píše ve svém silvestrovském příspěvku čtenářka s nickem Maria28. Nejkrásnějšího Silvestra zažila se svou dcerou v Austrálii. Jak se tam slaví poslední den v roce? To už se dočtete a také trochu uvidíte v této novince

Silvestrovské veselí se mě moc nedotýká, nemám ráda akce, kdy se musím veselit, protože je to tak nějak nařízené. Ještě mám v živé paměti silvestry za vdana, kdy jsem pobývala na nějaké chatě s lidmi, se kterými jsem si neměla co říct, o půlnoci se s nimi olíbávala a tak kolem druhé hodiny jsem chodila sama domů,  protože můj ex v opilecké euforii odmítal jít také. Takže jak vypadal Nový rok, se nemusím dále rozepisovat. Teď, co žiji singl, si tento den užívám daleko radostněji.

Jeden silvestr byl ale výjimečný, na ten nezapomenu. Dcera žila v Austrálii v Melbourne, stýskalo se mi po ní, tak jsem se tam na šest týdnů vypravila a vybrala si období, které zahrnovalo Vánoce a Nový rok. Jak probíhají australské vánoce vám neřeknu, protože my jsme slavili po česku. Ale silvestr se mi líbil.

Dcera bydlela na předměstí a je tam zvykem, že na Silvestra odpoledne až do ranních hodin Nového roku tam jezdí příměstská doprava do centra Melbourne zdarma, takže jsme se navečer vypravili na vlak, za chvíli byli v centru, tam neskutečné množství lidí. Hlavní třída vede podél řeky Yarry, dav nás posunoval, občas jsme uhnuli někam do baru,  nebo malé hospůdky se občerstvit, občas jsme shlédli nějakou show pouličních umělců,  pohoda.

Celý večer probíhal bez popíjení alkoholu, protože tam se na ulici pít nesmí a platí to i pro New Year´s Eve. Jestli někdo měl kořalku nalitou do lahve od coly, nevím, ale žádné opilecké řádění ani střepy od lahví jsem nikde nezaznamenala. V deset večer byl ohňostroj pro děti v plné parádě jako ten co byl pak o skutečné půlnoci. A nebyl ledajaký – odpalovaný z množství mrakodrapů a o několik kilometrů dál byl odpalovaný synchronizovaně ten samý.

Ale víte co bylo  pro mě, která nemá ráda zimu, to hlavní? Silvestra jsem slavila v letních šatech !!! – i v noci bylo přes třicet stupňů. Nebylo to tak kruté vedro, spíše příjemné, protože od řeky trochu profukovalo. Na tento zážitek si touto dobou vzpomenu každý rok. Také proto, že dcera se zetěm se vrátili do Čech, žijí teď 4 km ode mně a teď se na silvestra každý rok těším, protože ho trávím s mou největší momentální láskou - s vnoučkem.

Fotky přímo z ohnostroje se mi moc nevyvedly, proto posílám foto Melbourne z podvečera, kdy byly nasvícené mrakodrapy.

silvestr

Vše nejlepší do roku 2013 redakci i všem čtenářkám Ženy -in přeje

Maria28

Milá Maria28, tak to musela být paráda. Také přejeme všechno nejlepší do Nového roku

Text nebyl redakčně upraven

Reklama