Rodina

Čočka a milionová krupice

Čtenářka Irena na Nový rok dodržuje tradice. Kromě nich jde s dětmi bobovat. Více se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Nový rok.

Milé čtenářky, dnes jste zaslala opravdu velké množství novinek, proto uzavírám téma dne již nyní. Pokusím se je všechny vydat do nějaké rozumné hodiny, ale další novinky už neposílejte, poslední novinky, které vydám jsou ty, co přišly do redakční pošty právě v tuto chvíli (tedy ve 14.45).

V následujícím příspěvku si můžete přečíst, jak si užívala Nový rok čtenářka Irena. Dodržujete také novoroční zvyky? Diskutujte níže...


Dobrý den,

u nás se říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok!" Proto tradičně vařím čočku a milionovou (krupicovou) polévku. Taky tradičně vyrážíme ven. Letos, protože je sníh, tak jsem s vnukem Míšou a jeho kamarádem Tomášem vyrazili bobovat. Kopečky začínají pomalu za barákem, ale můj muž, již také tradičně, si usmyslel, že zajedeme dál. Dál bylo cca 70 km, zašlo sluníčko, začalo foukat a na silnicích se tvořily sněhové jazyky. S ohledem na děti školou povinné jsme raději mlčela, ale vztek ze mě přímo čišel. Toho si kupodivu manžel všiml a zahnul na nějakou lesní cestu. Na jeho obhajobu je třeba přiznat, že tam nebyl zákaz vjezdu, jen zákaz vjezdu vozidlům nad 1,5 tuny. Po cca 300 m jízdy jak na tankodromu zjistil i manžel, že dál to nepůjde. Naštěstí, nějaký traktor se tam také točil, tak jsme nemuseli couvat. Když jsme se konečně vrátili na kraj lesa, zjistili jsme, že nějaký "dobrák" uzavřel cestu závorou. Naštěstí, závora byla jen zacvaknutá a ne zamčená. Štěstí je, že manžel zvyklý na podobná překvápka sebou vozí mnoho nářadí (která nám občas zloději ukradnou s celým obsahem kufru). Za šílených nadávek a pomoci kluků jsme se vysvobodili, ale bobovat již nešlo, ono se mezitím pořádně setmělo.

Cesta domů proběhla bez jediného slova a tam jsem se dozvěděla, že vše je moje vina. Měla jsem ho správně navigovat. Tak to vidím tak, že náš letošní rok bude zase jako tradičně takříkajíc "po italsku".

Zdravím,
Irena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Nový rok!

Jak probíhal váš 1. leden 2011?

O tom, co jste dělaly na Nový rok, jste mi celý den dnes psaly své příspěvky, milé čtenářky. Už ale nepište. Sledujte magazín, v odpoledních hodinách se dozvíte, která z přispěvatelek dnes získala dárek od redakce: Schwarzkopf 2x PUSH-UP EFFECT.

sch

   
03.01.2011 - Rodina - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] SNÍŽEK [*]

  reaguje stejně jako ten můj chlap Sml68

  superkarma: 0 03.01.2011, 17:02:35
 2. avatar
  [2] monkee [*]

  Že ty ženský pořád tak "BLBĚ" navigujou, co?Sml80Sml79

  superkarma: 0 03.01.2011, 16:58:44
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml79 no jasně, za všechno můžou ženský, jako kdybych to doma slyšela Sml30Sml31Sml52

  superkarma: 0 03.01.2011, 14:50:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme