Tématem jsou pro dnešek drobné dekorativní předměty. Ozdoby a ozdůbky, blbůstky, prostě věci, co vám doma leží na poličkách a sedá na ně prach. Čtenářka Anai se jich zastává...

Souhlasíte s jejím názorem?


Ano, jsou to lapače prachu, já jsem na prach alergická a mám málo času a energie pořád ho vymetat, jenže... já je miluju a nedokážu vyhodit žádný, který dostanu. Byt bez nich je pro mě „holobyt", stejně jako byt bez spousty pokojových rostlin. Na dovolených koupím jako suvenýr max. jeden kousek, zato neomezené množství, co mi dovolí vzít do letadla, sbírám po zemi: mušle, kameny, šišky a další zvláštní suché plody exotických stromů a dokonce i mrtvé brouky (vydesinfikuju a vypreparuju na hotelovém pokoji ke značné nelibosti svého partnera), ale ty už nesbírám, brzy se rozpadnou...

Když jsme ještě jezdívali po Jižní Evropě autem, dokázala jsem do něj nacpat i velké balvany, či naplnit rakev na zahrádce mušlemi. Inspirována články Míši Kudláčkové obklopuju tím vším především prostor u své postele, stejně jako věším na noční lamičku šperky z jantaru a dalších polodrahokamů. Mám ve svém posledním bytě už druhou postel a znovu (jaká náhoda!) s úzkou poličkou nad čelem, kam ukládám drobné dárečky od různých přátel a příbuzných. Snad od každého blízkého člověka, nebo toho, kdo prošel významněji mým životem, jsem něco drobného dostala a raduji se z toho, jak to přibývá. Asi tak jednou za měsíc trpělivě každý předmět nadzvednu, očistím, omyju a utřu pod ním prach.... Jednou týdně přejedu celou "galerii" takovou tou chlupatou tyčí a namlouvám si, že je čisto. :-)

Objemnější dárky pak vystavím na dalším oblíbeném místě, které mi přihrála výměna oken - dlouhém a širokém parapetu spolu s květináči. Bohužel nejsem doma a nemohu přidat fotky. Naštěstí mám malý byt a tak moji přátelé a příbuzní mají už pár let stop stav na „lapače". Kdybych si ale pořídila jednou větší....:-))

Anai

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: Drobné dekorativní předměty

Máte ráda drobné dekorativní předměty?

Na tuhle otázku mi odpovídejte v dnešním tématu! Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, pokud se tedy chcete zúčastnit naší soutěže, ve které můžete získat krásný dárek. Psát mi můžete nejen o svých názorech na „lapače prachu“, ale také, pokud se vám s nimi stala nějaká veselá (či naopak trpká) historka. Můžete mi posílat k textům i fotky svých nejoblíbenějších policových ozdob... zkrátka fantazii se meze nekladou. A co můžete získat? Dárkem dnes bude kniha Patricie Cornwellové: Scarpentová, kterou vydal Knižní klub, k ní přibalíme ještě časopis TOPseriál: Anglické Vraždy Midsomeru a okolí.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu...

Reklama