Další čtenářský příspěvek je od Bondy. Vzpomíná v něm na nehodu, která se udála před jedenácti lety o zasněžených jarních prázdninách...

Sondu do českého zdravotnictví učinila po nehodě na lyžích čtenářka Bonda. A ta sonda je vůči našim lékařům vskutku nelichotivá.

Přejelo mě auto na běžkách

Divíte se? Já se vám nedivím, i policisté si při vyšetřování nehody mysleli, že si dělám srandu. Stalo se to před 11-ti lety. Přejelo mě auto, teda spíš nabralo a odhodilo, na těch běžkách jsem šla já asi 2 metry od horské silnice. Jarní prázdniny jsme tehdy mimořádně trávili v horské chatě, náhodou jsem v jedné soutěži vyhrála poukaz na týdenní pobyt. Nejdříve bylo jarní počasí, ale večer po příjezdu najednou začal padat sníh. Do rána ho napadlo 15 centimetrů. Připnuli jsme běžky a šli podél silnice na turistickou značenou cestu, já jako poslední v řadě. No a jedna řidička s ještě mokrým řidičákem jela do práce mírnou zatáčkou a dupla na brzdu na čerstvém sněhu. Dostala saně a dál už ji to jen neslo na moje záda. Probudila jsem se až po pár minutách na druhé straně silnice. Záchranka mě odvezla do nemocnice, kde mi udělali jen rentgen a nechali na pozorování po těžkém otřesu mozku. Díky sněhu, zimní bundě s kapucí a mé schopnosti judisticky padat jsem neměla žádnou zlomeninu, takže se na mě v nemocnici vykašlali. Vzpomínám si hlavně na kontrolu neurologa. Posvítil mi do očí baterkou a zeptal se, co mám ochrnuté. Když jsem odpověděla, že nic, odešel se slovy, že jsem zdravá. A mně se přitom hlava točila ještě půl roku. Chodit jsem mohla, ale znáte to, naražené bolí víc, než zlomené. Všechny své současné zdravotní potíže s páteří a tlakem přičítám tomuto úrazu, ale lékaři odmítají souvislost, prý to je sporné. Tak hlavně, že jsem to přežila.

Bonda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Další část soutěžního obrázku (Hádanka: Kde stojí most?)

most

Téma dne 10.8.2012: Dovolenkové karamboly

  • Stal se vám nějaký karambol o dovolené?
  • Nevyšlo ubytování?
  • Něco nebylo tak, jak jste si představovaly?

Pište mi své příběhy a posílejte k nim i rozumné množství fotek (maximálně 5). Jsem zvědavý na vaše obtíže z dovolených a na jejich řešení! Příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pátek 11.8.2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním letním dárkem, totiž opalovací kosmetikou GARNIER AMBRE SOLAIRE - krémem After sun a sprejem Light & silky Medium SPF20.

garniergarnier

Reklama