Špatnou zkušenost s jedním bývalým kolegou a sociální sítí učinila čtenářka Ekleinovka. Přečtěte si její vyprávění, které zaslala k dnešnímu tématu...

Už se vám někdy někdo naboural do soukromého internetového profilu? Čtenářce Ekleinovce ano...


Pohodové úterý, ať už jste přímým účastníkem sociálních sítí, nebo tento typ komunikace zcela záměrně vynecháváte...

Já jsem dříve sociální síť hodně využívala. Konkrétně Facebook. Hojně jsem komunikovala a komunikuji s dcerkou, pokud je v Praze na koleji, s kamarádkami z bývalého bydliště, se spolužáky ze škol. Myslela jsem si bláhově, že tahle síť je bezpečná. Své osobní údaje jsem neuváděla úplně pravdivě, aby mne nějaký, pronásledovatel“ neobtěžoval. K tomu mne nabádaly právě děti. Heslo, které jsem si vymyslela, zdálo se poměrně bezpečné. Vstup jsem povolila pouze pár lidem. A chybička se vloudila. Kdosi se mi, naboural“ na můj profil, měnil mi v něm údaje, komunikoval mým jménem s přáteli. Navíc byl tak drzý, že mi psal nepublikovatelné vzkazy a návrhy. Tohle mne naštvalo. Jeden ze synů je v práci s pc hodně zdatný. Onoho, obtěžovatele“ vypátral hodně rychle a dal mu řádně za uši. Víte, kdo to vlastně byl? Můj bývalý spolupracovník, který za mnou léta neúspěšně brousil. Tak se hodlal pomstít takhle nedůstojně.
No, stávají se mnohem horší věci. Pedofilové, kteří se vydávají za děti a získávají tak kontakty na své potencionální oběti . To je to nejhnusnější, co může být. Stačí si přečíst knížku Internetoví vrazi a budete okamžitě obezřetnější, podezíravější a skeptičtější k získávání nových neznámých kontaktů. Tohle je obrácená strana sociálních sítí.
V současné době komunikuju nejvíce na Ženě - in. Tyhle stránky mne zaujaly, chytily a nepustily. Už jsem několikrát zmínila, že si vlastně vytvářím jakousi závislost. Dnes jsme se vrátili z dovolené a moje první bylo - zapnout pc a otevřít tyhle stránky. Pročíst alespoň pár článků a až poté poštu. . . . Už se mi stýskalo.
Ekleinovka
Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama