S odvážnou teorií náhradního zdroje energie přichází čtenářka Enka1. Aby to ale vyzkoušela, bude muset v noci vyrazit do ulic a ukrást staré kolo...

Čtenářka Enka1 se chystá na lup a mě tak v souvislosti s jejím příspěvkem napadlo, že dnes mnoho lidí má doma rotoped - i ten by se přece dal využít jako náhradní zdroj elektrické energie a ještě při tom člověk trochu zasportuje...


Světelný, svítící, energetický, dobrý den!

Až se dnes klasicky setmí, asi se vydám do ulic někam ukrást staré kolo. Nekradu běžně, ale v kterém obchodě starší kola dnes seženete, že? Všude mají jen nová.

Připomněli jste mi totiž dnešním tématem výuku Civilní obrany, kdysi velmi preferovaným předmětem na všech stupních škol. Pamatuji si už jen matně návštěvu „krytu“ ve sklepení té naší. Téma hodiny asi bylo - náhradní zdroje energie. Hle, jak jednoduché: kolo napojené na cosi a šlapáním, mohli jsme si všichni vyzkoušet, se rozsvítila, spíš rozblikala žárovka. Všichni studenti byli tímto zázrakem nadšeni, jen já ne. Jako nejmenší jsem nedosáhla na šlapačky a žárovka ani nemrkla, bylo mi to líto.

A tak, než se setmí, vyhledám na netu možnosti a zákonitosti výše zmíněného zdroje elektrické energie a přijde-li krizová situace, budu připravena. Budu šlapat a šlapat.

Enka1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

  • Je pro vás elektrický proud samozřejmostí? Dovedete si představit, jak byste se bez něj obešla?
  • Jak by podle vás vypadl svět bez elektrického proudu?
  • Jaký nejdelší výpadek elektřiny jste doposud řešila? Respektive, jak dlouho jste se doposud bez proudu obešla?

apc prepetova ochranaSvé úvahy a příběhy mi posílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději 24. 10. 2012 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním 10.000 extra body do říjnového kola naší Věrnostní soutěže. Další pak získá pěkný dárek, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, která slouží k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky. Pokud chcete mít šanci na zisk dárku či bodů, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

čeps

Reklama