Novinky

Což takhle dát si kafe? U kávy o kávě

U kávy o kávě a kávovinách je kniha pro kávové znalce i běžné konzumenty. Seznámí vás s historií i současností pěstování kávovníku, zpracování kávových zrn a zasvětí do tajemství pražení. Autor Jozef Augustin je skutečným odborníkem na vše, co se týká kávy. Mimo jiné je zakládajícím členem Kávové asociace ČR a SR a jejím čestným členem.

Nedávno jsem si nechala v obchodě namlít kafe. Jeho opojná vůně ze mne udělala bod zájmu celého vagonu v metru. Kdybych nebyla zadaná, možná je to i dobrý způsob, jak se seznámit. Ano, myslím, že káva spojuje a že je vždy ku prospěchu věci dozvědět se o ní nějakou tu zajímavost od zdroje.  

U kávy o kávě a kávovinách

Když před patnácti lety poprvé vyšlo Povídání o kávě slovenského kávového znalce Jozefa Augustína, byl to pořádný ´poprask´. Kniha se rychle stala nezbytnou příručkou baristů, pražičů, studentů a milovníků vonícího moku. A jako mávnutím kouzelného proutku zmizela z pultů. Nakladatelství JOTA proto vyzvalo pana autora, aby se ke svému ´kávovému výzkumu´ vrátil a v těchto dnech vydává zbrusu nové, přepracované, aktualizované a bohatou obrazovou přílohou vybavené vydání, které rozhodně už teď aspiruje na titul ´kávová bible´. Věříme, že kniha U kávy o kávě a kávovinách bude ještě úspěšnější a oblíbenější, než její předchůdkyně. Zkrátka ´must have´ pro všechny kávomilce!“ říká o titulu jeho odpovědná redaktorka Gabriela Kostašová.

Podívejte se na ukázku z knihy. A dejte si k tomu nejlépe dobré kafe :-)

   
15.09.2016 - Redakční novinky - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [4] knihovna [*]

  teď taky vaří, kávu. Sml67

  superkarma: 0 15.09.2016, 17:17:35
 2. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16právě si kafíčko dávámSml67

  superkarma: 0 15.09.2016, 11:09:32
 3. avatar
  [2] kobližka [*]

  To by byla krásná cena do soutěže Sml59

  Právě teď sbírám nějaké informace ohledně kávy a její přípravy.U nás máme malý obchůdek "Svět kávy" a naposled mi tam slečna umlela kávu dost nahrubo,ač jsem jí říkala,že to chci do presovače.No,pěna nic moc a tak jsem se rozhodla,že si koupím mlýnek a dneska vyzkouším Sml63

  superkarma: 0 15.09.2016, 10:25:12
 4. [1] bobani [*]

  kávička , to je moje vášeň

  superkarma: 0 15.09.2016, 08:50:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme