Na zajímavý problém naráží ve svém příspěvku čtenářka s nicek Black.bird.third. Podnikové drby jí tak trochu zkazily kamarádství...

Metlou přátelství mezi mužem a ženou jsou drby. I když na ně sama nedáte, mohou zničit ledasco - více v příspěvku čtenářky Black.bird.third...


Přeji pěkný den všem.

Muž a žena určitě mohou být přáteli. Alespoň ze začátku.
V práci jsme byly tři holky a více než patnáct mužů. Počítáno i s „brigádníky“. Všem mužům bylo mezi třiceti a šedesáti lety. Všichni se bavili se všemi. Nedělal se žádný rozdíl. Po necelých dvou letech jsem odešla na mateřskou.
Když byly prvnímu synovi dva roky, začala jsem do práce chodit vypomáhat s administrativou. Moc mě to bavilo a začala jsem se tam přátelit s jedním novým kolegou, který nastoupil, zatímco jsem byla na MD. Byl starší, rozvedený, měl dvě dospělé dcery, které mu dělaly problémy. Žil s přítelkyní, já s manželem a synem. Po práci jsme si občas dali čaj nebo kávu a povídali. Prostě jsme jen tak „drbali“, jako bysme se znali již deset let. On se mi svěřoval se svými problémy, já jemu zase s těmi mými. Ani on ani já jsme nic z toho nikomu dalšímu neříkali. Mohli jsme se na sebe spolehnout.
Po půl roce jsem podruhé otěhotněla. Musím dodat, že samozřejmě se svým manželem! Tomu mému kamarádovi, kolegovi, jsem to řekla dřív, než kolegyním. U těch jsem neměla jistotu, že by to hned nerozkecaly. Po čase se tu radostnou novinku dozvěděla celá firma. To víte, malé městečko, kde se každý zná s každým, všichni jsou nějak příbuzní. Je tu v kurzu systém: „Jedna paní povídala... druhá to tvrdila takhle... ale je to stejně takhle...“.
Jak se to doneslo k šéfovi, už visely plakáty, že se přijme nová pracovní síla... Tu pracoví sílu jsem ještě stačila zaučit. Jednou ke mně ta nová kolegyně přišla a povídá: „Nechci ti radit, ale už se tu začíná cosi povídat... ty něco čekáš (jako by, koza, nevěděla, co asi tak čekám, snad dítě, že?) a lidi si všímaj, že se spolu nějak moc dobře bavíte...“ Za kolegou zase přišla paní šéfová, že prý jsme nějak moc dobří kamarádi, a jestli jako spolu něco nemáme... Nedokázali pochopit, že muž a žena spolu mohou být opravdu jen kamarádi. Všichni v tom hledali něco víc. Něco, co tam nebylo.
V práci se prý chlapi bavili tím, že tipovali, jestli se mi narodí blonďaté nebo černovlasé miminko. Prý se potom pozná, čí je.
Miminko se narodilo sice černovlasé (po manželovi), ale do měsíce „přepeřilo“ (přeložte si nick) na blond - po mně. Prcek je věrnou kopií svého staršího brášky. Na některých fotkách ze stejného období jsou téměř k nerozeznání.
Já zůstala opět na mateřské se svým stereotypním, ale krásným životem. Drby neřeším. Naštěstí vyšuměly do ztracena. Kolega dal výpověď a odešel do své předchozí práce „tam k nim“ - daleko odtud.

Muž a žena mohou být pouze přáteli, ale většinou tomu okolí stejně neuvěří a bude v tom hledat něco víc. Tak už je to asi nastavené. A ještě jeden problém tu je. Jak říct manželovi (přítelovi, manželce, přítelkyni), že se chci jet podívat za svým dobrým kamarádem (kamarádkou)...???

S pozdravem,
Black.bird.third

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama