Rodina

Čtenářka Eurípidés: Ve svých dětech žijeme dál

Ale zároveň mi nepříjde správné, když rodiče ví, že jejich dítko nebude moc chodit, mluvit, myslet, bude moct maximálně sedět na vozíčku a dívat se na život, jak kolem něj pluje, a on se nemůže zúčastnit, píše ve svém příspěvku čtenářka s nickem Eurípidés

Krásný byť zamračený den přeji všem. Nedonošené děti

Toto téma je opravdu zajímavé. Aby jsem řekla pravdu, žádné děti nemám a ani nikoho s touto zkušeností neznám. Nicméně, ráda se podělím o můj názor. Na úvod by jsem řekla asi toto: Děti - živé květiny země, zázrak života, nová šance, odkaz budoucnosti, nový smysl, radost i starost.

Porod - pro každou maminku jedinečný zážitek. Někdy bolestivý někdy ne. Někdy dlouhý, někdy krátký. Miminko - růžový malý človíček, který má celý život před sebou. Človíček, který není zkažený životem. Človíček, který čeká na dávku lásky, moudrosti, kterou jim rodiče ze srdce dají. Nedonošeňátka - drobečkové, kteří už od začátku bojují o život, drobečkové, kteří si za ten boj bezpochyby zaslouží žít.

Cituji Vás a zároveň odpovídám: „Jenomže zároveň se nabízí otázka, kde je ta hranice, kdy děti udržovat při životě i za cenu těžkého poškození“ Jistě pro každou maminku i tatínka je tato situace nejtěžší v životě. Já si osobně myslím, že záleží na tom, o jaké poškození se jedná. Když je opravdu veliké, tedy dítko by nemohlo žít plnohodnotný nebo alespoň nějaký život, pak bych asi s těžkým srdcem vše ukončila. Nepříjde mi správné, když rodiče ví, že jejich dítko nebude moc chodit, mluvit, myslet, bude moct maximálně sedět na vozíčku a dívat se na život, jak kolem něj pluje a on se nemůže zúčastnit. Možná mne za můj názor odsoudíte, ale i když se to i špatně píše, opravdu si to myslím.

V případě, že se jedná o menší poškození. Kdo řekl, že je život jednoduchý? Od čeho je rodina? Lidé si mají navzájem pomáhat. A jestli dítko chápe, že je milováno, je to v tomto případě výhra. Pokud se jedná o myšlenku zda současná technika je správná, zda pomoct miminku nebo ne. Říkám, rozhodně ano, kdyby ten nahoře nechtěl, aby tomu tak bylo, tak nám nedá ani tu možnost něco takového dělat. Jen nám k tomu dal ještě pár věcí: rozum, rozhodování, zodpovědnost.

Svůj příspěvek bych ukončila asi takto:

„Ve svých dětech žijeme dál“  Eurípidés

Děkuji za názor a jsem zvědavá, co na něj řeknou ostatní četnářky

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Souhlasíte, nebo jste jiného názoru? Napíšete nám ten svůj? Máte co říct k dnešnímu tématu?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

   
11.10.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] casspy [*]

  :o) já musím nesouhlasit pouze s jedním:o) Zřejmě vznikla chybička.. příspěvěk nepsala Euripidés, nýbrž já.. :o) ale to se stává.. :o)

  superkarma: 0 11.10.2011, 16:23:53
 2. avatar
  [4] kuzle [*]

  jureckova — #2 amniocenteza neni vsevedouci ... znam pripad, kdy mamina sla 2x na amniocentezu a lekari ji rekli, deti poskozene dejte je pryc, neudelala to a obe deti byly naprosto v poradku a zdrave ... u tretiho naopak vysla uplne ukazkove a dneska je z nej lezak na urovni rocniho ditka Sml80 a ted si predstavte, ze by lekare poslechla a ty zdrave deti si nechala vzit, co by ji zustalo .......

  superkarma: 0 11.10.2011, 13:40:40
 3. avatar
  [3] řinka [*]

  Naptrostý souhlas,je to nezodpovědnost přivést na svět prokazatelně postižené dítě.Kdo se o něj bude starat až rodiče nebudou?Názor,že každá lidská bytost má právo na život?Každá živá bytost má nárok na život ale příroda si s tím poradí jinak.I v přírodě matka postižené mládě opustí,nebo se oněho nestará a nebo ho vytlačí silnější sourozenec.Řeknete,že nám příroda dala rozum ,,ano"právě proto.

  superkarma: 0 11.10.2011, 13:19:58
 4. [2] jureckova [*]

  říkám ANO Sml22 souhlasím

  taky jsem říkala, že pokud amniocentéza nedopadne dobře, tak to dávám pryč ...

  když se ví, že bude těžké poškození, jsem pro ukončení - bylo by to trápení všech ... vidím to ve stacionáři, kam chodíme rehabilitovat, ... někdy je to strašné Sml15

  problém je v tom, když se to neví ... řeknou Vám, může vidět, ale nemusí, může slyšet, ale nemusí, může chodit, ale nemusí ... co teď?

  1. na komentář reaguje kuzle — #4
  superkarma: 0 11.10.2011, 12:52:16
 5. avatar
  [1] maje [*]

  já dítě mám. a přestože jsem od začátku těhotenství měla dost problémů (nakonec se dcera narodila zdravá, což je nejdůležitější), souhlasím. když mi řekli doktoři, že krevní testy nevyšly moc dobře a vypadá to na nějaké poškození, rozhodla jsem se, že dám své vymodlené dítě pryč. nakonec se zopakovaly a byly dobré. a když mi řekli ve 20.týdnu, že nejpíš nemá ručičku, nechtěla jsem riskovat. týden na to jsem jela na další ultrazvuk a tam přišli na to, že jí měla schovanou, (tudíž to nejspíš nebude chlapečekSml30). jak jsem psala, dcera je zdravá a v pořádku. ale vzhledem k tomu, že moje sestřenka má hodně silně postiženou holčičku (ne nedonošenou, ale mentálně postiženou), vím, co to všechno obnáší.

  superkarma: 1 11.10.2011, 12:43:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme