Králičí příběh jsme už dnes také měli, ale tenhle je pozoruhodný tím, že si zaběhnutého sirotka nenechali jako domácího mazlíčka, ale vykrmili ho s tím, že půjde na pekáč. Nakonec ale dostal milost. Proč a jaký byl jeho další osud, to už se dočtete v této novince

Dobrý den, možná to sem dnes tak úplně nepatří, ale třeba pobaví. Sirotek to zrovna nebyl, nejspíš ho to v rodné králíkárně přestalo bavit a vydal se do světa. O kom mluvím ? O malém králíkovi, který se objevil u nás na zahradě.

A protože jsme králíky kdysi chovali, dali jsme ho do králíkárny a plán byl jasný. Na vánoce bude zabíjačka. Nejdiřív jsme ale obešli sousedy, jestli někomu nechybí. Nechyběl a tak jsme vesele krmili. Jenže o vánocích jsme dostali geniální nápad.

samice

Necháme si zjistit, co to je a v případě samice, dostane milost a rozšíříme chov. Samice to byla a tak jsme ji z jara vyhlédli značkového samce, ten to bude umět. A taky že uměl.

V dubnu, přesně na moje narozeniny se narodilo osm miminek.Úplně stejných, po tátovi.

králičci

A teď idylka končí, už dozráli na pekáč a hlavně samci dupou tak, že div nezboří králíkárnu. Uz je mi jasné, proč si chlapi říkají : „ jak ti dupou králíci ?? „

králíci

A jak myslíte, že to dopadne příští rok?? Už jsem vzkázala samcovi, že se může zase těšit.

Zdraví Datura

PS: malý kanárek, který zabloudil na zahradu s námi žil plno let

Milá Daturo, máte štěstí, že jste nalezenečka nesnědli, to by se některým čtenářkám asi nelíbilo

Text nebyl redakčně upraven

Reklama