Dvě manželství si prošla čtenářka Boženečka a zažila doma generála i poddaného. Přišla tak na to, že ani jeden z těchto přístupů pro ni není to pravé ořechové...

se svojí špetkou do dnešního tématu přispěchala čtenářka Boženečka. Nechce už generála a zajídá se jí i poddajný muž...


Hezký, i když upršený den.
Můj první manžel byl rozený generál. Dlouhá léta pracoval v armádě, takže mu to vlezlo na mozek, aniž by za to asi mohl. O všechno se staral, všechno zařizoval, zajišťoval, doma se jelo podle řádu, všechno bylo na minutu vypočítané a naplánované. Zpočátku jsem byla ráda, že má vše pevně ve svých rukách, ale časem se z toho vyklubala otročina a nesnesitelná rutina. Připadala jsem si zbytečná, nevyužitá, téměř nic jsem si nemohla udělat dle svého. Takže časem jsme se rozvedli a já si oddychla a konečně se začala sama realizovat. Můj druhý muž byl pravým opakem toho prvního. Všechno nechával na mě, všechno mu bylo fuk, všechno bral tak, jak jsem chtěla já. Zpočátku taky paráda, ale opět zapracoval čas a začalo se mi to zajídat.

Proto zastávám názor, že nejlepší je ta pověstná ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA. Nikdo není dokonalý, spousta věcí se dá vyřešit, důležitá je vzájemná komunikace a pracovat na vztahu. Nenechat všechno jen na jednom člověku, vzájemně si pomáhat a vycházet vstříc. Ale hlavně spolu mluvit a trávit dostatek času. Vím, že z tvrdohlavého berana neuděláte mlčící rybu, ale od toho jsou tady přece kompromisy, ne?

A když chcete s člověkem spokojeně a šťastně žít, kompromisů je potřeba v životě jako soli.

Mějte hezký den,
vaše Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. září 2013: Je rozhodný?

  • knihaJe váš partner rozhodný?
  • Umí řešit nečekané situace, nebo se nechá vláčet osudem?
  • Změnil se v tomhle v průběhu vztahu?
  • Kdo má ve vašem vztahu hlavní slovo a kdo víc plánuje?

Své příspěvky ideálně formou nějakého konkrétního příkladu zasílejte nejpozději v úterý 3. září 2013 do 15.00 hodin na e-maiovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou alespoň dvakrát tak dlouhé jako tento odstavec textu. Tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a tím i větší šanci na získání pěkného dárku, totiž knížky: Mystický sex od A do Z autorky Cassandry Lourisové (vydala METAFORA) .

Reklama