Zdraví

Čtenářka bokul přídává recept na spáleniny

Děkujeme čtenářce s nickem bokul, že se s námi dnes podělila nejen o své zkušenosti s opalováním, ale i o recept na zklidnění kůže, když to se sluncem přeženete.

Milá redakce a všechny ženy-in! Ačkoli dnes už je to jen vzpomínka, tak zrovna včera jsem se tak nějak „přirozeně“ opalovala v ulicích Pardubic. Než přišel déšť a proměnil horký těžký vzduch v dýchatelný a omezil přísun slunečních paprsků. 

Tu včerejší procházku byste na mně uviděli - ruce mám lehce hnědočervené. Syn ani babička, kteří se mnou včera cestovali sluníčko snášeli o něco hůře. Babička lehce načervenalá a syn i přes maximum do tepla přijatelného oblečení a namazání SPF 50, byl včera lehoulince načervenalý (nutno podotknout dnes už po slunku na kůži nemá ani stopu).

Tak nějak oklikou se dostávám k tomu, proč sluníčko „snášíme“ tak, jak ho snášíme :-)

Moje maminka se vždycky spíše spálila, tatínek mohl být na sluníčku od rána až do večera, když zčervenal, následoval výsledný opravdu hnědý odstín. Já jsem jako jejich dítě z toho vyšla tak nějak mezi. Na sluníčku se cíleně nevyvaluji, rozumějte ležet celý den na slunku není nic pro mně. Nicméně při práci venku se většinou zakryji běžným oblečením a opalovací krémy neřeším. O to více ale řeším mého syna a manžela. Manžel na slunku hodně rudne a potom bohužel nezhnědne, takže jeho „červenou“ kůži vidím několikrát za léto. Krémy přímo „nesnáší“, ale já se ho pokud to mohu zajistit, snažím namazat. Stejně tak syn zřejmě sluníčko moc dobře snášet nebude. Takže když už nemažu sebe, syna ano a taky manžela. Celá rodina - syn, já i manžel jsme blonďáci - nutno podotknout - každý máme sice jiný odstín, ale jinak máme všichni tuto barvu přirozenou (bez použití amoniaku :-) ).

Pro ty, kteří slunko příliš nesnáší a občas se i spálí přikládám „recept“ na spálení - a to „kašičku z kvasnic“, která vytáhne horkost a uklidní kůži. Připravíte ji tak, že kvasnice rozdrobíte do vody a uděláte z toho takovou řídkou kašičku, kterou dáte na postižená místa necháte působit.

Všem milovníkům slunce přeji zdravé opalování, všem, kteří na slunci trpí přeji vhodnou volbu ochrany kůže a dohromady nám všem krásné léto!

bokul

Recept s kvasnicemi neznám, já jsem vždycky používala jogurt

Už jste se někdy spálily, milé ženy-in? Máte také nějakou metodu, jak zklidnit spálenou kůži od slunce? Napíšete nám svůj recept? Co děláte pro to, aby vám slunce neublížilo? Mažete se ochranými krémy s vysokým faktorem, nebo se raději slunci vůbec nevystavujete?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

 

   
02.06.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] bokul [*]

  heligona — #2 Tak nemyslela jsem spáleniny takové, že už kouká maso... to je na doktora, ale na spálení je kašička z kvasnic osvědčená.

  superkarma: 0 02.06.2011, 21:10:30
 2. [5] pinokio [*]

  Mě zabírá kefír.

  superkarma: 0 02.06.2011, 15:17:52
 3. avatar
  [4] mineralka7 [*]

  Mně kdysi jako první pomoc báječně posloužil tvaroh - já kravka v pubertálním zblbnutí u přítele na chatě vylezla na střechu, že mě tam jako nikdo neuvidí, pěkně jsem se tam rozložila na sluníčku...a usnula. Takový veliký rajče jste určitě ještě nikdy neviděli. Sml52Sml52Sml52 Nebýt tvarohu, měla jsem tělo jeden velký puchýř.

  superkarma: 0 02.06.2011, 12:38:39
 4. avatar
  [3] Altamora [*]

  enka1 — #1 Obklady z černého čaje opravdu pomáhají. Kdysi jsem se příšerně spálila na školním výletě, paní profesorka mi udělala obklady z černého čaje. Krásně to zchladilo pokožku, neměla jsem puchýře ani jsem se nesloupala.

  superkarma: 0 02.06.2011, 12:34:47
 5. avatar
  [2] heligona [*]

  Recept na spáleniny, to zní drsně Sml30 Něco jako vyrobte si spáleniny snadno a rychle Sml16

  1. na komentář reaguje bokul — #6
  superkarma: 0 02.06.2011, 12:25:55
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Prý je taky dobrý silný černý čaj, vychladlý - jako obkladSml80

  1. na komentář reaguje Altamora — #3
  superkarma: 0 02.06.2011, 12:10:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme