Čtenářka átéčko je podle odbornic na barevnou typologii zima. Jediné, co jí na tom vyhovuje a sedí, je to, že má ráda černou barvu. Jinak se k zimě vůbec nehlásí a má raději léto. Barevná typologie už je prý stejně překonaná

Ano, i já jsem se doslechla o barevné typologii a několikrát se nechala otypovat. Všechny odbornice se shodly: ZIMA Jenže já zimu nemám ráda a chtěla jsem slyšet konečně jednou: LÉTO! Což se mi bohužel nikdy nestalo. Nechala jsem se od nich nalíčit, ale všechny mě nalíčily tak výrazně, že se mi to nikdy nelíbilo. Nechala jsem si poradit, jaké barvy by mi měly slušet. Měla jsem to taky nastudované z časopisů a knížky.

Jenže já jsem v tohle dobu nosila jen jednu jedinou barvu. Černou! Tu barvu mi schválily všechny, ale ty ostatní jasné a jiskřivé barvy, které přidaly, jsem hned ze startu zavrhla. Nikdy nic takového, jako fuchsiová na sebe nedám. To mi bylo asi čtyřicet.

Teď po 15 letech nosím na sobě hlavně fuchsiovou, která mi opravdu sluší. Ale na černou jsem nezanevřela. Zůstalo mi to, že se líčím stále nenápadně. Myslím si, že na tom něco je.

Jednou mě nalíčila jedna dáma, poradkyně jisté firmy, podle barvy mých vlasů. Měla jsem tehdy dlouhé rezavé vlasy, které ale nezapadaly do studených barev. Ty vlasy mě dělaly ještě bledší a křehčí, což se mi líbilo. A tahle odbornice mě napatlala stíny, které mi udělaly fleky, tvářenka do oranžova mě nerozjasnila, ale vypadala jsem hůř, než odlíčená.

Paní byla ale spokojená. Aspoň někdo. Takže stále říkám: „něco na té barevné typologii je“. Jenže už prý je překonaná.

Jako já na té fotce. Vlasy podzim, tričko léto, v srdci jaro.

atéčko

átéčko

Moc krásná fotka a ta barva vám sluší.

Jak se na barevnou typologii díváte vy, milé ženy-in? Víte, jaký jste typ? Řídíte se tím při výběru oblečení a dekorativní kosmetiky? Nebo tomu nevěříte a dáte spíš na instinkt? Jaké barvy máte nejraději a jaké byste si na sebe nikdy nevzaly?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama