V příspěvku čtenářky Věrulinky si můžete přečíst o její kamarádce, kterou dlouho podporovala, a to i finančně. Žel to bylo házení peněz z oken...

Než někoho začnete finančně podporovat, dobře si tento krok rozmyslete, abyste nedopadly, jako čtenářka Věrulinka...


Zdravím a přeji krásný den všem.

Pěkný den i přes nepřízeň počasí přeji všem na ženě-in.

Dnešní téma mi přineslo vzpomínky na jednu kamarádku, které jsem pomáhala, kde šlo, ale výsledek byl stejně žalostný a já došla k názoru, že obětovat svůj čas, občas i své peníze se nevyplácí. Vše vyšlo zcela vniveč a půjčené peníze mi dluží do dnes, ty jsou nenávratné a propadlé.
Ale k věci.
Nikdy by mě nenapadlo, že kamarádka, která vydělává a nejen svůj plat, ale i denní mimo penízky na stánku zeleniny, nebude platit činži.
Až jednoho dne jsem se čistou náhodou na OPBH tehdejším dozvěděla, že je největší neplatička nájemného.
Jak se kamarádky zeptat, jak jí pomoc, aby vše mohla rychle splatit, aby jí nevystěhovali z bytu, lítaly mi hlavou asi týden, až jsem se odvážila a rovnou s nabídkou pomoci jí i finančně.
První její vyjádření, bylo na mojí povahu nepřijatelné, doslova mi šokovala. Nestarej se, já to nějak vyřeším, ovšem vyřvala to na mně, až jsem se lekla, co jsem provedla.
Vždyť jsem jí chtěla jenom pomoc.
Uběhl nějaký čas a při mé otázce, zda s tím něco dělá, mě seřvala ještě více a dopadlo to tak, jak jsem si myslela, ano vystěhovali jí z bytu.
Šla do pronájmu, kde se vše opakovalo, jenom s kratším intervalem. Ovšem to už jsem se pouze doslechla.

Takže pomáhat, ale vědět komu, se řekne, ale jak přijít na to, zda to nedopadne nastejno.

Jsem nepoučitelná, i zde jsme s manželem jednomu známému půjčili 10 000. -, pomalu a jistě to budou dva roky a myslíte, že je máme doma? Opak je pravdou, ještě čekáme na 6000. -, ale alespoň tak.

Takže obětovat se je problém a vím dopředu, že pokud bude někdo potřebovat a já budu moc, pomohu, neumím říci ne.

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Okolo šestnácté hodiny se dozvíte, která čtenářka získala za příspěvek slíbený dárek: velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama