Kdo by si rád nedal čokoládu... pochutnejte si na čokoládových doutníčcích či nudlových řezech, recepty na ně zaslala čtenářky DanaD a Januše. Téma: Rychlé vánoční cukroví.

Tématem je dnes rychlé vánoční cukroví. Další dva recepty, kterých dnes opravdu chodí požehnaně, jsou od čtenářek DanyD a Januše. Jste-li milovnice čokolády, určitě se vám zalíbí!

Vyzkoušíte je, milé čtenářky?

Čokoládové doutníčky

V naší rodině kromě tradičního cukroví se dělají rychlé ČOKOLÁDOVÉ DOUTNÍČKY. Všichni totiž ujíždíme na čokoládě v jakékoliv podobě. K jejich výrobě potřebujeme: 80 g čokolády na vaření, 50 g mletých mandlí, 60 g pískového cukru, 50 ml smetany, na špičku nože dřeň z vanilkového lusku, 1 sáček čokoládové polevy, čokoládový máček, staniol nebo alobal.

Postup: Na mírném ohni za stálého míchání svaříme v hrnku nastrouhanou čokoládu, smetanu, cukr, vanilku a mandle. Hmotu necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Pak rozdělíme na stejně velké kousky a tvarujeme je do „doutníčků", které pak dáme do ledničky. Po ztuhnutí polovinu každého doutníčku zabalíme do kousku staniolu(nebo alobalu) a druhý konec namáčíme do rozpuštěné čokoládové polevy a posypeme sypáním.

Přeji sladké „pokouřeníčko" a všem příjemné a klidné prožití Vánoc nejen u cukroví.
Januše

Nutelové řezy

Co potřebujeme:

  • perníkove pláty na medovník (maji v kazdé sámošce)
  • nutellu - originál
  • čokoládovou polevu - nejlepší je ta v sáčku
  • oříšky nebo mandle - není nutné

Pláty buď nařežeme na čtverečky nebo trojúhelníčky, nebo z nich formičkami vykrájíme tvary, na každá tvar dáme hromádku nutelly pak rozehřejeme polevu, ustřihneme rožek a cikcak pocákáme hromádky. Kdo chce, muže ještě nahoru zapíchnout mandličku nebo oříšek

je to chutné a hlavne velice rychlé, dobrou chuť,
DanaD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Rychlé vánoční cukroví

Máte nějaký rychlý recept na vánoční cukroví? Sem s ním!

Tématem je dnes vánoční cukroví. Vánoce jsou už opravdu za humny, ale vy nestíháte napéct? Nezoufejte! Čtěte dnes magazín Žena-in.cz a posílejte do něj své rychlé recept na vánoční cukroví! Máte recept, se kterým lze udělat nějaké cukroví snadno, rychle a bez šíleného pobíhání a shánění deseti ingrediencí? Pokud ano, pošlete mi ho na e-mailovou adresu redakce. Získat za něj můžete 500 bodů do Velké vánoční soutěže a dárkové balení čajů PICKWICK se skleněným hrníčkem!

Přiložíte-li jednu fotku hotového cukroví, máte větší šanci na uveřejnění!

Receptů přichází skutečně velké množství, zasílejte je do 14.00 hodin, pozdější již nebudou zveřejněny.

pik

Reklama