Legenda se vrací. Vychází druhá kniha americké autorky Alex Flinn, jež ovládla svět. Dýchání pod vodou (Breathing Underwater, 2001) je její první knihou inspirovanou skutečnými případy domácího násilí, které Alex Flinn studovala během své stáže v Miami-Dade State advokátní kanceláři.

Jak sama dodává: „Psaní pro – náctileté a pro soudce je velmi podobné, mají vysoké nároky na svůj čas a minimální čas na čtení.“

Chcete naučit vaše teenagery číst? Pak by vám určitě tato kniha neměla uniknout. Americká asociace knihoven ji zařadila mezi deset nejlepších románů pro mládež.

Dýchání pod vodou vychází 15. srpna 2013 v Čechách exkluzivně v nakladatelství MOBA , přeložilMilošChlouba,vychází 15. 8. 2013.

O příběhu Dýchání pod vodou

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.

kniha

Z ohlasů v tisku na knihu Dýchání pod vodou

  • Publisher's Weekly – „Napínavé.“
  • VOYA( 5Q, 4P rating) – „Velmi doporučujeme všem teenagerům.“
  • Washington Post – „Alex Flinn stále ještě není v hledáčku mladých- dospělých zaměřených na literaturu..ale pokud je tato kniha intimním pohledem na nakažlivou povahu fyzického týrání, je to známkou toho, že se dostává do popředí zájmu.“
  • Kliatt – „Překrásně vyprávěný příběh s uvěřitelnými charaktery.“
  • School Library Journal – „Otevřená a upřímná zpověď společných problémů.“
  • Booklist – „ Děsivě pravdivé.“

Získaná ocenění Dýchání pod vodou

ALA Best Books For Young Adults -- Top 10 List and Unanimous Pick, ALA Quick Picks for Reluctant Young Adult Readers, 2003 Popular Paperbacks for Young Adults, 2003 International Reading Association Young Adults' Choices, Maryland Black-Eyed Susan Award **Winner**, 2005, Missouri Gateway Award Second Place, 2004, Georgia Peach Award 2005 Honor Book, Broward County Teen Reader Award Winner, 2004 (Ft. Lauderdale, Florida area), Publisher's Weekly „Flying Starts“, Barnes & Noble Best of 2001 for teens, BookSense 76 pick for July/August, 2001 (hardcover), Children's BookSense 76 Pick for Winter, 2002 (paperback), ABA Pick of the Lists, NYPL Books for the Teen Age, 2003 ALA Selected Audiobooks, AudioFile 2003 „Best of the Best“ audiobooks, 2002 Children's Literature Choices List, Cleveland Public Library Celebrate With Books, Florida Teens Read Award 2006 Master List, Illinois Abraham Lincoln H.S. Book Award 2005 List, Indiana Eliot Rosewater Award Master List, Iowa High School Book Award Master List, Kentucky Bluegrass Award Master List, Nevada High School Book Award Master List, Garden State (NJ) Teen Book Award Master List, Oklahoma Sequoyah High School Award Master List, Pennsylvania Young Readers Choice Award H.S. Recommended list, Rhode Island Teen Book Award Master List, South Carolina Assoc. of Librarians Young Adult Master List, Volunteer State (Tn.) Book Award Master List, Tayshas (Texas) List, Washington Evergreen Award Master List, Missouri Public Library Assoc. YASIG „Best of the Best“ list, Protagonista Jove Award winner (reader-selected award in Catalonia, Spain)

Informace o autorce Alex Flin, http://alexflinn.com/

Alex Flin je americká spisovatelka, jejíž titul Netvor (Beastly) se umístil na prvním místě Bestseller list New York Times a několik měsíců pobyl i na nejvyšším místě USA Today Bestseller list.

Alex Flinn se narodila v Syosset, ve státu New York. Číst už uměla ve třech letech a už v pěti věděla, že se stane spisovatelkou. První dopis, který obdržela od vydavatelství, jí přišel v osmi letech (odmítavý). Ve 12 se přestěhovala s rodinou do Miami na Floridu, kde zažila opravdu těžké časy, neměla žádné přátele a bylo pro ni obtížné navázat kontakt, protože byla velmi stydlivá. A tak trávila čas psaním a hledáním témat. Začala chodit na střední uměleckou školu (velmi podobnou té, co popsala v knize Diva). Pak přesedlala na práva. Jak se později ukázalo, to byla ta správná škola, kde se učit psát pro teenagery. Jak říká: „ psaní pro –náctileté a pro soudce je velmi podobné, mají vysoké nároky na svůj čas a minimální čas na čtení. Také navštěvovala Miami-Dade State advokátní kancelář a studovala případy domácího násilí, ve kterých později nalezla inspiraci pro první knihu Breathing Underwater (2001).

Breathing Underwater se umístila mezi Top 10 nejlepších knih pro mladé-dospělé vybrané Americkou knihovnickou asociací. Následovaly Breaking Point, Nothing to Lose, Fade to Black, Diva, Beastly (Netvor) a A Kiss in Time.

Alex Flinn žije v Miami s rodinou (manžel, dvě dcery, pes, kočka, želva). Miluje umění, ráda jezdí na kole a cestuje.

knihy

Informace k první knize Alex Flinn, která vyšla na jaře 2013 u nakladatelství MOBA

Láska změní i Netvora...

Literární předloha kultovního filmu Beastly – Netvor - vychází v češtině na konci dubna.

Vydává nakladatelství MOBA.

Americká spisovatelka Alex Flinn je autorkou celé řady bestsellerů pro mládež. Její romány jsou nesmírně populární po celém světě a obsazují čelní pozice v žebříčcích nejprodávanějších knih nejen v USA.

Její první román v češtině s názvem Netvor vydává na konci dubna brněnské nakladatelství MOBA.

Díky ní dostal moderní podobu klasický příběh O krásce a netvorovi zasazený do dnešního New Yorku. Autorka pročetla mnoho verzí jediného příběhu a nechala se jím inspirovat pro napsání vlastního - s názvem Netvor (Beastly). Román se natolik vydařil, že jeho filmová adaptace Beastly na sebe nedala dlouho čekat. V Americe měla premiéru před dvěma lety (4. 3. 2011) a odstartovala obrovskou mánii, v hlavních rolích se představili Vanessa Hudgens a Alex Pettyfer.

Další knihy od Alex Flinnové připravuje nakladatelství MOBA na rok 2014.

O knize - Netvor, Alex Flinn

Kyle Kingson má perfektní život, líbí se dívkám, má peníze, úspěch. Chová se však velmi arogantně.

I přesto mu dívky nadbíhají. Povýšenecky se chová i ke svým spolužačkám a tak jednoho dne, ho jedna z nich (čarodějka) promění v netvora. Kyle má jedinou šanci na záchranu a proměnu zpět v člověka. Najít opravdovou lásku . Má však čas pouze jeden rok….

Jsem Kyle Kingdon. Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.

Kniha Netvor – získaná ocenění:

Indiana Elliott Rosewater Award Master List, 2011-2012, Illinois Abraham Lincoln Award Master List, 2011-2012, Iowa Teen Award Master List, 2011-2012, International Reading Association Young Adult Choices, 2009, Detroit Public Library Author Day WINNER, 2009, American Library Association Quick Picks for Reluctant Young Adult Readers, 2008, VOYA Review Editor’s Choice, 2008, Texas Lone Star State Master List, 2008-2009, New York Public Library Books for the Teen Age, Missouri Gateway Award Master List, 2009-2010, New Hampshire Isinglass Award Master List, 2008-2009, Utah Beehive Award Master List, 2009-2010, Tennessee Volunteer State Book Award Master List, 2010-2011, Woozles (Canada)Teen Battle of the Books title, 2010, South Dakota Young Adult Reading Program High School list, 2009-2010, Nevada Young Readers Award Master List (Young Adult), 2009-2010, Grand Canyon Young Reader Award, Young-Adult list, 2010-2011, California Young Reader Award nominee, 2011-2012

Reklama