Další dnešní přispěvatelkou se stala čtenářka Anime Otaku. Napsala mi k dnešnímu tématu: Váš vztah k pořádku. A jaký tedy ten její vztah je? Přečtěte si její vyprávění...


Zdravím všechny zastánce uklízení i zastánce přiměřeného chaosu.

Já jsem takový typický puntičkářský bordelář. Hned to vysvětlím. Mám v povaze zaměřit se na detaily a trochu vynechávat celek. Takže po celodenním úklidu to u mě vypadá takhle - prádlo je v pračce, kterou jsem zapomněla zapnout. Vysavač stojí na půl cestě v obýváku a na podlaze v kuchyni bych mohla s úspěchem chovat slepice, hlady by netrpěly. Ale zato všechny špunty v koupelně vypadají jako nové a je vyleštěné zrcadlo (že je vana jako po bahenní koupeli mi nějak uteklo), na kuchyňské desce není ani talířek a věci, které tam stojí stále jsou pečlivě srovnané, tak aby hezky ladily, jsou perfektně vyčištěné všechny knoflíky u sporáku (že mi nejde hořák, protože mi na něj utekla polívka přijdu až při vaření). V obýváku mám perfektně srovnanou knihovnu a skříňku se společenskými hrami, ale na gauči se válí hromada dek, protože u televize mrznu. A v ložnici/mojí pracovně mám perfektně ustláno a dokonale odprášený notebook a klávesnici. Pracovnu svého přítele radši neuklízím, protože by mě kleplo, tam má svůj systém na věci, který nejsem schopná pochopit.

Ale abyste si nemysleli, že žijeme jako v chlívku, tak jednou za čas mě chytne uklízecí mánie a já uklidím všechno, co asi normální lidi uklízejí jako první a pak mám zase poměrně dlouhou dobu, než se ten nepořádek objeví znova.

Anime Otaku

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama