Řemesel se budou týkat i dnešní soutěžní otázky, doufám, že dopadnou lépe než ty minulé, úřednické :)

Vaším úkolem bude podle malé nápovědy uhodnout, které povolání / řemeslo, se za kterým číslem skrývá.

Řemeslo číslo 1.

Jak se říká „pracujícím“ provozujícím nejstarší řemeslo na světě?
Je jedno, jak to řemeslo nazvete, pokud bude spojitost s tím, co mám na mysli, formulace je předem uznána (těším se) :)

Řemeslo číslo 2.

Vynikající český herec Vladimír Menšík bránil v jistém filmu Karla Kachyni do posledního dechu své řemeslo, než přišel podnikatel ze Zlína, který ho „zničil“.
Jaké řemeslo Vl. Menšík ve filmu zastupoval?

Řemeslo číslo 3.

Jak se říká řemeslníkovi, který by měl umět posoudit stav povrchu, očistit ho, odmastit, opálit staré nátěry a poté nalakovat?

Řemeslo číslo 4.

Dnes už prakticky málo používané řemeslo, ale ještě se tu a tam najde. Například když chce někdo zrenovovat a uvést do provozu kachlová kamna, anebo nám třeba nefunguje domácí sporák. Koho zavoláme? Jakého řemeslníka?

Řemeslo číslo 5.

Ale toto řemeslo, to už je prakticky úplně vyhynulé. Dříve chodili tito „řemeslníci“ od domu k domu a díky nim nemuseli hospodyňky kupovat nové nádobí.
Jak se jim říkalo?

Řemeslo číslo 6.

Ke kterému řemeslu se přisuzuje rčení: je sprostý jak …… jako kdo?

Řemeslo číslo 7.

Krásné, prastaré řemeslo, často zmiňované v pohádkách. Díky němu se koňům lépe kluše a některé z nás mají mají doma od tohoto řemesla i něco pro štěstí :)
Název onoho řemesla nebo řemeslníka?

___________________________

Tak doufám, že tentokrát jsou otázky jasně srozumitelné, žádné podvojné vysvětlení – už jen zbývá napsat správný název řemesla (a nebo řemeslníka, je to totožné) do odpovědního boxu. A pěkně v řadě za sebou ))

Odpovědní box KLIKNI

Správné odpovědi se dozvíte v úterý 31. 7. v dopoledních novinkách.

Co můžete vyhrát?

knihaV této hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Tentokrát je to kniha Mystický sex od A do Z autorky Cassandry Lourisové (vydala METAFORA) a krásný balíček kosmetiky AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

anew

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 19. 7. 2012 do 20. 8. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o knihu Mystický sex od A do Z. Pokud odpovíte správně alespoň na 11 hádanek, zařadíte se také do slosování o kosmetický balíček AVON ANEW reversalist s dvoutýdenní obnovovací péčí.

Reklama