Medový týden skončil a já jsem napekla hromadu dobrot plných čokolády. Čokoládová tabule vypadá sice trochu temně, ale když ji doplníte bílými dekoracemi, rozzáříte ji. Používejte jen kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa, pravé máslo a šlehačku. Žádné náhražky a žádná šidítka. Z cukroví musí vonět poctivé suroviny.

čokoládový týden

Z čokoládových dobrot si vyberou milovníci suchých, křupavých kousků, ale i ti, kteří mají rádi krémové cukroví. Samozřejmě že u nás nemůžou chybět cupcaky, ale vyzkoušela jsem i další známé či neznámé pochoutky.

Budu vás předvánočně co nejméně dráždit s cizími názvy. Cupcakům se nevyhnete, ale i když jsou ty vánoční čokoládové „after eight“ - podle čokolády, kterou jsem do nich také použila, vymyslím jim trochu více český název. Malá čoko kolečka, vykrojená z jednoho upečeného plátu, jsou brownies. Název hnědáky se mi nezdál příliš vhodný, proto jsem vymýšlela dál.

Největší oříšek byla pochoutka zvaná „whoopie chocolate pies“. Tak co s tím? Jak na takový název vyzrát? No... uvidíme :-)

Co vás čeká v hořkosladkém čokoládovém týdnu?

extra čokoládové kousky

čokoládové cupcakes s mátou

čokoládové bábovičky s polevou

♥ čokoládová kolečka se smetanovou náplní

♥ čokoládovo-arašídové košíky podle Nigelly Lawson

...a možná nějaký bonus, který se nám ještě přes týden podaří.

Celý dům nám voní po čokoládě. Téměř litujeme, že do Vánoc se všechny napečené dobroty určitě sní. Pozveme kamarády, rozdáme babičce a sousedům. Přece se nebudeme tak cpát. :-)

Krásné vánoční přípravy přeje elly.

Reklama