Svůj názor k dnešnímu tématu vyjádřila ve svém příspěvku i čtenářka s nickem átéčko. Je nejen pro snížení hranice trestní zodpovědnosti, ale i pro mnohé jiné...

Já osobně jsem pro snížení hranice trestní zodpovědnosti. A dodržování zákonů, které již jsou. Jsem pro dětská vězení. Jsem pro to, aby rodiče dětí, které páchají trestnou činnost byli potrestáni. Aby platili za to, co jejich dítě zničilo. Má to svůj důvod. Děti je třeba správně vychovávat. Aby neubližovaly, aby věděly, že nemají brát, co není jejich. Pokud to nedodržují, pak je trestat. Nemyslím fyzicky. Netolerovat dětem lhaní.
Nejsem pro, aby jim to procházelo. Pokud někoho urazíš, nebo mu ublížíš, omluv se. Pokud někomu něco pokazíš, zaplatíš mu to.
Jsem i pro to, aby pokud dítě někomu ublíží, nebo něco zničí a není ještě  trestně zodpovědné, vinu za dítě vždy nesl rodič. Protože on zklamal, on neudělal, co měl. A měl dítě vychovávat správně. Vím, že se tohle spoustě lidí líbit nebude, ale je to můj názor.
átéčko

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Děkuji moc za tento příspěvek, i já zastávám názor, že mnohé se odvíjí už výchovou a domácím prostředím. Co si dítě z domova odnese, to předává dál.

Přeji pěkný den a kolem sebe samé hodné lidi

Saša

Téma dnešního vydání 16. září 2011 zní: Hranice zodpovědnosti

Svými příspěvky posunutí věkové hranice zodpovědnosti za trestné činy asi neovlivníte, ale přesto bych byla ráda, kdybyste mi napsaly své názory.

Hodně z vás píše báječné komentáře, zkuste je tentokrát k tomuto závažnému tématu vložit také do příspěvku.

  • Byla byste pro snížení věkové hranice za trestný čin z 15ti na 14 let?
  • Máte zlé zkušenosti s dětmi a mládeží? (viz. můj dnešní článek)
  • A nebo naopak, dobré?
  • V jakém duchu vychováváte svoje děti?
  • Proč si myslíte, že je dnes už i v malých dětech tolik zla, agrese a násilí?
  • Kde se to bere?
  • Dá se vůbec ještě proti tomu něco dělat?
  • Jaký je váš názor na šikanu učitelů ve školách?

Pouštíme se spolu na tenký led, ale já doufám, že pod námi vydrží a nepraskne.

Děkuji za vaše příspěvky, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním knihou z edice Knižní klub s příznačným názvem k dnešnímu tématu: Ďáblovy housle. A až ďábel dohraje, můžete si dát pro uklidnění čaj s názvem: Pohlazení duše.  

darek

 

Reklama