Styl

Čtenářka Dante Alighieri by měla nosit oděv typu business

By měla. A proč nenosí? To se dočtete v jejím příspěvku, který dorazil už včera jako první. Co nosí ráda, v čem se cítí dobře a jak jí to sluší? To všchno se dozvíte v této čtenářské novince.

V provozních pravidlech naší firmy se píše: Standardním oděvem pracovníků je oděv typu business. U pánů tmavý oblek, výhradně bílá košile s dlouhým rukávem, černé šněrovací boty s koženou podrážkou a konzervativní kravata, u dam tmavý kostým, doplněný vhodnou světlou halenkou a doplňky. Jiný oděv nemůže být bohužel akceptován ani výjimečně.

Už při nástupu jsem si všimla, že dámy dress code rozhodně nedodržují. Místo kostýmů a nudných halenek jsem si tedy nakoupila upnutá saka, elegantní kalhoty s puky a taky nějaké bermudy nad kolena (nejsem na sukně), košile a slušné topy a doplňovala vyššími podpatky. Časem jsem se stala natolik drzou, že jsem si dovolila vzít do práce úzké džíny - roury a hle, nikdo nic neřekl, takže tak chodím vesele dál.

Svým oděvem se pohybuji někde mezi smart casual a volnočasem. Posílám dvě ukázky pro představu. Dávám přednost upnutým věcem, vysokým podpatkům a nikdy nezapomínám na šperky, mám ráda štras a lesk. Musím se přiznat, že každou cestu do práce beru trochu jako módní přehlídku. :D A i když se to do práce asi nehodí, prioritou je pro mě sexy look.

model

damte

Dante Alighieri

Vaše outfity mají s business stylem málo společného, ale pokud proti tomu šéf nic nenamítá...?V Česku se prý profesní dress code moc nedodržuje

Jak oblečené chodíte do práce vy, milé ženy-in? Musíte dodržovat „šábní kulturu“, nebo máte volnost? V čem se nejlépe cítíte? Jaké oblečení by vás štvalo? Byla byste kvůli oblečení schopná odmítnout práci?

Napište nám o svých zkušenostech na: redakce@zena-in.cz

   
14.10.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] peetrax [*]

  Hezký! Sml67 Ještě, že žádný dresscode nemáme, čas od času musíme odběhnout řešit věci do skladu, takže pohodlná obuv to jistí. Sml30 A kostýmky jen na jednání a audity.

  superkarma: 0 14.10.2011, 20:38:26
 2. avatar
  [9] Dante Alighieri [*]

  Altamora — #8 Kreativitu projevuju přece už jen tím, když si na sebe něco vybírám a sama! Sml39 Ponechme stranou, o jakou úroveň kreativity se jedná. Sml30 Kdybych dostala komínek oblečení - "na, tohle nos", nebavilo by mě to. Tak jsem to myslela.

  superkarma: 0 14.10.2011, 15:25:32
 3. avatar
  [8] Altamora [*]

  Dante Alighieri — #6 Ze síťovaného trika tě nepodezírám.Sml16 Co je na džínách a triku kreativního? Je to taky jen uniforma. Nejrozšířenější uniforma na světě.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #9
  superkarma: 3 14.10.2011, 12:18:19
 4. [7] Karo Líná [*]

  Dante Alighieri — #6 Souhlasím, mám to stejně, přísný dress code by mi taky vadil. Takovou práci bych si taky hodně rozmýšlela, už proto, že nejsem úplně konfekční postavy a s pořízením celého nového šatníku přesně podle požadavků firmy bych měla problém Sml68

  superkarma: 0 14.10.2011, 11:46:10
 5. avatar
  [6] Dante Alighieri [*]

  enka1 — #2 Myslim, že se to líbí hlavně kolegům. Sml52

  Altamora — #3 Vzhledem k tomu, že šéf nic neříká a ještě mě občas pochválí, to asi přijatelný je. Síťovanou halenku bych si vzala leda na recepci veřejnýho domu. Sml54

  ToraToraTora — #4 Díky. Sml16

  Karo Líná — #5 Kdybych se měla ucházet o práci, kde je natolik přísný dress code, hodně bych si to rozmýšlela. Opravdu by mi vadilo, že nemůžu projevovat svou kreativitu a osobnost. Asi se potřebuju trochu předvádět. Sml39 Ale kdybych byla třeba letuška, uniforma by mi nevadila. Sml16

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #7
  2. na komentář reaguje Altamora — #8
  superkarma: 0 14.10.2011, 11:27:36
 6. [5] Karo Líná [*]

  Je to moc hezké, i když taková hezká postavička se oblíká sama Sml30 To tričko na druhé fotce mám taky, v hnědé a v černé barvě. Nahoře popsanému dresscodu to neodpovídá ani náhodou, ale když to projde...... Moje kamarádka taky dělá ve firmě s takovým dresscodem a té nejsou tolerovány ani jiné kalhoty než čistě kostýmové, natož aby si vzala džíny, to neexistuje. Jednou ji dokonce šéf poslal domů převlíknout - vzala si lněné kalhoty světle béžové barvy a on je neskousl Sml38

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #6
  superkarma: 0 14.10.2011, 10:13:40
 7. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Já myslím, že u recepční, navíc tvého věku a vizáže je to naprosto s citem upravený a přizpůsobený dress code. Trochu přes čáru by jistě byly kalhoty umělecky děrované nebo trička s lascivním výstřihem či flitry kam se podíváš, ale tohle je good.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #6
  superkarma: 0 14.10.2011, 09:48:58
 8. avatar
  [3] Altamora [*]

  Dante Alighieri — #1 Sluší ti to, pěkný oděv do školy a na volný čas. Záleží na tom, čím se vaše firma zabývá, může to být přijatelné i pro vaše klienty.

  Kdysi pro mě v jedné firmě přišla recepční v síťované halence a pod ní měla černou podprsenku. Působilo to hodně neprofesionálně. Záhy se ukázalo, že to přesně charakterizovalo celou firmu. Spolupráci jsme ukončili hodně rychle, dokud ztráty z jejich ležérního přístupu nebyly příliš vysoké.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #6
  superkarma: 0 14.10.2011, 09:34:31
 9. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml67 Myslím si, že klientům se to nakonec líbí vícSml16

  Sluší ti toSml67

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #6
  superkarma: 0 14.10.2011, 09:27:38
 10. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  Dano, to P.S. bylo součástí článku. Sml54

  Ne, šéf opravdu nic nenamítá. Naopak mě chválí, jak mi to sluší. On říká, že jsem jeho výkladní skříň (jsem recepční), tak se přece musim snažit. Sml39

  1. na komentář reaguje Altamora — #3
  superkarma: 0 14.10.2011, 09:21:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme