Bulvár

Čtenářka aiša jako prvňáček i s učitelkou Dederonovou

Tak se opravdu jmenovala paní učitelka, na kterou tak ráda vzpomíná naše čtenářka s nickem aiša. Poslala nám dokonce fotografie. Podívejte se a zkuste si tipnout, ze kterých let pochází.

 

foto

Dobrý den. Posílám své foto z první třídy a paní učitelku . Paní učitelka byla moc hodná, všem dětem bych takovou přála. Její jméno -Dederonová. Jména spolužaček : Maruška Kloudová, Petra Hejzlarová, Jarka Houžvičková, Stáňa, ....

Vím, že jsem se moc těšila , ale jak by hodnotili dnešní děti mojí  aktovku, no nevím . Ještě dnes si vzpomenu na její vůni - pach, něco jako koženka, ale samozřejmně to koženka nebyla. Klasický tvar, jak ho je občas vidět ve filmech té doby, barva červená.

A syn, ten nebyl pomolu za taškou vidět. Měl velké štěstí. Ve třídě jich bylo jen pár.Třída se nacházela v prostorách školní družiny. Jídelna byla přez chodbu. O velkých přestávkách mohli být na koberci .

aiša 

Milá aišo, díky za fotky. Když dovolíte, zkusila bych si tipnout, ze kterých let pochází. Podle účesu učitelky odhaduji konec šedesátých let. Prozradíte nám nám přesný rok?

Mimochodem, ty ruce za zády by byly z dnešního pohledu týráním

A co vy, milé ženy-in? Pošlete nám také svoji vzpopmínku na první třídu? Nebo radši něco o svém prvňáčkovi, kterého máte doma? Jak prožíváte dnešní den? Napište nám příběh, nějakou příhodu, zážitek nebo vzpomínku na první školní den

redakce@zena-in.cz

 

   
01.09.2011 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] aiša [*]

  knihovna — #1 Já mám ten slabikář až do dneška a početnici taky . Sice odrbaný potrhaný  , ale krom fotek a pěknejch vzpomínek , je to vše . 

  superkarma: 0 01.09.2011, 12:49:45
 2. avatar
  [3] aiša [*]

  Skoro uhodnutý , bylo to v roce 1965 , jsem prosincová tak jsem šla až skoro v 7 letech . Na focení jsme měli ruce za zády , ale jinak to na nás paní učitelka nechtěla. Pokud ovšem přišel někdo jinej do třídy -třeba řiditel... ruce šli za záda . Bylo to hrozně nepohodlné .  

  superkarma: 0 01.09.2011, 12:45:30
 3. avatar
  [2] delfi.na [*]

  já měla aktovku žlutou, ale podle drdolu paní učitelky tipuji tak 1967 Sml16

  superkarma: 0 01.09.2011, 12:45:26
 4. [1] knihovna [*]

  Tipuji rok 1970, podle slabikáře. Zahajovala jsem školní docházku v roce 1972 a měla jsem stejný slabikář a červenou aktovku, která nebyla z kůže ale z nějaké pryže nebo z čeho. Má sestra o 4 roky starší měla aktovku koženou, která krásně voněla.

  1. na komentář reaguje aiša — #4
  superkarma: 0 01.09.2011, 09:18:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme