Vztahy

Copak bychom si bez ní počaly?

Zamysleli jste se někdy, co by se stalo bez antikoncepce?
Podle statistického průzkumu sexuálního chování obyvatel ČR se u nás uskuteční přibližně 200 miliónů souloží za rok, přičemž je vyprodukováno asi 5 000 hektolitrů semenné tekutiny s neuvěřitelným obsahem 200 miliard spermií!!
Současně dochází za rok asi k 30 miliónům ovulací a kdyby každé toto vajíčko bylo oplodněno, přesáhl by počet obyvatel naší země dříve než za 60 let počet současné světové populace.

Každá žena je prakticky více než polovinu svého života plodná a pokud by žila nechráněným pohlavním stykem, zcela by se vyrovnala plodnosti císařovny Marie Terezie, která měla 16 potomků. Pokud by totiž každá žena na světě tuto plodnost využila, přesáhl by za 6-7 let počet celosvětového obyvatelstva možnosti potravinových zdrojů naší planety, nemluvě o katastrofálním znečištění životního prostředí.
Tolik - pro začátek - čísla a statistika.

"Lidská sexualita ale už dávno neslouží pouze k zachování rodu (tzv. prokreace)," říká známý sexuolog ze Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu MUDr. Radim Uzel, CSc., a dodává: "Naopak. Převládl její rozměr životní radosti, přinášející člověku potěšení a osvěžení (rekreaci). U naprosté většiny lidí rekreační dimenze sexuality nad aktivitou prokreační jednoznačně převládá. Podle příznivého odhadu převažují rekreaci sledující soulože nad čistě prokreačním spojením nejméně v poměru 50:1, u mnoha jedinců je poměr i stonásobný."  

V okamžiku oddělení sexuality od rozmnožování se tento lidský fenomén biologie člověka dočkal další skutečné realizace až vynálezem spolehlivé a neškodné antikoncepce
Na prvním místě je nutné jmenovat antikoncepci dosud nejrozšířenější - hormonální. Ne nadarmo byl její vynález přirovnáván k obdobným rozmachům lidského ducha, jako byl vynález parního stroje, bezdrátové telegrafie nebo atomové energie. 
V České republice dnes tuto anikoncepci dle dostupných statistických údajů užívá každá třetí žena ve věku plodnosti.
Dá se říci, že toto masivní rozšíření spolehlivé ochrany před nežádoucím otehotněním bylo hlavní příčinou záviděníhodného poklesu počtu prováděných umělých potratů, což v ukazatelích potratovosti v porovnání s ostatním světem řadí naši republiku k nejvyspělejším zemím planety.

"Moudrá příroda, která zabezpečuje zachování biologického druhu, přímo plýtvá nadprodukcí rozmnožovacích machnismů," říká Radim Uzel a doplňuje: "Ke zdárnému oplodnění ženy stačí jen zhruba čtvrtinová koncentrace spermií v ejakulátu a pokud se týče mužského pohlavního hormonu - testosteronu, postačí muži k uspokojivému sexuálnímu životu také pouze 20 až 25 procent průměrné každodenní produkce. U ženy sice není nadbytečný počet zárodečných buněk tak nápadný, nicméně 250-300 vyprodukovaných vajíček za život představuje nadvýrobu par excellence."

Zdánlivé plýtvání, o kterém se zmiňoval výše Radim Uzel, není zdaleka jen výsadou člověka. Také samečkové jiných živočišných druhů mohou denně produkovat mnoho miliónů spermií, a tak mohou mít teroreticky tisíce potomků.
Podle Guinessovy knihy rekordů měl sultán Marakkos Mulay Ismail (1672-1727) celkem 888 potomků!
Žena, která je "handicapovaná" vzhledem k limitovanému počtu vajíček a délce těhotenství, také může porodit několik desítek dětí. Nahlédneme-li opět do Guinessovy knihy rekordů, zjistíme, že nejvíce dětí měla jedna ruská venkovanka - celkem 69 (samozřejmě při celkovém počtu 27, většinou mnohočetných, těhotenství)!!!
Ruku na srdce, tohle ale není cílem většiny z nás...?! Proto dáváme ve svém životě zelenou antikoncepci ve všech možných podobách...

Není sporu, že antikoncepce byla, je a bude, převratným vynálezem lidstva. A jako každý převratný vynález, má zákonitě i své horlivé protivníky a odpůrce.
Hormonální antikoncepce jich pak má, zdá se, ještě více, než ostatní epochální objevy...
Oddělení sexu od rozmnožování totiž vnímají někteří "mocní" tohoto světa jako plivanec do jejich zdánlivě ušlechtilé tváře. Ano, spolehlivá antikoncepce torpéduje aroganci světské i církevní vrchnosti, znesnadňuje neustálé plození nových, obětavě pracujících, zbožných věřících, oddaných bojovníků, ale i ovládaných nevolníků...
Zatímco antikoncepce dává do rukou dříve ponižovaným lidem mocnou zbraň k ovládnutí vlastního života a svobodnému rozhodnutí nad sebou samým, mocenské elity jsou zbaveny nástroje kontroly, které často uplatňovaly vyvoláváním pocitu viny.
Bohužel, tato ztráta člověka, jako součásti poslušného stáda, provokuje některé zastánce totalitních ideologií (světských i církevních bez rozdílu) k prudkému odmítání antikoncepce. Ztráta mocenských pozic se pak může vyhrotit až ke zběsilým útokům se snahou o diskreditaci moderních anikoncepčních metod formou nehorázných lží a překrucováním faktů.
"Zvláštní pozornosti si pak zasluhuje tvrzení, že antikoncepce život znemravňuje, odstraňuje morální zábrany a uvolňuje cestu k promiskuitě," varuje Radim Uzel: "Při tom seriózní výzkumy zjistily, že spolehlivá antikoncepce naopak pomáhá zkvalitnit partnerské vztahy."

Ale abychom se nezmiňovali jen o klasických, každodenně užívaných tabletkách. 
Stále větší oblibě se těší i dlouhodobě působící preparáty, u nichž odpadá nebezpečí chyby užívání způsobené nejčastěji zapomnětlivostí .
Kromě injekcí a náplastí se k nim řadí především podkožní implantáty, jejichž kvalita v posledních letech výrazně pokročila. Antikoncepční účinnost je plně srovnatelná s tak spolehlivou metodou, jako je sterilizace. Na rozdíl od ní se však obnovuje po vyjmutí implantátu původní plodnost.
Účinek tyčinky je tři roky, vyšší cena (dosud nehrazená zdravotní pojišťovnou) 4 800 Kč, by měla vyvážit jistotu a bezstarostnost po celou dobu užívání.
Konec konců - představuje to cca 120 Kč na měsíc...(což může být zajímavé i pro partnera, požádáte-li ho o spolufinancování...). 
                   

 
   
26.08.2003 - Láska a vztahy - autor: Ariadna

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [141] arjev [*]

  Copak bychom si bez ní počaly? NIC! Šukaly/i/ bychom stejně jako naši předkové, prapředkové ....

  superkarma: 0 26.08.2008, 12:41:53
 2. [140] soofii [*]

  Sara: s tou chutí na sex to funguje asi u každého jinak...od té doby co beru HA mám chuť na sex přímo nepopsatelnou...jen nevím, jestli je to HA nebo novým partnerem

  superkarma: 0 26.08.2008, 07:59:33
 3. avatar
  [138] Ťapina [*]

  A ty rybičky na prvním obrázku používají jakou?

  superkarma: 0 23.11.2003, 22:02:13
 4. avatar
  [137] Ťapina [*]

  Kim: Tady je každá rada drahá. U mě má HA samé pozitivní účinky - kratší menstruace bez bolestí - hlavně. Trošinku jsem přibrala, ale žádná hrůza.

  superkarma: 0 17.11.2003, 11:19:27
 5. [128] klika [*]

  Já tedy ano, když jsem začala brát HA, myslela jsem, že vyskočím z kůže jak jsem byla nervní a chuť na sex jsem tedy rozhodně neměla. Pak se to asi po měsíci uklidnilo, ale bylo to šílený
  Jinak, taky beru HA hodně let, 3x jsem změnila pilulky, protože jsem vždycky začala tloustnout a rostly mi prsa, bohužel i zadek......

  superkarma: 0 27.08.2003, 15:55:40
 6. avatar
  [117] Lucimo [*]

  Kájina: Pokud paltite vsechno napul, tak ma opodstatneni i ta polovina antikoncepce, ale treba my, ac mame kazdy svuj ucet platime tak nejak dohromady, jednou ten to a podruhe ten druhy neco jineho. A jelikoz vydelavam min, stane se, ze uz mam ucet vyluxovany, tak reknu at mi da nejake penizky, ze uz jsem hola...no a zase jindy ja ma mzrovna vybrano a on by musel do banky, tak dam penize ja jemu... Takze u nas by placeni poloviny antikoncepce nebylo moc prinosem...

  superkarma: 0 27.08.2003, 10:30:39
 7. avatar
  [116] emma [*]

  Leila: moc bych nespoléhala na kauzalitu těžký zánět slepáku = neplodnost!!

  superkarma: 0 27.08.2003, 09:26:10
 8. avatar
  [109] Suzanne [*]

  Tak si myslím, že jsem tu baba s nejdražší antikoncepcí na světě , beru totiž Janinne a ten stojí 720 na tři měsíce. Zato je tam nízká hladina hormonů, víceméně nemenstruuju, všechny testy včetně krevního obrazu mám v pořádku. Intuice mi funguje a jsem SPOKOJENÁ

  Jo a k panu Spokojenému: Nejhorší jsou chlapi, kteří říkají ženám, jak mají být správně ženami...ach

  superkarma: 0 26.08.2003, 22:19:39
 9. avatar
  [108] man-mimo [*]

  Teda, ani náhodou se nepovažuji za sexuálního maniaka, ale ten poměr mi nějak nesedí (Podle příznivého odhadu převažují rekreaci sledující soulože nad čistě prokreačním spojením nejméně v poměru 50:1, u mnoha jedinců je poměr i stonásobný.)

  superkarma: 0 26.08.2003, 20:11:19
 10. avatar
  [107] Exupery [*]

  N.: No když ms nic, tak jak víš, že třeba právě teď není teprve ten správnej čas?

  superkarma: 0 26.08.2003, 16:51:18
 11. avatar
  [104] Kájina [*]

  vy se budete smat,ale my jedem s v HA taky napul...on to nabidl sam ze mi bude prispivat na HA...a ja to beru...my totiz ve vsech nakupech jedeme na pul teda v v jidle,elekt.plynu a tak...zase snad ty prasky neberu jenom kvuli sobe ne?myslim ze je spravny,kdyz druha polovicka prispiva na HA

  superkarma: 0 26.08.2003, 16:38:33
 12. avatar
  [101] Exupery [*]

  No ani to nejsou nějaký šmejdy, poctivý Vulkány a někde jsem četla, že mají bejt fakt docela dobrý. A spotřebovat je máme do konce roku 2005 a ještě jich je spousta. To už budu doufám těhotná Schválně zkusím pořídit ty Durexy pro homosexuály a když praskne i ten.... no co mě je to jedno, já bych miminko chtěla

  superkarma: 0 26.08.2003, 16:03:31
 13. avatar
  [99] Kájina [*]

  pan Spokojeny-odkud jsi prisel proboha? taky mi pripada jako kdyz jsi z nejaky sekty,nebo ja nevim...a to si mel rict ze uz mas spatny "patrony"
  jdi se vycpat....

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:54:39
 14. avatar
  [97] Exupery [*]

  No ať jsem chodila s kýmkoli, tak během krátký chvíle se ty finance tak propletly, že by bylo dost směšný, aby mi chlap přispíval. A to jsem vlastněš nikdy s žádným úplně nebydlela. Spali u mě sice, ale byt platím já. Jednou v hospodě zaplatil on, jednou já, jednou koupil antikoncepci on, jednou já, kdo měl zrovna peníze. Teď mám přítele na vojně, dostává žold 500,-, tak po něm přece nebudu chtít na antikoncepci. Teda já teď neberu tu HA a jeho bratr vyhrál někde v tombole asi 500 prezervativů, takže o antikoncepci teď nouze není. Akorát že jako Meryl, mě to trochu dře (i s gelem) a hlavně nám furt praskaj, on je asi trochu nadměrnej

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:44:20
 15. avatar
  [94] emma [*]

  Lucia: a jak myslíš že by tam ty hormony v kanalizaci přežili??

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:25:28
 16. avatar
  [93] emma [*]

  já myslim, že je normální aby partner přispíval polovinou na antikoncepci (jakoukoliv). proč by to měla platit jenom ta ženská? je to přece pro oba ne??

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:23:49
 17. avatar
  [88] Efča [*]

  N.: no já jsem druhá koho znáš že neměl problémy s pravidelným cyklem po vysazení HA (po 8 letech). Teda když opominu příšerné bolesti břicha a hlavy. Ale tím jsem trpěla vždycky.
  Říct že to mám v klidu příjmat může jedině debil, který o tom ví kulové. Takže tentokrát dávám stranou úctu ke starším a prosím impotentního pana spokojeného aby se nad sebou zamyslel

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:14:53
 18. avatar
  [87] Exupery [*]

  medvi: To je nějaký divný, manžel ti přispívá čtvrtletně pětikilem?
  janinka: Taky se mi to stalo, nenechala jsem si mimino, ne že toho lituju, ale spíš se za to stydím, bylo to ode mě pěkně hnusný. Myslím, že gynekologové dokonce předepisujou antikonncepci, když ženský nejde otěhotnět, právě proto, že je po vysazení taková "pohnojená". Otázka je jak mi půjde to mimino teď, když už ho za chvilku budu chtít, cyklus mám divnej odjakživa, na potratu jsem byla a je mi 31. No uvidíme.

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:11:45
 19. avatar
  [83] Lucimo [*]

  N.: Myslim si, ze 52 dnu neni nic a ty se zbytecne stresujes... Chvili bude trvat, nez se ti MS srovna, ale cim vic to budes resit a stresovat, tim horsi to bude...

  superkarma: 0 26.08.2003, 15:02:02

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [82] Lucimo [*]

  medvi: Jak prispiva? Jako ze ti vzdycky da 200kc a rekne, to mas na prasky?

  superkarma: 0 26.08.2003, 14:57:10
 2. avatar
  [78] emma [*]

  N.: 52 dnů se teprv snažíte? to je jak prd. buď v pohodě, to je nejdůležitější. jakmile se po měsíci začneš stresovat, mimi nepřijde. znáš přece ty historky, jak žena chodí 5 let do centra asist. reprodukce, narvaná hormonama atd. a furt nic. nakonec adoptuje dítě. tím se tak uklidní a uvolní, že okamžitě otěhotní

  superkarma: 0 26.08.2003, 14:34:56
 3. avatar
  [77] Lucimo [*]

  spokojený: Boze, ty ses blbej jak daleko vidis, ty senile jeden! Prala bych ti aspon jednou 14 denni menstruaci s krecema ze kterych omdlivas, zvracis... Do toho ti nekdo lame pater na milion kousku a kope okovanou baganci do bricha.... To by sis rozmyslel, jestli napises - Přijmi vše tak,jak to přijden bez vzrušení,bez bylinek,bez pocitu"trpím jako pes" - fakt bych ti to prala!!!!!!!

  Omlouvam se vsem ostatnim, ale tenhle typek me fakt nasral! Takove miluju. Doufam ze uz si koupil na stredu listek a poleti...

  superkarma: 0 26.08.2003, 14:26:44
 4. avatar
  [67] Exupery [*]

  Jestli je pan spokojený opravdu spokojený, tak mu to přeju, ale zajímalo by mě, kolik mají s paní Spokojenou přátel. Tedy mimo případnou sektu

  superkarma: 0 26.08.2003, 14:03:20
 5. avatar
  [59] emma [*]

  spokojený: tak ještě jednou. používáte nějakou antikoncepci? opkud ne, jaktože máte "jen" 2 děti? pokud nerozumíš otázce, zeptej se....

  superkarma: 0 26.08.2003, 13:51:03
 6. avatar
  [55] emma [*]

  já vim, že nepípá! jen jsem nevěděla jakou barvou se zabarvuje

  superkarma: 0 26.08.2003, 13:38:15
 7. avatar
  [51] Adi [*]

  Lucie: ovulační test- Clean plan- je zbytečně moc drahý. Dají se koupit jednotlivě balené a za poloviční cenu. A fungují stejně. Jinak přeju ať se brzy zadaří

  superkarma: 0 26.08.2003, 13:23:00
 8. avatar
  [50] Barunka [*]

  Zajímalo by mě, jak to pan Spokojený řeší a kolik má dětí? (Tedy já bych byla taky spokojená, kdyby zodpovědnost byla na tom druhém)

  superkarma: 0 26.08.2003, 13:19:01
 9. avatar
  [47] emma [*]

  spokojený: takže se milujete nazdařbůh a máte 15 dětí??

  superkarma: 0 26.08.2003, 13:08:36
 10. avatar
  [44] Lucimo [*]

  Spokojený: To jsem nejak nepochopila...

  superkarma: 0 26.08.2003, 12:47:13
 11. avatar
  [43] Lucimo [*]

  N.: Tak uz znas... Ja nemela problemy s cyklem, kdyz jsem vysadila...

