Velice pragmatický pohled na Ježíška zaslala k dnešnímu tématu „dětské představy Ježíška" čtenářka DanaD. Ano, dětem jde předně o dárky, ať už si to přiznáváme nebo ne, je prostě jedno, kdo je přinese... Přečtěte si dopis Dědu Mrázovi ze čtenářčina dětství!

Souhlasíte se čtenářkou DnaouD, že v dětství je jedno, kdo dárky nosí, ale je důležité, že je nosí? A za tímto účelem jsme byli jako děti udělat mnohé, třeba psát dopisy až na studenou Sibiř...


Narodila jsem se na začátku roku 1960 a proto v mém dětství nosil dárky Ježíšek ve spolupráci s Dědou Mrázem... Jako dětem nám to bylo celkem jedno, vždycky jsme se těšili hlavně na dárky... a já jsem dokonce Dědovi Mrázovi psala... a to prosím přímo na Sibiř a dokonce jsem dostala i odpověď... a nakonec jsem i ty lyže a brusle dostala. Bylo mi 5.

DanaD

PS: Naskenovala jsem i obálky...

dopis

dopis

dopis

dopis

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Dětské představy Ježíška

Jak jste si představovaly Ježíška, když jste byly malé?

Děti mají občas bujnou fantazii. Jakmile dětský svět narazí na střet s realitou, snaží se ji nějak pojmout a vznikají tak všelijaké nesmysly. Zítra mě zajímá vaše dětská představa Ježíška! Jak vypadal Ježíšek, když vám bylo osm let? V čem nosil dárky? Jak se dostal nepozorovaně do obýváku a zase ven? Pište mi dětské fantazie o Ježíškovi na redakční e-mail (viz níže). Chcete-li získat dárek - překrásný květinový kalendář Melvita 2011 a 500 bodů do Velké vánoční soutěže - nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

melvita 2011

Reklama