Tak se opravdu jmenovala paní učitelka, na kterou tak ráda vzpomíná naše čtenářka s nickem aiša. Poslala nám dokonce fotografie. Podívejte se a zkuste si tipnout, ze kterých let pochází.

 

foto

Dobrý den. Posílám své foto z první třídy a paní učitelku . Paní učitelka byla moc hodná, všem dětem bych takovou přála. Její jméno -Dederonová. Jména spolužaček : Maruška Kloudová, Petra Hejzlarová, Jarka Houžvičková, Stáňa, ....

Vím, že jsem se moc těšila , ale jak by hodnotili dnešní děti mojí  aktovku, no nevím . Ještě dnes si vzpomenu na její vůni - pach, něco jako koženka, ale samozřejmně to koženka nebyla. Klasický tvar, jak ho je občas vidět ve filmech té doby, barva červená.

A syn, ten nebyl pomolu za taškou vidět. Měl velké štěstí. Ve třídě jich bylo jen pár.Třída se nacházela v prostorách školní družiny. Jídelna byla přez chodbu. O velkých přestávkách mohli být na koberci .

aiša 

Milá aišo, díky za fotky. Když dovolíte, zkusila bych si tipnout, ze kterých let pochází. Podle účesu učitelky odhaduji konec šedesátých let. Prozradíte nám nám přesný rok?

Mimochodem, ty ruce za zády by byly z dnešního pohledu týráním

A co vy, milé ženy-in? Pošlete nám také svoji vzpopmínku na první třídu? Nebo radši něco o svém prvňáčkovi, kterého máte doma? Jak prožíváte dnešní den? Napište nám příběh, nějakou příhodu, zážitek nebo vzpomínku na první školní den

redakce@zena-in.cz

 

Reklama