  superkarma: 0 26.08.2003, 12:40:53
 12. avatar
  [42] emma [*]

  lucie: ovulační test??? to na to každý den čůráš a když máš ovulaci tak to zapípá??

  superkarma: 0 26.08.2003, 12:33:42
 13. avatar
  [39] emma [*]

  Spokojený: sorry, ale výživa (pro Meryl: piškoty maj hoodně cholesterolu a cukru- neměly by se dávat dětem) nemusí mít vliv na hormonální hladinu a průběh menstruace. a tady jde hlavně o to, JAK se chránit JINAK, když HA je takové údajné svinstvo. tvoje žena je možná už po přechodu, tak antikoncepci neřeší...

  superkarma: 0 26.08.2003, 12:25:31
 14. avatar
  [38] Exupery [*]

  No ona ta pravidelná menstruace paní spokojenou za chvilku přejde
  Andrea: Já chdím na Národní třídu do Gony k Lukáši Horčičkovi. Jsou tam strašně hodný, už proto, že za návštěvu jim dáš 450,-. Ale jenom když jdeš za doktorem, pro recept nebo na krev neplatíš nic. Ale zatím jsem se tam s ničím neléčila, nic mi nikdy nebylo. Teď se ho mám v plánu zeptat, jak to upravit, teda pokud se to nespraví po tom Sarapisu. Ten bys mimochodem mohla zkusit, jsou v tom akorát fytoestrogeny z kytek a mě se zdá že to fakt trochu funguje a beru to chvilku.

  superkarma: 0 26.08.2003, 12:17:49
 15. avatar
  [32] Exupery [*]

  N.:A jak se ty problémy odstraňujou? Teda jsem ráda, že nejsem sama. Když znáš spousty ženskejch s problémama, nevíš, jak to srovnávají?

  superkarma: 0 26.08.2003, 11:51:52
 16. avatar
  [31] borůvka [*]

  No, asi záleží na každé ženské. Já před dítětem nic nebrala, menses jsem měla strašně nepravidelně a ukrutně jsem trpěla (bolesti, zvracení, teplota), pleť jsem měla jak puberťák, teď už víc jak 8 let (hned od porodu) beru Dianu a vím přesně kdy to dostanu, skoro nic mě nebolí a pleť mám taky lepší. Takže já říkám (sama za sebe) HA ano.

  superkarma: 0 26.08.2003, 11:50:53
 17. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Teda, to jsou problémy. Moje skorotchýně ani neví, že něco beru. Já se taky nezajímám o to, jak se ona vyrovnává s přechodem I když někdy si spíš ode mě nechá poradit, než aby mi kecala do života.

  superkarma: 0 26.08.2003, 11:02:46
 18. avatar
  [24] Exupery [*]

  Já jsem teď brala asi 4 roky Mercilon. Netloustla jsem, ale já jsem tak nějak hubená od přírody a tloustnout se mi nedaří ani když chci. Taky mi to srovnalo cyklus. Ale nedávno mi pilule došly a nějak jsem byla líná jít pro další, tak už je ai půl roku neberu. Je pravda, že jesem za toho půl roku menstrovala asi dvakrát, tak čekám jestli se to srovná a začala jsem brát Sarapis a po něm jsem to měla teď naposled asi po 6 týdnech, což je docela úspěch. Ale měla jsem tyhle problémy vždycky.
  Jinak souhlasím s Medvědem, že když už bych to dítě nejak zuvládla, tak už HA brát nebudu.
  Třešinka: No matka mýho přítele je naopak strašně špatná z toho, že to teď neberu. Mě nic neříká, ale jemu jo. Bojí se aby chudák neměl v 25 letech dítě. No mě je 31, takže mě by to vůbec nevadilo. Ono ani jemu ne tolik jako jeho mámě

  superkarma: 0 26.08.2003, 10:54:17
 19. avatar
  [23] emma [*]

  Juli: zkus www.gyn.cz, tam je přehled kolik je v jakých hormonů + cena.

  superkarma: 0 26.08.2003, 10:32:25
 20. avatar
  [22] emma [*]

  Juli: no, jsou v tom ty samý hormony. ale zkus nějakou jinou značku (mají třeba jiný poměr hormonů, nebo menší obsah hormonů, některé jsou třífázové jiné ne). já taky vyskoušela asi 3 (Triquilar, Maevelon) než jsem se dopracovala k Mercilonu a ten mi vyhovuje úplně nejvíc. a netloustnu.

