Rodina

Čtenářka átéčko: Děti je třeba správně vychovávat

Svůj názor k dnešnímu tématu vyjádřila ve svém příspěvku i čtenářka s nickem átéčko. Je nejen pro snížení hranice trestní zodpovědnosti, ale i pro mnohé jiné...

Já osobně jsem pro snížení hranice trestní zodpovědnosti. A dodržování zákonů, které již jsou. Jsem pro dětská vězení. Jsem pro to, aby rodiče dětí, které páchají trestnou činnost byli potrestáni. Aby platili za to, co jejich dítě zničilo. Má to svůj důvod. Děti je třeba správně vychovávat. Aby neubližovaly, aby věděly, že nemají brát, co není jejich. Pokud to nedodržují, pak je trestat. Nemyslím fyzicky. Netolerovat dětem lhaní.
Nejsem pro, aby jim to procházelo. Pokud někoho urazíš, nebo mu ublížíš, omluv se. Pokud někomu něco pokazíš, zaplatíš mu to.
Jsem i pro to, aby pokud dítě někomu ublíží, nebo něco zničí a není ještě  trestně zodpovědné, vinu za dítě vždy nesl rodič. Protože on zklamal, on neudělal, co měl. A měl dítě vychovávat správně. Vím, že se tohle spoustě lidí líbit nebude, ale je to můj názor.
átéčko

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Děkuji moc za tento příspěvek, i já zastávám názor, že mnohé se odvíjí už výchovou a domácím prostředím. Co si dítě z domova odnese, to předává dál.

Přeji pěkný den a kolem sebe samé hodné lidi

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

 • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
 • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
 • A nebo naopak, dobré?
 • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
 • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
 • Kde se to bere?
 • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
 • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

 

   
16.09.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Altamora [*]

  kareta — #7 O to víc je třeba se takovému dítěti věnovat. V duchu ať si klidně trhá mouchám křidélka a vypichuje oči pejskům, ale ve skutečnosti to dělat nesmí a musí vědět, proč to nikdy dělat nebude. Rodiče a vychovatelé by se měli snažit, aby svoji přirozenost potlačil. Hyperaktivní dítě je třeba občas zklidnit a lenocha přimět k občasné aktivitě, ne to jen omlouvat jejich povahou.

  superkarma: 1 19.09.2011, 11:27:34
 2. avatar
  [9] kobližka [*]

  Bébina — #8 Taky nabývám ten dojem.Že si neseme geny z dávné minulosti,kdy jsme byli nuceni denně se rvát o život a byli jsme vystaveni permanentnímu násilí.Dobro,že se musí učit,vychovávat,vštěpovat a ukazovat příklady.Zlo,že je v nás jaksi někde hluboce zakořeněno a jen výchovou se buď upozadí,nebo vypluje na povrch.Ale souhlasím s tím,že odpovědnost za nezletilé děti nesou rodiče,což je nakonec i v zákoně.Tudíž by měli za jejich skutky nést odpovědnost i finanční.Zaplatit škody,které dítě napáchá.

  superkarma: 1 16.09.2011, 15:43:07
 3. [8] Bébina [*]

  kareta — #7 Cetla jsem, ze vsechny deti jsou vlastne neempaticke bestie a empatii ziskavaji az v puberte. Proto s jim taky musi od malicka porad opakovat, ze neni spravne, aby se mlatili navzajem kyblickm, aby pichali pejska do ocicka atd.

  1. na komentář reaguje kobližka — #9
  superkarma: 0 16.09.2011, 14:28:18
 4. avatar
  [7] kareta [*]

  Altamora — #3 určité procento lidí se rodí s psychickýma poruchama! Sociopat nebo psychopat s vyšší inteligencí se chovat naučí, ten s tou nižší to prostě má jinak!Ti se prostě nerodí s empatií, emočně jsou ploší a tyhle věci mohou pouze předstírat!

  1. na komentář reaguje Bébina — #8
  2. na komentář reaguje Altamora — #10
  superkarma: 0 16.09.2011, 13:02:05
 5. avatar
  [6] átéčko [*]

  Altamora — #3 To je pravda!

  superkarma: 0 16.09.2011, 12:24:06
 6. avatar
  [5] enka1 [*]

  Dante Alighieri — #2 Sml22Ze školení jednoho velmi dobrého psychologa - základní hranice pro život získává dítě ve věku tří let, další je cca 10 - 12  ...ale s přibývajícím věkem je nastavení hranic složitější

  superkarma: 0 16.09.2011, 10:57:26
 7. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Dante Alighieri — #2 Ano, též nevěřím, že se dítě rodí jako nepopsaný list papíru. Už je to pěkně popsaná bichle ale i pro to bychom se měli snažit ten zbytek, co máme maximálně použít

  superkarma: 0 16.09.2011, 09:56:10
 8. avatar
  [3] Altamora [*]

  Souhlasím s tebou. Kdyby nic jiného, tak by rodiče měli platit materiální škody a případně i odškodné obětem trestných činů jejich dětí. Sice se může stát, že se slušným rodičům narodí neslušné dítě, ale když se na tu rodinu podíváte pozorněji, zjistíte, že na to dítě kašlali nebo že mu od malička tolerovali víc, než bylo rozumné a jeho chování je jen důsledek toho, že ho příliš rozmazlili a nenaučili ho žít mezi lidmi.

  1. na komentář reaguje átéčko — #6
  2. na komentář reaguje kareta — #7
  superkarma: 1 16.09.2011, 09:48:14
 9. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Ještě doplním včerejší přestřelku Sml30 Údajně výchova utváří budoucí chování dítěte jen z 10%, se zbytkem předpokladů se už rodíme, záleží na povaze. A ještě jsem slyšela, že co ve výchově nezmůžeme do 12 let dítěte, už jen těžko doženeme. Ale co je na obojím pravdy, to těžko říct. Sml16

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #4
  2. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 16.09.2011, 09:41:51
 10. avatar
  [1] enka1 [*]

  Proč nesouhlasit, ale někdy zapracují geny a z jednoho hnízda může být hodně slušných a jeden vejlupek.

  superkarma: 0 16.09.2011, 09:36:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme