Rodina

Copak musí mít VŠ, aby z ní byl dobrý člověk?

Děkujeme za další, velmi pěkný příspěvek, který nám poslala čtenářka s nickem Ondrasek74.

Dobré odpoledne ženy-in, když to napíšu jako historii, tak můj otec je vyučen, maminka má maturitu. Oba pracovali v zemědělství. Nikdy nás nenutili jít "něco" studovat, chodit na nějaké kroužky, do hudebky.... Zpětně si říkám, že je to možná škoda, ale čas už nelze vrátit.

Oba bratři mají nakonec dnes maturitu, ale ani jeden nepracuje v oboru, který vystudovali. Já mám maturity 2, a když mi bylo 26let, rozhodla jsem se studovat VŠ a to v denním studiu. Nakonec jsem na VŠ strávila 8 let, protože jsem si hned po promoci začala dělat dokrotát.

A kam bych chtěla, aby to dotáhlo mé dítě? Nemám žádné velké ambice, chci z dcery vychovat hlavně dobrého člověka, který dokáže samostatně žít v dnešním světě. Nebude závislá na nějaké pomoci, odkázaná na dávky od státu. Dcerka není moje biologická, dostala jsem ji do pěstounské péče, když ji byly 3 roky. Má vrozenou vadu mozku, kdy ji chybí část, která spojuje jednotlivé mozkové polokoule, ale je velmi šikovná, veselá a společenská.

Již dnes je jasné, že nebude příliš školsky úspěšná, ale co na tom? Copak musí mít VŠ, aby z ní byl dobrý a poctivý člověk? Ne nemusí. Ano, asi bude navštěvovat zvláštní školu, nebo se mi možná podaří ji integrovat do normální ZŠ a bude mít individuální vzdělávací plán. Bydlíme na malé vesnici, tak by to bylo pro nás i jednodušší.

Již dneska ji velice dobře "táhne" její dvouletá kamarádka ze sousedství, dělá velké pokroky, kterých by v ústavu asi nedosáhla. Jsem hrozně ráda, že ji mám a mám ji ráda takovou, jaká je.

Ondrasek74

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jste napsala moc krásně a držíme vám oběma moc palce

Co vy na to, milé ženy-in? Určitě také máte své děti rády takové, jaké jsou, ale přece jenom. Směrujete je, korigujete, chcete, aby dosáhly kvalitního vzdělání? Nutíte je do učení, nebo jim jde samo? Vkládáte do nich své ambice? Chcete, aby to „dotáhly“ dál než vy? Napište nám na dnešní téma

redakce@zena-in.cz

Nápověda do soutěže: Ve svém posledním filmu hrál po boku Marilyn Monroe

 

   
01.02.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [7] Alena862 [*]

  Upřímně vás obdivuji a přeji vám, ať se oběma daří a vše dobře vycházíSml16.

  superkarma: 0 01.02.2011, 23:22:19
 2. avatar
  [6] Dudlajlama [*]

  Ona taky dnes neni vysoka skola jako vysoka skola. Technicke a narocne statni skoly zachazeji na ubyte, protoze studium na nich je tezke a neda se moc okecat a osvindlovat. Zato humanitni smery to rozjely ve velkem stylu, nekdy jen zasnu, co novych oboru se otevira a jsem pomerne skepticka, co se tyce uplatneni absolventu v zivote a praxi. Samostatnou kapitolou jsou soukrome VS, ktere zhusta beru jako znehodnoceni VS titulu. Nerikam, ze vsechny, mozna mezi nimi existuji i ty narocne a kvalitni, soudim ale podle deti mych znamych, ktere na ne chodi. Brnkacka, vegac, pohodicka, zkratka prodlouzene mladi, ktere rodice zacvakaji. Ale pro tyto rodice proste titul musi byt i kdyby cert na koze jezdilSml57

  superkarma: 1 01.02.2011, 22:19:38
 3. avatar
  [5] átéčko [*]

  Ty jsi dobrý človékSml67Sml22

  superkarma: 0 01.02.2011, 19:54:05
 4. [4] Ditusa [*]

  Úplně souhlasím s tímto článkem. Dneska se hrozně prosazuje vysokoškolské vzdělání, i když jeho kvalita je mnohdy pochybná. Já sama mám doma postižené dítě (vlastně už to to není dítě 14let) a jsem ráda za každý pokrok, který udělá. Takže spíš než na vzdělání hledíme na dobré vztahy s lidmi a k tomu vedu i druhého syna. Budu moc ráda, když se z něho bude přímý člověk, který se nebude chovat jako někteří "vysokoškoláci", které znám.

  Ondrasek74 : Moc držím palce a obdivuju vásSml59

  superkarma: 0 01.02.2011, 19:47:35
 5. avatar
  [3] lalica [*]

  Sml16 Souhlasím a přeji hodně štěstí!!!

  superkarma: 0 01.02.2011, 19:43:28
 6. [2] Mendie [*]

  Člověk opravdu nemusí mít VŠ, aby byl dobrý a poctivý člověk. Naopak, mnohým vysokoškolákům právě tyto vlastnosti chybí, protože ve své nadutosti právě poctivost a trochu obyčejné úcty postrádají.

  superkarma: 0 01.02.2011, 15:12:19
 7. [1] dadma [*]

  Moc vám oběma fandím. Určitě to neznamená ,že když někdo vystuduje VŠ,že je automaticky dobrým člověkem a nebo člověkem s dobrým chováním.I člověk se základním vzděláním je někdy kvalitnější osobnost, než některý "vzdělanec".Ale ono se to na těch lidech pozná.Ten ,kdo je chytrý, něco umí a něco dokázal se chová normálně a "tamti jsou prostě takový maloměšťáci" zahleděni do sebe a majetku.

  superkarma: 0 01.02.2011, 14:45:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme