ds

Zesvětlování vlasů se již nějakou dobu drží na předních příčkách v oblíbenosti u žen. Byly to klasické melíry či populární ombre styl, tomu je však konec, protože se všechny zesvětlující techniky spojily v jednu. Na scénu se opět vrátil CONTOURING - práce se světlejšími a tmavšími odstíny vlasů umožňuje zjemnit či zvýraznit rysy obličeje a podtrhnout tak jeho půvab.

CONTOURING obličeje je známý hodně let, ale oblíbený a populární se stal až díky Kim Kardashian, která ho proslavila. Jedná se o tvarování obličeje pomocí světla a stínů, který využívají nejen profesionální vizážisté, ale i ženy samotné po celém světě. Vždyť kdo by nechtěl zvýraznit své přednosti a naopak zakrýt své nedostatky?

Původně se CONTOURING týkal jenom tmavého a světlého make-upu, s kterými se tvaroval obličej. Jenomže teď si obličej můžete vytvarovat i vlasy – skrze světlé a tmavé odstíny. „Pro přirozený výsledek musí profesionálně vytvořená barva perfektně splynout s vašimi vlasy a tónem pleti,“ vysvětluje Michal Zelenka, ambasador L´Oréal Professionnel. A nyní se podíváme, jaká hra barev bude slušet právě vašemu typu obličeje.

Protáhlý tvar obličeje

sdsd

Zde funguje pravidlo tmavá nahoře a světlá dole. Michal Zelenka dodává: „ Zkrácení a zmenšení obličeje dosáhneme tak, že na vrchní část hlavy až po linii obočí aplikujeme tmavší barvu. Dolní část obličeje zjemníme světlejším odstínem, který minimalizuje linii čelisti. Obličej je tak zdánlivě kratší a pleť rozjasněná.“

Hranatý tvar obličeje

sdsd

„Výraznou čelist lze potlačit a zjemnit díky efektu stínů v koncích vlasů. Tmavší tóny se táhnou přes spánky a krk, což zjemňuje bradu a zužuje krk. Na vrch hlavy a na konce vlasů jsme aplikovali světlejší kakaové odstíny, které krásně zjemnily rysy tváře.“ Vysvětluje Michal, jaká hra barev bude slušet tomuto typu obličeje.

Trojúhelníkový tvar obličeje

sdsd

Aby váš obličej působil zaoblenější, nechte vlasy delší a prosvětlete je hlavně v délkách. Nenápadné vrstvení pak ostrou bradu zakryje a celý obličej se zjemní. Barvou podtrhněte kontury tváře. Obličej bude díky tomu působit oválnějším dojmem.

Čtěte také:

Reklama