V dalším příspěvku si přečtěte vánoční pohádku o skřítkovi Zapisovateli. Tento krásný příběh poslala do redakce čtenářka s nickem daninec 007.

Milá redakce,
podělím se s vámi o náš příběh,jak to vlastně je u nás s Ježíškem?

Já jsem na Ježíška i Mikuláše věřila strašně dlouho.Byla jsem sama s maminkou a ona se vždy pečlivě starala o to,abych jako dítě nestrádala.Dokonce i když mi bylo myslím 13 let a sama jsem chodila jako Mikuláš,po návratu domů to udělala tak kouzelné,že jsem za oknem našla svůj balíček i já, a ve své naivitě jsem skutečně myslela že ten Mikuláš tam byl.

Nyní mám 3 děti,dceru 12 let a dvojčata kluky 5 let,a také usiluji o to,aby „věřily“. U dcery se mi to dařilo do 10let a sama se mi i nyní přiznala že ví že dárky kupujeme, ale stejně také ví že ten Ježíšek k nám létá,protože kdo by přece v tom obýváku,když jsme v jídelně zvonil?U nás totiž není Ježíšek a věření v něj,jen záležitost vánoční.Já totiž mám jednoho pomocníčka, a ten udržuje po celý rok vědomí mých dětí tak,že skutečně ten Ježíšek někde je,někde bydlí a někde na nás myslí.V podstatě to vymyslela jak jinak než moje maminka,za což jsem jí vděčná,a také vím, že se tohle bude přenášet s generace na generaci....nebo v to doufám :)

My totiž máme skřítka Zapisovatele ! Je to skřítek,který po setmění lítá se svou lucerničkou a velkou knížkou,do které si zapisuje jak všechny děti byly v tento den hodné,jestli jsou už v postýlce....Je to velice chytlavé a když kluci občas večer vyvádí tak s udivením třeba řeknu „ hele už letí skřítek,zrovna letěl vedle k Tomáškovi, no tak honem do postýlky a buďte hodní,aby si do knížky mohl napsat že nejste zlobiváci“ on totiž ten skřítek Zapisovatel,lítá každý den a před Vánocemi,zanese tu knížku Ježíškovi a ten uvidí kdo zlobil a kdo ne! No a podle toho potom sám rozhodne,kdo dostane dárečky a jaké,jestli vyplní přání,která píšeme do dopisu pro Ježíška.Tento dopis je uložen za oknem a čekáme až si pro něj přiletí.letos jsem je malinko vytrestala a dopis jsem tam nechala 3 dny :-) Divily by jste se,jak je to znervóznělo a jak byly nejednou milý a hodní.......Letos chci ještě malinko zpestřit to čekání na Ježíška tím, že no nebíčka pošleme balonek štěstí s naší adresou,aby k nám trefil.

Není pro mne nic dojímavějšího a krásnějšího než výraz ve tváři nejen mých dětí,která věří na kouzla,pohádky a Ježíška.Očka mi nezůstávají suchá.

Snad tenhle nápad bude inspirovat i další rodiče a i u nich se skřítek Zapisovatel zabydlí.Věřte že až ve tmě poletí po obloze letadlo,nebo problikne hvězda budou tomu věřit mnohem víc....musíte se jen dívat a nechat fantazii,aby do kouzelné říše Vaše ratolesti zavedla.

S pozdravem a přáním radostných Vánoc
daninec 007

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

____________

Dobře to vaše maminka vymyslela. Není ona pohádková babička?
Škoda, že už nemám malé děti, určitě bych je se skřítkem Zapisovatelem „seznámila“.
Děkuji za tento moc milý příspěvek a všem přeji krásné Vánoce.
Saša

 

Téma dnešního dne 20. prosince 2011 zní:  Píšete dopisy Ježíškovi?

  • Píšete už jako dospělé ženy-in?
  • Dodržuje se tato tradice u vás v rodině?
  • Píšou jenom vaše děti?
  • A píšete i vy dětem?
  • Kam dáváte dopis pro Ježíška?
  • Řídí se Ježíšek alespoň zčásti podle vašich přání?
  • Anebo vám třeba psaní Ježíškovi připadá v dospělosti hloupé...

Co člověk, to názor.

Dopis „do redakce“ pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek bude odměněna malým dárkem: luxusní vlasovou kosmetikou Alterra, která obsahuje vlasový šampón, balzám a vlasovou kúru.

kosmetika

Reklama