych je musela mít nebo si strkat do očí čočky. A i kdybych je musela teda nosit, tak já jsem náročná a musela bych mít fakt nějaké krásné a ty bývají většinou drahé, takže jsem ráda, že zatím můžu ušetřit :)

Přeji hezký den

Eva

No, já nevím, jestli jste si tím malým „podvůdkem“spíš neuškodila, ale každý si za své zdraví odpovídá sám.

Co vy na to, milé ženy-in? Také si myslíte, že oddalováním brýlí se nemůže zrak zhoršit? Také máte takovou panickou hrůzu z brýlí? Řešiy byste to podobně jako Eva, nebo byste se s brýlemi smířily? Co byste jí doporučily?

Napište nám svůj názor nebo příběh na dnešní téma na: redakce@zena-in.cz

Reklama