Zajímavý názor a pár fotek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Elioza. Také nehrodíte vánoční výzdobu, neb v okolí jí je dost, tak proč si dělat vrásky - pokud ano, pobavte se u Eliozina příspěvku.

Následující příspěvek napsala čtenářka Elioza - popisuje v něm svůj vztah k vánoční výzdobě, která je dnešním tématem.

Máte to podobně, milé čtenářky?

Vánoční výzdobu nehrotím, kam se podíváte, všude je jí dost...

Zdobíme dort, zdobíme stromek i sebe. Na vánoce, tedy před vánocemi, se nejvíc zdobí okna, dveře, stůl i stromek. Kdo nezdobí s námi, zdobí proti nám. Proti nám v paneláku už vyzdobili okna. Každé okýnko, jiná dekorace. To je vám ale podívaná, až z toho zrak přechází. A to teprve není všechno.

Vánoční výzdoby zřejmě není nikdy dost a tak, kamkoliv se v tomto čase vrtnete, všude si na vás posvítí vánoční dekorace včetně světelného řetězu na stromku obřích rozměrů před obchoďákem, často i v něm. Z reproduktorů zakvílí koledy české i zahraniční. S vánočními songy se roztrhnul pytel. Už jste slyšeli "prd koledu"??? Děs, jen pro silné nervy, kdo je vlastní, se i zasměje. Jinak je to celkem nechutná koleda.

No a kdo si nevykoledoval výprask od čerta, může si koledovat na Štěpána. "Koleda, koleda Štěpáne, co to neseš ve džbáně. Nesu nesu koledu, upad jsem s ní na ledu." To je naprosto trefné, po včerejší oblevě za přispění nočního mrazu se chodníky a nejen ty, proměnily v ledovou dráhu. Zkuste jít rychleji, hodíte záda, ani nevíte jak.

Národní zvědavost se odráží v otázce: "Co to neseš ve džbáně?" "No to bys rád věděl, ale nepovím. Sám nevím."

Chcete vědět, jak si zdobím byt před vánocemi???

No nevím nevím! Ale tak jo....na vánoce za pět minut dvanáct vyměním podzimní věnec na dveřích za zimní, vánoční. Na stole, už podruhé, jsem zapálila svíčku na adventním věnci.

elioza

Vánoční ubrus z pvc hodím na stůl v zápětí. Je vkusný, pěkný, jednoduchého designu a lehce se udržuje, stačí otřít. Navíc je české výroby (doufejme..). No a také dávám na okno světelný oblouk. Ani nevím, co má vyjadřovat či představovat.

A tím to asi hasne. Jooo, ještě vlastně všude, kde zbylo trochu místa, dám nebo zapíchnu výrobky s vánoční tématikou, kterou dcerka donesla ze školky.

A u výrobků bych chvilku vydržela. Tento maxi výrobek, viz foto, včera vytvořil můj sedmnáctiletý syn za přispění a asistence své sestřičky. Do obýváku se však nevešel, nechali jsme ho tedy na dvorku. Nedá se nic dělat. Může alespoň koukat oknem přímo do kuchyně.

elioza

Hezkou středu, přeju vám,
prd koledu pusť si sám.
Sám či sama, kdo to ví?
A kdo ví, ten nepoví!..

Elioza

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vánoční výzdoba

  • Máte nějakou veselou historku z vánočního zdobení?
  • Máte vyfocenou svou vánoční výzdobu?

Posílejte mi své příspěvky (texty i fotky) k tomuto tématu na redakční e-mail níže. Jedné z vás, přispěvatelek, věnuji hezký dárek, totiž růžovou aviváž Silan Aroma Therapy a dvě stylové vánoční svíčky ve tvaru stromečku. Tři další odměním 200 body do Velké vánoční soutěže! Vaše texty nechť jsou dlouhé alespoň jako dva tyto odstavce.

Reklama