Zvířecí hrdinství, to je téma, o které dnes běží. Dalí příběh jednoho kočičího osudu zaslala do redakce čtenářka Bubidani. Jak dopadlo koťátko, které se mělo utopit, to se dozvíte v této novince...

Lidé dělají s koťátky různé věci, někteří si je nechávají, někteří je rozdávají po známých, jiní je třeba topí. Čtenářka Bubidani mi zaslala k tématu „zvířecí hrdinství" vyprávění o koťátku, které mělo štěstí...


Zdravím do redakce a čtenářky.

Úvodem bych chtěla říct, že můj postoj ke zvířatum je uplně jiný než k lidem. Zvířeti bych v rámci svých možností pomohla kdežto cizí žebrák na ulici (zvířecí druh-člověk) by mi nestál ani za pohled.

Máme doma 2 pejsky-fenky a jelikož to jsou dvě nezbednice, štěkajici na kdeco, a vše hýbajicí i nehýbajicí je jim podezřelé. Možná mě už několikrát zachránily, aniž bych o tom věděla. Chodím s nimi ven do blízkého lesoparku a to i večer po setmění, a v zimě obzvlášť se tmě člověk nevyhne. Možna na mě někde v křoví někdo číhal, ale oni ho štěkem vyhnaly... kdo ví.

Další kapitola je o tom jak nás vzbudily uprostřed noci neustálým štěkáním. Myslela jsem, že potřebují vyvenčit, ač je to divné, venčím je 5x denně - což je na fenky dosti dost. Pustila jsem je tedy ven na dvorek, ale oni na mě jen koukaly a se štěkanim nepřestaly a místo na dvorek běžely opačným směrem - ke vstupním dveřím. Bydlíme v řadovém domě přímo na náměstí malé obce. A jak už to na náměstích bývá, nacházejí se tu různé obchůdky a my zrovna nad jedním bydlíme. Odemkla jsem a viděla jsem, že má obchůdek pod námi rozbitou výlohu. Uvnitř byly mříže, takže zloději se moc daleko nedostali, dle mého spíš nějací opilci.

Co se mého přičinění týče, moc rada bych zvíratkam v nouzi pomahala, ochotněji než lidem. Stalo se mi jen jednou, že jsem mohla přiložit ruku k dílu. Bylo to už dávno, ještě předtim než jsem dostala pejsky. Bylo hezké letní odpoledne a šla jsem ze sídliště do města pěší zonou (5km) kolem psího útulku se cvičištěm. Poblíž je řeka, takže někdo tam chtěl vykonat potřebu utopit přebytečná koťata. Jedno však asi přežilo svůj osud. Vůně jídla z útulku ji zlákalo, ale pejsci ji zřejmě prohnali a ona hopsla na plot. Ale pak si asi uvědomila tu vejšku a nemohla seskočit. Malý, mokrý a vystrašený se třáslo na plotě. Tak jsem ji sundala dolů, koukla na ni jak se olizuje a svěřila jsem ji do rukou lidí v útulku. Pro kočandu to možna nic neznamena, a zřejmě kdybych ji nenašla ja, našel by ji někdo jiný a udělal by totéž, ale myslim že člověka i takova maličkost může trochu naplnit.

A pamatuji si, že jako malá jsem se strašně rada dívala na pořad s panem Srskou kde nabízel pejsky z útulku. Ještě že v tý době jsem neměla ten svůj vysněný poklad a dům co měla Pipi, jinak bych už měla všechny ty pejsky doma. Dnes se na to koukam víc zodpovědně a hlavně z finanční stránky. Zvířátka jsou krásná a roztomilá věc, ale když si je někdo vezme domů, musí za ně mít zodpovědnost a né je krmit jednou týdně.

Zdraví,
Bubidani

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je zítřejší téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama