a k tomu krásně husté a zdravé. To by byl hřích takové vlasy stříhat na krátko. Se stylingem si hlavu neláme, a říká, že dlouhé vlasy jsou na údržbu nejjednodušší. Podívejte se na fotku, jak si poradila se svatebním účesem

Hezký den, mám dlouhé vlasy do pasu. Jako malou holku mě rodiče nechávali stříhat na kluka – vzhledem k tomu, že mám silné a nepoddajné vlasy, tak mi věčně „stála ofina“ a děti se mi proto smály. Ale pak jsem si zvykla a na kluka jsem se stříhala dobrovolně a sama (na fotce z tanečních mám sakra krátký sestřih). A v 17 letech jsem si nechala vlasy růst, a  od té doby je stříhám, když dosáhnou tak 10 cm pod pas, abych je měla stále do pasu a také když mě začne šimrat ofina v očích. Tudíž nepotřebuju kadeřníka -  vzhledem k tomu, že už šedivím, barvím se doma taky sama.

Po třicítce mě dlouhé vlasy přestávaly bavit, tak jsem si řekla, že až zhubnu, tak se ostříhám. No, dlouhé vlasy mám pořád.

Ale tvrdím, že čím delší vlasy, tím menší je s nimi práce. Tak jednou za 5 dní je umyji, místo kondicionéru jsem si nyní zvykla používat trochu vlasového oleje. Fén doma mám, ale používám jej pouze na profouknutí filtru bezsáčkového vysavače. Vlasy mi schnou rychle (je jich zatím dost, ale jsou silné, tudíž mi schnou bez fénu zhruba tak dlouho, jako jemné vlasy při fénování), někdy jdu spát s mokrou hlavou – to vyřeší ručník na polštáři.

Běžně si dělám účes buď culík do skřipce či  drdol do spony – cca 4 vteřiny – nabrat, zatočit, zacvaknout, zkontrolovat v zrcadle (když není zrcadlo, ušetřím vteřinu).

Na společenské příležitosti si dělám drdol z menších kudrlinek (nekulmuji – jen naberu  pramínek na prst, zatočím a zasponkuji) – to zabere cca 35 minut (ovšem musím to udělat na první dobrou, protože jako obvykle nestíhám) – ukázka je z mé vlastní svatby. Trochu nešikovné je, že každý  připnutý pramínek pak musím zkontrolovat pomocí dvou zrcadel, abych si viděla dozadu.

valsy

No a nakonec jedna vychytávka – taky pěkný a elegantní je drdol z francouzského copu. To se uplete přidávaný cop, doplete se jako normální až dolů. Pak se nazdvihnou vlasy pod copem u hlavy a ten konec se tam zespoda našťouchá a zasponkuje, aby nebyl vidět – zůstane vidět jen část přidávaného copu na hlavě. Pak se to zalakuje – a vznikne krásný začištěný drdol.

Aviaki

Milá Aviaki, díky za pěkný příspěvek a názornou ukázku

Text nebyl redakčně upraven

Jaké pomocníky na vlasy používáte vy, milé ženy-in?

  • Obejdete se bez fénu? Pokud ne, co všechno s ním umíte? Používáte difuzér? Umíte si natáčet vlasy pře kulatý kartáč?
  • Kolik času vám zabere běžná denní úprava účesu?
  • Přidala jste do své výbavy žehličku, kulmu, foukací kulmu, „krepovačku“, či jiné pomocníky?
  • Jak jste s nimi spokojená?
  • Ještě některá z vás používá natáčky? Jaké? Elektrické, molitanové, nebo dokonce kovové?
  • Patříte mezi ženy, které si vystačí pouze s hřebenem nebo kartáčem?
  • Pamatujete si na doby, kdy jste si poprvé natočila, nebo naopak vyžehlila vlasy?
  • Dopřáváte si ten luxus, že chodíte pouze ke své kadeřnici?

Napište mi, na vaše příspěvky, zážitky, rady a různé „vychytávky“ se moc těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

Ani dnes jednu z vás nemine pěkná výhra. Za svůj příspěvek můžete získat balíček vlasové kosmetiky Taft

cena

Reklama