přiznává se, že vůbec neocení přání poslané jako sms. Sama to nedělá a ráda píše dopisy. Prý na to má spoustu času a dává si záležet na obsahu. Každému posílá něco tematického podle jeho zájmů a stylu života

Přiznám se, že nemám ráda, když mi někdo pošle vánoční přání SMS a ještě k tomu takové to, co se dá odkliknout půlce republiky. Sama si potrpím na psaní dopisů a pohlednic, koneckonců, mám na to jako důchodkyně času habaděj. A musím u toho taky přemýšlet, tetě, která je každou neděli v kostele přece nepošlu pohlednici s kaprem, chce to svatou trojici nad jesličkami, druhá teta pořád někde cestuje, takže to jistí zasněžená krajinka, no a sestřenice má malé caparty, tak něco dětského, vím, že jim udělám radost nejen přáním pevného zdraví / to ostatní se dá koupit/.

Něco jiného jsou kamarádi. Našim svatebním svědkům / my jsme svědčili jim, oni nám / pošlu něco hodně vtipného, rádi se smějou. A svým kamarádkám udělám PF z fotografií.

pf

Vyrobím si vánoční svícen /mám ho místo adventního věnce/ z orchidejí, kterých mám plný dům, vlastnoručně nafotím a potom už není problém v PC dopsat PF a barevně vytisknout na fotografický papír. Do obálky přidám i své aktuální kartičkové kalendáříky s vlastnoručně nafoceným motýly, za kterými se honím po loukách celé léto. Kalendáříky se zvlášť ženám hodí.

pf

Jo a když už tady byla řeč o vánočních malérech, mám taky jeden, ale budete to vědět jen vy. To samé, nový koberec a snaha o vánoční atmosféru. Koupila jsem si Františka / pro neznalé purpuru/, dala na skleněnou misku, postavila do rohu pokoje na koberec a zapálila. Pomalu hořel, vůně jak v kostele, tak jsem zavřela dveře, aby to nevyvanulo. Co myslíte ?  Miska praskla, do koberce se vypálil  rovnoramenný trojúhelník. Naštěstí koberec nechytnul a v rohu stojí dodnes vysoká váza a jen já vím, co je pod ní. A teď i vy. A Františky už nekupuju.

Zdraví Datura

Milá Daturo, díky za příspěvek a pěknou vánoční příhodu. Já mám františky také moc ráda, ale musí se s ním opatrně a dávat pozor, na co se postaví. Mně se osvědčila plechová šroubovací víčka (třeba od zavařenin). Pak je můžete pro jistotu postavit ještě na nějaký talířek a máte jistotu, že se nikam nepropálí

Reklama