Milujete tu hnědou pochoutku, která se rozplývá na jazyku?

A dáváte si ji tzv. „na nervy“?

 

Pak čtěte dál, dozvěděla jsem se totiž zajímavou negativní vlastnost čokolády.

Těch pozitivních je taky dost, ale ty dneska nechám ležet ladem. Zaměřím se na to, jak čokoláda ovlivňuje naši náladu. Obecně se soudí, že ji ovlivňuje pozitivně.

Jenže jsem se dozvěděla něco, co tomuto poznatku setsakramentsky protiřečí.

 

Čokoláda totiž probouzí v mozku produkci serotoninu, kterého má zhruba každý čtvrtý člověk nedostatek. Serotonin je neurotransmiter, který umožňuje komunikaci mezi jednotlivými částmi mozku a ovlivňuje naše vnímání emocí, bolesti, spánku… Přispívá k celkovému pocitu pohody.

Nedostatek si vyvažujeme třeba právě čokoládou, která obsahuje tzv. „rychlou energii“ (jako také chipsy, tučná a sladká jídla). Vzniká závislost, protože za nějaký čas hladina serotoninu opět prudce poklesne a my máme opět chuť na aspoň jeden jediný kousíček…

Navíc snížená hladina serotoninu je zodpovědná za bolesti hlavy a migrény, takže i to může být důsledkem prudkého propadu hladiny této látky v mozku.

 

Takže se pak může stát, že čokoláda je chvilkovým potěšením. Povzbudí, potěší a dodá dobré nálady. O několik hodin později se ale patrně budete opět topit v černočerné náladě, a tak opět sáhnete po kousku čokolády.

Je to návyk, ba přímo drogová závislost.

 

Z mnoha zdrojů lze získat informaci, že zákaz konzumace čokolády se doporučuje při léčbě deprese. Něco na tom bude.

Pokud totiž čokoládu momentálně nemám, jsem neskutečně protivná…

A co je ještě horší, nedejbože, když je někde skryta bonboniéra pro nějakého oslavence!

Jsem naprosto zaslepena touhou po čokoládě.

Strašně se stydím, ale v téhle chvíli jsem fakt schopna sežrat dar pro jiného…

Z čehož plyne následně ještě horší nálada, výčitky svědomí a ještě větší protivnost!

 

Jedinou léčbu představuje metoda drastická, ale stoprocentně účinná. Naprostá abstinence. Náhražkou za čokoládu může být procházka  - ne však do obchodu, kde v tom nejhorším případě jste schopny koupit i tu nejposlednější poloplesnivou tabulku čokolády. Nejlépe je se jít projít do přírody, jít si zaběhat, zasportovat, nebo provádět jinou činnost, která odvede vaši pozornost. Doporučuji ale odchod z bytu či domu. Ve venkovním prostředí se s absťákem bojuje líp než mezi čtyřmi zdmi, kde neustále přemýšlíte, jestli nezbyla v krabici s vánočními ozdobami náhodou ještě nějaká ztvrdlá čokoládová figurka…

 

Náhražkové metody typu  - ošiďte se sušeným ovocem – moc nepomáhají, ale za zkoušku stojí. Nebo krásnou bublinkovou aromatickou koupel? Není to lepší než čokoláda?

 

Doba je to kritická, ale trvá zhruba týden až dva. Pokud to vydržíte, pak jednoho dne projdete kolem regálu s čokoládami naprosto bez zájmu.

 

Za tímto rádoby nicotným problémem někdy stojí psychické potíže, nebo „pouhá“ nevyrovnanost s něčím, takže pokud cítíte, že vaše závislost vás obtěžuje, neváhejte s dalšími metodami. Pomoci může kineziologie nebo regresní terapie – ty vás zbaví psychických bloků a probudí vaši duši k lepšímu vnímání jiných radostí světa.

 

Co na to psycholog? Znají psychologové tento negativní účinek čokolády a cukru?

Psychoterapeut Mgr. David Doležal (www.psychoterapeut.cz)  k tomu říká :

 

„Čokoláda, jako i jiný cukr (např. v alkoholu), podporuje - zvyšuje produkci neurotransmiterů, jako je např. serotonin. Po vysazení je pak logicky méně "vzruchu", a tak je třeba pokračovat a přísun zvyšovat. Alkoholik po vysazení přísunu alkoholu často zvýšeně konzumuje sladké... Psychická závislost na čokoládě samozřejmě existuje - právě vzhledem k výše zmíněným účinkům.  Při depresi jistě nekonzumovat, protože depresi sice trochu snížíte, ale vrátí se bez těchto umělých pomocníků v daleko větší míře, takže důsledkem je pak ještě závislost.“

 

Takže až vám někdo zas bude nabízet čokoládu na nervy… radši si to rozmyslete…

Jo a doporučuji návštěvu zubaře a jedno vrtání bez umrtvení k tomu. Je to docela dobrý podnět k začátku této „odčokoládovací kúry“…

 

Reklama