By měla. A proč nenosí? To se dočtete v jejím příspěvku, který dorazil už včera jako první. Co nosí ráda, v čem se cítí dobře a jak jí to sluší? To všchno se dozvíte v této čtenářské novince.

V provozních pravidlech naší firmy se píše: Standardním oděvem pracovníků je oděv typu business. U pánů tmavý oblek, výhradně bílá košile s dlouhým rukávem, černé šněrovací boty s koženou podrážkou a konzervativní kravata, u dam tmavý kostým, doplněný vhodnou světlou halenkou a doplňky. Jiný oděv nemůže být bohužel akceptován ani výjimečně.

Už při nástupu jsem si všimla, že dámy dress code rozhodně nedodržují. Místo kostýmů a nudných halenek jsem si tedy nakoupila upnutá saka, elegantní kalhoty s puky a taky nějaké bermudy nad kolena (nejsem na sukně), košile a slušné topy a doplňovala vyššími podpatky. Časem jsem se stala natolik drzou, že jsem si dovolila vzít do práce úzké džíny - roury a hle, nikdo nic neřekl, takže tak chodím vesele dál.

Svým oděvem se pohybuji někde mezi smart casual a volnočasem. Posílám dvě ukázky pro představu. Dávám přednost upnutým věcem, vysokým podpatkům a nikdy nezapomínám na šperky, mám ráda štras a lesk. Musím se přiznat, že každou cestu do práce beru trochu jako módní přehlídku. :D A i když se to do práce asi nehodí, prioritou je pro mě sexy look.

model

damte

Dante Alighieri

Vaše outfity mají s business stylem málo společného, ale pokud proti tomu šéf nic nenamítá...?V Česku se prý profesní dress code moc nedodržuje

Jak oblečené chodíte do práce vy, milé ženy-in? Musíte dodržovat „šábní kulturu“, nebo máte volnost? V čem se nejlépe cítíte? Jaké oblečení by vás štvalo? Byla byste kvůli oblečení schopná odmítnout práci?

Napište nám o svých zkušenostech na: redakce@zena-in.cz

Reklama