Proč si čtenářka Dajin zamilovala přezdívku, která by jiným nejspíš zněla hanlivě? To se dočtete v jejím příspěvku k tématu dne.

Být koza může přinášet krásné vzpomínky, přesvědčte se v příspěvku čtenářky Darjin...


Hezký den všem...

Podle data narození jsem Vodnář, tedy had, v čínském horoskopu Pes. A od svého dětství si svým životem nesu jednu zvířecí přezdívku, kterou používám na jiných webech jako svůj nick. Některým lidem může znít hanlivě, ale já jsem na ni pyšná nejen proto, že mi takto říkával můj kmotříček, který už mezi námi několik let není, ale zároveň mi voní neopakovatelným dětstvím a dobrodružstvím.

zoo

Byla jsem poslušné městské dítě, ale kombinace dobrodružných prázdnin strávených v malebné vesničce v podhůří Beskyd, kde se dalo neúnavně řádit celé dny a vymýšlet lumpárny, běhat v jehličím a smůlou provoněném lese, nebo po loukách plných barevných lučních kvítků a sbírat kobylky, skočit si do ledové vody průzračně čisté řeky kousek za hrází přehrady, prolézat půdu a prohlížet si nalezené poklady, lézt po stromech co nejvýše to šlo, večer opékat špekáčky a pak v horkém popelu péct brambory..., to vše bylo prostě neodolatelné. Nešlo být poslušná a nevyřádit se do sytosti. A tak ze stromu jsem naštěstí nikdy nespadla, ale sem tam to odnesly kraťasy nebo tepláky..., u ohně jsem si propálila tenisky..., na řece se mi převrhlo nafukovací lehátko, z leknutí jsem se topila..., kobylky ukryté v ložnici mi vždy nějakým zázračným způsobem utekly a to pak byla legrace, když jsem je musela na příkaz dospělých všechny odchytit. Odřená kolena jsem už neřešila, modřiny nepočítala. O prázdninách jsem prostě vystrkovala růžky jako kůzlátko, kůzle, zkrátka koza, jak říkával můj kmotříček a hrdě mi přidělil přezdívku „koza Roza“. A já ho oslovovala ve slezském nářečí, byl to prostě můj „křesníček“.

beskydy

Kmotříček říkával všem dětem přezdívkami, které nám ušil přímo na míru podle zasluh. Moje sestřenice tedy byla „Monča Tonča“, dívenka z vedlejšího domu „Motovidlo“, můj bráška „Raubíř“, bratranec „Čertík“ a své přezdívce neunikl ani pes, který už od štěňátka lumpačil a dělal doslova psí kusy. Jeho přezdívka Lumpík se mu nakonec stala i jménem. Podobné to bylo s nádhernou čtyřbarevnou kočkou, která měla ráda mlsky. Když jsme jí chtěli dát něco dobrého, stačilo zavolat, že pro ni máme kokino. A právě na toto slovíčko začala slyšet jako na své jméno, už tedy zůstala Kokinkou.

beskydy

Dříve jsme se všem těm přezdívkám smáli, byla to jen další legrace. Se stále větším a větším časovým odstupem se ale z přezdívek staly srdeční záležitosti. Vlastně už zůstaly jen ty přezdívky a vzpomínky. Čas bohužel zastavit nejde...

Pěkný den vám přeje,
Dajrin, alias „koza Roza“

beskydy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30.10.2013: Zvíře, co vám sedí

Příspěvky k tomuto téatu již neposílejte. Později odpoledne vám prozradíme, kdo získal dnešní dárek: stylový termohrnek KAKA (báječně se hodí třeba na ranní procházku se psem) a knížku 80 dní: Barvy smyslnosti.

obal

Trilogie 80 DNÍ je barvitý provokativní příběh erotické touhy, smyslnosti a naplnění. Rozešla by se mladá žena s přitažlivým, slušně situovaným mužem, který už možná pomýšlí na založení rodiny? Patrně ne. Summer se však nedá vtěsnat do navyklých přihrádek, chce najít sama sebe a touží po partnerovi, jenž ji přijme celou i s její submisivní smyslností. Hudba totiž této houslistce k erotickému naplnění nestačí. Když jí výtržníci v metru zničí housle, překvapivě ji osloví neznámý muž, kterého fascinuje její rudovlasý zjev. Nabídne jí nové, drahé housle pod podmínkou, že mu zahraje nahá.
Chemie mezi Summer a Dominikem všechno zařídí po svém a rozvine divoký příběh žádostivosti plný úskalí a prudkých zvratů, v němž žena postupně odhazuje zábrany, aby prozkoumala nejvzdálenější končiny svého já. Honba za slastí si ale žádá svou daň z bolesti a vztah vyrostlý z vášně a netradičního sexu přináší problémy. Má budoucnost, anebo potrvá jen pár týdnů?

Reklama