Britský herec Colin Firth má na svém kontě slušnou řádku rolí, v posledních letech však jako by hrál jednu a tu samou. Nejvíc se totiž do povědomí zapsal coby zádumčivý plachý podivín, kterého ztvárnil ve filmech jako je Deník Bridget Jones, Láska nebeská nebo Ach ty ženy!. V novém filmu Kingsman: Tajná služba je ale vše jinak.

Film vypráví příběh zdvořilého, konzervativního britského superšpióna, který do vysoce konkurenčního vzdělávacího programu své agentury rekrutuje zatím nevycvičeného, ale nadějného kluka z ulice. Ve stejný moment začne svět ohrožovat zvrácený americký podnikatel.

Firth je ve filmu schopný vypořádat se sám s partou chlápků v hospodě, pro ránu nejde daleko a zbraňě jsou jeho nejlepší přátelé. To vše v elegantním obleku, s kamenným výrazem ve tváři a sexy britským akcentem. Tak trochu připomíná Agenta 007 Jamese Bonda, což rozhodně není na škodu.

Film se do kin dostane v příštím roce, a jelikož na režisérskou židličku usedl Matthew Vaughn, který už má na svědomí úspěšný akční snímek kick-Ass, určitě se je na co těšit.

V jaké roli máte Colina Firtha nejradši vy?

Zdroj foto: Facebook

Reklama