Na dvě nejhorší žihadla v životě zavzpomínala ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Enka1. Obě se udála na chatě a za obě mohly zákeřné vosy...

Už jste někdy kvůli vosímu bodnutí skončila na kapačkách v nemocnici? Čtenářce Ence1 se to stalo...

Má dvě nejhorší pigára

Obě se udála na chatě a za obě mohly zákeřné vosy.

Při prvním jsem hlídala své i bratrovy děti, a přestože v těsné blízkosti má chatu i další příbuzenstvo, byla jsem tam s nimi sama. Ač jsem vose nijak neubližovala ďobla mě do stehna. Jsem alergik, takže od bodnutí se začla směrem vzhůru valit vlna červených bochánků, kterou jsem strachem o děti asi vůlí u krku zastavila a zůstala schopná péče o ty prcky. Za dvě hodiny se dostavil strýc s tetou, poskytli prášek, který jsem si, já lempl, nechala doma.

Při druhém byli naštěstí přítomni všichni - siesta po obědě u kávy a jiných nápojů. Nikdy nepijte lahváče, aniž byste koutkem oka nepozorovali jeho okraj, vosy pivo taky rády. Pigáro do rtu a začal šrumec. Známá červená vlna, obličej se měnil ve fotbalový míč, strýc mě naložil do auta a rychle do blízkého městečka. Musím jejich zdravotní středisko pochválit. Během deseti minut tam byla sanitka s už připravenou infuzí a jelo se do krajské nemocnice. Když posádka zjistila, že neupadám do mdlob, začly fórky - teda ti černoušci, co si dávaj kruhy do spodních rtů, by vám mohli závidět a tak podobně. Nevadilo mi to naopak, mám to ráda a odvede to pozornost od problému. Těch 30kilometrů zvládli ani ne za čtvrt hodinky, v nemocnici už též vše připraveno. Nejvíc jsem se styděla při sepisování lejstra k úschově svršků. Triko ještě šlo, ale staré džíny s ustřiženými nohavicemi (každá jinou délku) a hlavně pantoflíčky - ustřižené staré sandály.

Dva dny jsem si pobyla na kapačkách, třetího mě pustili domů. Manžel mezitím přivezl slušnější oblečení, ale stejně si sestřičky neodpustily při vracení mých svršků poznámky jako: „Tak tady máte toho Versaceho“.....

Tak bacha na lahváče:-)
Enka1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. 7. 2012: Letní žihadla

  • Jste alergická?
  • Bojíte se hmyzu?
  • Jak se bráníte letním žihadlům?
  • A jak je léčíte - konvenčně, nebo máte nějakou „babskou“ radu?
  • Zavzpomínejte na své nejhorší letní poštípání!

Své příspěvky k dnešnímu tématu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Délka příspěvku ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním letní opalovací kosmetikou pro vás a vaše dítě: GARNIER AMBRE SOLAIRE Light&silky SPF20 a RESISTO Kids SPF 50. Příspěvky zasílejte nejpozději 18. 7. 2012 do 15.00 hodin, později doručené příspěvky pravděpodobně nebudou uveřejněny.

Ambre Solairegarnier

Reklama