  superkarma: 0 26.08.2003, 10:30:10
 21. avatar
  [20] medved [*]

  emma: no uprimne receno ani jsem nemluvila o otehotneni jako spis o normalnim cyklu...ja znam plno pripadu, kdy pred branim HA zenska nemela ZADNY problem a po ukonceni brani HA jich ma more
  osobne si mysli, ze HA je dobra v pripadech, kdy zenska nechce v zadnem pripade otehotnet (treba kdyz jsem chodila do skoly), ale v dobe, kdy uz by pripadne tehotenstvi nejak zvladla tak bych se priklanela k jinym metodam
  tot muj osobni nazor

  superkarma: 0 26.08.2003, 10:05:04
 22. avatar
  [19] emma [*]

  Juli: ale u takovýchto preparátů je účinnost cca 70-80%. což zdaleka nedosahuje 98% účinnosti HAK nebo kondomů.

  superkarma: 0 26.08.2003, 10:00:02
 23. avatar
  [18] emma [*]

  medved: to já vím už teď, že se mi vynoří - třeba opožděná nebo chybějící menstruace. jenže tenhle problém jsem měla už před HAK, díky níž mám teď menstruaci pravidelnou jak hodinky. jestli nebudu tloustnout, tím líp. a jestli nebudu moc otěhotnět nebo dostanu rakovinu, čert ví, jestli za to může HAK... prostě to tak beru, nemám nikde svůj klon, na kterém bych testovala, jak bude zdravá nebo nemocná, když nebere HAK.
  nezapomínej, že na otěhotnění má třeba i velký vliv kouření - a žen kouří dnes čím dál víc - není to tedy kouřením? a špatným životním prostředím? a špatnejma spermiema partnera? a chřipka???

  superkarma: 0 26.08.2003, 09:57:46
 24. avatar
  [16] Viv [*]

  Tresinka: Mam tchyni naprosto zlatou, ktera mi v podstate do niceho nemluvi (jenom obcas rekne na neco svuj nazor a pak do toho prida "ale delejte jak chcete, je to vase vec" ) Ale zrovna vcera jsme se spolu bavily o tom, ze jsme si vsimly, ze ty sutry hazeli jenom chlapi.. tak jsme si spolecne zanadavaly jaky jsou to mrzaci - uzivat to jo... Zajimalo by me, kdyby jim nekdo naridil sex pouze za ucelem splozeni ditete.. jak by se na to tvarili a jestli by to taky tak horlive dodrzovali??

  superkarma: 0 26.08.2003, 09:53:14
 25. avatar
  [15] medved [*]

  Třešinka: mia: preju Vam obema, aby se Vam HA antikoncepce tak libila i pote co ji prestanete uzivat
  treba budete patrit k tem stastnejsim, bohuzel ja znam daleko vic tech nechci rikat nestastnych, ale proste problemovych, kterym se s koncem brani HA vynorilo plno problemu

  superkarma: 0 26.08.2003, 09:49:47
 26. avatar
  [11] emma [*]

  Třešinka: ať si trhne nohou, ne? zeptej se jí, jakou antikoncepci užívá ona!

  superkarma: 0 26.08.2003, 09:27:54
 27. avatar
  [10] emma [*]

  Beruška: a všimla sis, že jak lidi házeli kameny na tu "potratovou loď", tak že to byli SAMÍ CHLAPI??!! - všem bych ho uřízla! užívat si, to jo, ale následky nes, ženo, sama
  teďka se vidí, co ten jejich "potratový zákon" produkuje za zvěrstva. církev (a zejména katolická) je jedno velké POKRYTECTVÍ!!

  superkarma: 0 26.08.2003, 09:25:17
 28. avatar
  [7] Pajinka [*]

  Zrovna včera jsem o téhle tyčince četla dvě osobní zkušenosti - obě byly negativní.

  superkarma: 0 26.08.2003, 08:57:13
 29. avatar
  [5] PERSEFONA [*]

  Taky jsem byla ráda v osmnácti za hormonální antikoncepci, teď je mi 26,objevují se mi křečové žíly, přibrala jsem 10 kilo a nemůžu otěhotnět, o tom nikdo z doktorů nemluví.

  superkarma: 0 26.08.2003, 08:25:31
 30. [1] mart. [*]

  Zajímalo by mě, z jakých zdrojů jsou statistická čísla v úvodu článku.
  Jinak souyhlasím s Dr.Uzlem, skutečně není ani mým cílem mít 69 dětí

  superkarma: 0 26.08.2003, 05:25:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme