Zdraví

Čtenářka Adrivika a její děti testují přístroj AVS

Jak jsme vás již informovali, na základě příspěvků našich čtenářek a popisu jejich problémů s dětmi jsme vybrali tři, kterým firma Galaxy věnovala přístroje AVS. V průběhu minulého týdne jsme přístroje předali (případně zaslali). Všem třem výherkyním jsme položili tři stejné otázky.

avs

Dnes si můžete přečíst odpovědi první z nich - Adriviky.

Jak jste reagovaly na zprávu, že jsme vás vybrali mezi testující čtenářky?
Reakce byla bouřlivá, radostná a nevěřící, protože je to naše první výhra vůbec.

Napište nám o svém dítěti, svých dětech a popište problémy, které je trápí - co byste si přály díky přístroji AVS odstranit nebo vylepšit?
Adriana (12let):
Ve druhé třídě jí byla pedagogickou poradnou rozpoznána dysortografie, dysgrafie, hypoaktivita (opak hyperaktivity) a špatná krátkodobá paměť (probíranou látku si musí zopakovat několikrát a potřebuje k tomu mnohem víc času). Ve škole naštěstí do 4.t řídy výborná učitelka, která sama na možnou poruchu upozornila, ovšem jak jsem již psala v prvním příspěvku, probíhala šikana od spolužaček. Dcera se neumí bránit a odlišnost z ní udělala snadný terč. To se v 5. třídě změnilo, třída změnila vyučující (v každém předmětu jiný pedagog, jiný přístup a požadavky), čímž se to moje neurotické dítě dostalo do ještě většího stresu. Třídní učitelka jí otevřeně avsnadávala a před celou třídou ji vystavovala masáži o tom, jak je neschopná, pomalá (líná), o učivo se naprosto nezajímající (ani se jí nedivím, když látku nepochopila, tak se dívala raděj z okna). Takže známky se zhoršily o dva stupně a Adriana přibrala i tiky. S tiky jsem odcházela při každé třídní a osobní schůzce s učitelkou i já. Neříkám, že je to vše jenom o škole, ale mají na tom 80% podíl.
Otec opustil rodinu po narození jejího bratra, kdy Adrianě byly 2 roky. Tady jsou ovšem vztahy již dávno stabilizované.

Viktor (10let): Již na konci 1. třídy mu byla diagnostikovaná masivní dysgrafie a dysortografie se začínající dyslexií (slušné, opravdu) a již zmíněná hyperaktivita. Ještě že jsem byla problému znalá, jinak by mě to porazilo. Velké pozitivum bylo, že u Viktora bylo zjištěno vysoké IQ a naprosto opačná povaha. Uměl a umí se doteď docela slušně bránit.

Takže mám doma dvojí vydání specifických poruch. Jistě si to umíte představit - sama chodím do práce, po návratu musím kontrolovat, bojovat, aby vůbec k úkolům sedli a pracovali, to vše dennodenně. Domluva se školou, aby vůbec ty papíry z PPP brali na vědomí (k čemuž došlo až po opravdu tvrdém zásahu ze strany příslušné PPP před měsícem) - to je věčný boj, který unavuje, vysiluje a přitom postupujete opravdu jenom po krůčcích, aby se děcka vůbec něco naučily (když je jasně řečeno, že nejsou blbé).
No a co bych si přála, aby AVS zlepšilo?? Přece VŠECHNO TOHLE.
Nechci aby nosili samé jedničky, klidně i trojky, ale hlavně ať se z nich nestane zatrpklý člověk, který si o sobě myslí, že je úplně neschopný a hloupý (slova dcery).
Když ve škole ještě slyšíte, že nemá žádné sebevědomí, tak jsem se opravdu zasmála. Na odpověď, že při jejich chování by to sebevědomí neměl ani sám prezident, se tvářili velmi ublíženě...

Jak proběhlo vaše první seznámení s přístrojem AVS???
Prvně jsem dlouze studovala návod a při zjištění, že to opravdu není těžké, jsem hned navolila dětem program na relaxaci a podporu učení. Děti byly naprosto nadšené, jen je myslím ještě brzo mluvit o výsledcích, vzhledem k tomu, že je konec školního roku...

   
21.06.2010 - Zdraví - autor: Zuzana Sommerová

Komentáře:

 1. [3] adrivika [*]

  OlgaMarie — #1 to ponižování bylo sporné, protože žádná učitelka nepřizná, že by nějaké ponižování z její strany bylo.

  Repektive, když mě řekli že Aďa nedává při výuce pozor, dívá se z okna, je líná a učení ji vůbec nezajímá, jestli se doma vlastně učí, tak mě bylo fyzicky špatně, protože to už je jenom důsledek chování za dva minulé roky, kdy na učení rezignovala.

  Jsem hrozně zvědavá jak to bude tento rok, dcera jde do 7.třídy a už teď na ní pozoruji neklid, takže testujeme AVS a uvidíme

  superkarma: 0 10.08.2010, 11:32:24
 2. avatar
  [2] blesksoft [*]

  jsem zvědavá na výsledky, my ho budeme používat celé prázdniny, aby výsledky byly patrné už na začátku školního roku. V léčbě máme také tří měsíční cykly a první známky pokroku jsou až po dvou měsících.

  superkarma: 0 21.06.2010, 15:49:16
 3. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Jak jste řešila doslova ponižování dcery s učitelkou? Sml80

  1. na komentář reaguje adrivika — #3
  superkarma: 0 21.06.2010, 06:23:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme